سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

دیپلمات دستگیرشده و منشأ هراس در حکومت تروریستی حاکم بر ایران

0 29

دیپلمات دستگیرشده، اسدالله اسدی – پس از تفهیم اتهام و زندانی شدن اسدالله اسدی در بلژیک، حکومت آخوندی از قرار گرفتن دیپلومات تروریست خود در مقابل عدالت و شکست همه تلاشهایش برای ممانعت از استرداد وی به بلژیک توسط آلمان، به شدت هراسان شده، و این تحول، موجی از واکنشهای ترس آلود را در درون رژیم به دنبال داشته است:

سخنگوی وزارت خارجه رژیم که در اظهاراتی که روز شنبه در رسانه های حکومتی منتشر شد گفته بود: اسدالله

اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی در وین که در خاک آلمان دستگیر شد، در مرخصی بوده و مصونیت دیپلماتیک در آلمان ندارد؛ روز یکشنبه حرفش را عوض کرد و گفت اسدالله اسدی دارای مصونیت دیپلوماتیک بوده است.

چرخشمداری سخنگوی پریشان حال وزارت خارجه روحانی درحالیست که رسانه‌های حکومتی او را زیر ضرب گرفته و نوشته بودند: اظهارنظر نسنجیده و نادرست قاسمی و تاکید او بر«حضور دیپلمات ایرانی در مرخصی تفریحی» و «عدم مصونیت دیپلماتیک اسدی»، این پالس غلط را به طرف غربی داد که فرد مذکور مصونیت دیپلماتیک نداشته و کشور اروپایی می‌تواند هر اقدامی درخصوص اسدالله اسدی انجام دهد.

کیهان خامنه‌ای با سوز و گداز نوشت: استرداد دیپلمات یاد شده به بلژیک غیرقانونی و گستاخانه (است و) طبق قانون اخراج، بالاترین سطح برخورد دیپلماتیک نسبت به حضور، رفتار و عملکرد یک دارنده گذرنامه دیپلماتیک است.

این منبع افزود: مقامات دولت مدعی بودند که شان پاسپورت جمهوری اسلامی پایین آمده و دولت می‌خواهد این اعتبار را برگرداند! اما اکنون اکنون ۱۰۵ روز از بازداشت غیرقانونی اسدالله اسدی دیپلمات ما توسط برخی کشورهای اروپایی سپری شده است و ضعف دولت باعث به دست گرفتن ابتکار عمل (توسط) رسانه‌های معاند شده تا با سوءاستفاده از خلاء اطلاعاتی موجود، حتی تصاویر مدنظر خود را منتشر کنند

روزنامه کیهان(رژیم) ۲۲/۷/۹۷

روز دوشنبه قاسمی ضمن تلخ توصیف کردن دستگیری و استرداداسدلله اسدی به بلژیک توسط آلمان، تلاش کرد که موضوع را رفع و رجوع کند:

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه رژیم آخوندی ـ ۲۳ مهر۹۷

خبرنگار روزنامه بذرافشان: در مورد دیپلمات بازداشت شده در اروپا می خواستم بپرسم وزارت امور خارجه تا کنون چه اقداماتی رو برای آزادی این فرد انجام داده و اینکه آیا وزیر خارجه کشورمان رایزینهایی رو با وزرای خارجه کشورهای اروپایی که مدعی اقدام تروریستی این دیپلمات ایران هستند انجام دادند یا نه؟

بهرام قاسمی:ولی در طی بروز این واقعه در واقع تلخ و متهم شدن یکی از دیپلماتهای جمهوری اسلامی ایران در اثر توطئه های معاندین روابط ایران با اروپا و اصولا سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در مقطع بخصوص حساسی که ایران و اتحادیه اروپا در پس خروج آمریکا از برجام، ورود کردند به همکاریها و تعاملات جدید و گسترده ای اقدامات لازم توسط جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفته ما در تماس دائم با این کشورها بودیم و هستیم و برنامه های تدوین شده کماکان ادامه داره و امیدوار هستیم هرچه زودتر بیگناهی دیپلمات ایرانی ثابت بشه و ایشون به کشور خودش برگرده از هیچگونه تلاشی جمهوری اسلامی ایران کوتاهی نکرده ولی دلیلی وجود نداره که ما اقدامات خودمان رو با توجه به ماهیت اتهامات و نقش گروههای معاند و مخالف و گروههای تروریستی در واقع به ریز و روز به روز بیان بکنیم در لحظه لازم و زمان لازم در این خصوص فکر می کنم توضیحات مفصل تری رو ارائه بکنیم هیچ کشوری در اینگونه موارد ریز به ریز و جز به جز گامهای خودش رو علنی نمی کنه و دلیلی هم برای اینکار نیست و متاسفانه در اینجا افرادی هستند و گروههایی که حالا یا آگاهانه یا ناآگاهانه روز به روز با بهانه جویی و بهانه گیری علاقه مند اند که اقدامات جمهوری اسلامی ایران در واقع افشا بشه یا اعلام بشه که فکر می کنم کاری است نادرست و غلط و کاملا مخالف منافع جمهوری اسلامی ایران و بهتر ان است که دوستان به این موضوع توجه داشته باشند .

البته غیظ و هراس نظام ولایت فقیه غیر قابل التیام است . کیهان خامنه‌ای روز دوشنبه می نویسد: در این ۴۰ سال، کدام سال را سراغ دارید که دیپلمات ما را اول لغو مصونیت کنند، بعد دستگیر کنند، سپس محاکمه و شکنجه و…! چه چیزی باعث شده بلژیک و آلمان دیپلمات جمهوری اسلامی را برای بازحویی و تخلیه اطلاعات بین یکدیگر تبادل کنند آن هم نه پنهانی بلکه علنی و خبر آن را هم رسانه‌ای کنند؟!

آصفی سفیر سابق رژیم در فرانسه نیز گفته است: در حالی که تنور رابطه با اروپا در حال گرم شدن بود اقدامات تروریستی توسط (مجاهدین) این روابط را زیر سوال می‌برد. البته اروپا را نیز باید سرزنش کرد که مرکز تجمع (مجاهدین) شده است.

وی با اشاره به حمایت آمریکا از استرداد اسدالله اسدی توسط دولت آلمان گفت: اتفاقی که در اروپا افتاد در حقیقت یک توطئه بود در حقیقت اروپایی‌ها نیز در نقشه (مجاهدین) بازی خوردند.

حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت مجلس رژیم می گوید:دولت اتریش تلاش کم‌سابقه‌ای برای سلب مصونیت دیپلماتیک از اسدالله اسدی داشته است. اقدامی که آلمان و اتریش انجام داده‌اند، برخلاف قوانین بین‌المللی بوده است.

رضایی عضو دیگر کمیسیون امنیت مجلس رژیم گفت: کشورهای اروپایی به بهانه‌های واهی از آزادی اسدالله اسدی سرباز می‌زنند.

یک ارگان صدور ارتجاع و تروریسم رژیم به نام مجمع تقریب نیز نوشت: این نوع اقدامات اروپایی‌ها خلاف اصول و مقررات بین‌المللی و خلاف حسن نیت اروپایی‌هاست و این رویکرد با توجه به نزدیکی موعد ارائه بسته اقتصادی اروپا به نظام ایران که قرار است جبران‌کننده تحریم‌های جدید آمریکا باشد، باید مورد توجه دستگاه سیاست خارجی کشور قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.