دیوید ایمس عضو پارلمان انگلستان:‌ نباید نقض حقوق‌بشر در ایران را نادیده گرفت

137

دیوید ایمس عضو پارلمان انگلستان طی مقاله‌یی در واشینگتن تایمز ۷مهر ۹۶ نوشت:‌ دونالد ترامپ باید به‌خاطر سخنرانی خود در مجمع عمومی ملل‌متحد مورد قدردانی قرار بگیرد چرا که از زمان انقلاب ایران در سال ۱۹۷۹ هیچ رئیس‌جمهور آمریکا تا به‌حال چنین توصیفی عمیق از رژیم دیکتاتوری مذهبی در ایران را ارائه نکرده است. دونالد ترامپ در آن سخنرانی گفت:‌ «دولت ایران روی یک دیکتاتوری فاسد را با ظاهر نمایی دروغین از دموکراسی مخفی کرده است. آنها یک کشور ثروتمند با یک تاریخ و فرهنگ غنی را به یک دولت که از نظر اقتصادی فرسوده شده است تبدیل کرده‌اند. دولتی که صادرات اصلی آن خشونت، خونریزی و هرج و مرج است. بیشترین قربانیان رژیم ایران، در واقع، خود مردم آن هستند.»

قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۱۹۸۸، اگر ‌چه یکی از بدترین جنایات در تاریخ معاصر ایران است، اما تا حد زیادی نادیده گرفته شده است.

آقای ترامپ در سخنرانی خود گفت: «رژیم های سرکوبگر هرگز برای همیشه باقی نمی‌مانند، و روزی خواهد آمد که مردم ایران با یک انتخاب مواجه خواهند شد. آیا آنها به مسیر فقر، خونریزی و ترور ادامه خواهند داد؟ یا مردم ایران به ریشه‌های افتخار ملت خود به‌عنوان یک مرکز تمدن، فرهنگ و ثروت باز می‌گردند که در آنجا مردم بار دیگر بتوانند شاد و موفق باشند؟»

آن روز در حال حاضر روبه‌روی ما است و با وجود سه دهه ترور، مردم ایران تصمیم گرفتند تا رژیم مذهبی را به چالش بکشند تا رهبران خود را به‌خاطر یکی از بدترین جنایات محکوم کنند.

اکنون غرب باید تصمیم بگیرد که آیا از مردم ایران و مبارزه‌شان حمایت کند یا آنها را نادیده بگیرد؟.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here