سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

دیدار نمایندگان پارلمان اروپا با مریم رجوی در آلبانی -روز یکشنبه ۴آدز

0 21

‌یکشنبه ۴ آذر ۹۷ هیاتی از پارلمان اروپا متشکل از آقایان تونه کلام عضو کمیسیون خارجی و نایب رئیس گروه دوستان ایران آزاد و آقای یارومیر اشتتینا عضو کمیسیون خارجی و نایب رئیس زیر کمیسیون امنیت و دفاع و هم‌چنین آقای استرون استیونسون هماهنگ کننده ‌”‌کارزار برای تغییر در ایران‌” با مریم رجوی دیدار و گفتگو کردند.

هیات پارلمان اروپا با اشاره به بیانیه ۱۵۰نماینده پارلمان اروپا، برحمایت بخش وسیعی از نمایندگان پارلمان اروپا از مجاهدین و مقاومت ایران تاکید کردند. در بیانیه نمایندگان پارلمان تصریح شده است «از اواخر دسامبر سال گذشته، شهرهای ایران صحنه قیام‌های گسترده و اعتراضات ضد رژیم بوده‌اند. فضای اجتماعی جوشان است و مردم خواهان تغییر بنیادین هستند. مقامات رژیم نقش «کانون‌های شورشی» اپوزیسیون سازمان مجاهدین را در سازماندهی اعتراضات و اعتصاب های سراسری تأیید کرده اند».

بیانیه تاکید می‌کند «رژیم، ناتوان از مقابله با معترضین در داخل کشور، موج جدیدی از تروریسم را علیه فعالان اپوزیسیون دموکراتیک در اروپا و آمریکا راه انداخته است» و نتیجه گیری می‌کند «ما باید رژیم ایران را به‌خاطر توطئه‌های تروریستی‌اش مورد حسابرسی قرار بدهیم و مأمورین وزارت اطلاعات ایران را از اروپا اخراج کنیم. ما هم‌چنین باید روابط خود با رژیم ایران را به بهبود حقوق بشر و حقوق زنان و توقف اعدام‌ها مشروط کنیم».

آقای تونه کلام در این ملاقات گفت: من قریب ۲۰ سال است مساله ایران و مقاومت را از نزدیک دنبال می‌کنم. مجاهدین را از نزدیک در اشرف دیده‌ام و با صدها تن از آن‌ها صحبت کرده‌ام و اکنون دومین باری است که با آنان در آلبانی دیدار می‌کنم. آنچه امروز دیدم بسیار چشمگیر بود از یک سو پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی که مجاهدین در این مدت کوتاه در ساختن این محل داشته ‌اند و از سوی دیگر نشاط و سرزندگی آن‌ها که برای من نوید‌بخش دستیابی ملت ایران به آزادی است. آقای کلام ضمن تبریک به مریم رجوی گفت جنبش شما یک استاندارد جدید اخلاقی و سیاسی و دمکراتیک از خود به جای گذاشته است. چیزی که شما را قادر به ایستادگی در مقابل رژیم بنیادگرا و قرون وسطایی حاکم بر ایران کرده است.

همزمان شما و مجاهدین الهام بخش معنوی و سیاسی صدها تن از شخصیت‌ها و رهبران سیاسی اروپایی در حمایت از مبارزه مجاهدین برای آزادی ایران بوده‌اند. سیاستمداران اروپایی تشویق شده‌اند که یک موضع سیاسی قوی و اصولی در مقابل سیاست استمالت اتخاذ کنند.

آقای اشتیتیا نیز گفت: طیف گسترده‌ای از نمایندگان پارلمان از گروه‌های مختلف سیاسی از مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران حمایت می‌کنند و اطمینان دارند آینده ایران با این مقاومت و شخص شما گره خورده است. به‌همین خاطر رژیم ایران بار دیگر حربه تروریسم را بکار گرفته است طرح‌های شکست خورده تروریستی در آلبانی و فرانسه و آمریکا به خوبی نشان می‌دهد که رژیم ایران این جنبش را تهدید اصلی موجودیت خود می‌داند. وقتی هم که نمی‌تواند مجاهدین و شورا را با سرکوب و ترور از میدان خارج کند با تمام قوا و با استفاده از مزدوران و ”خبرنگاران” دست پروده خودش به تلاش برای شیطان‌سازی و لجن‌پراکنی علیه مقاومت می‌پردازد. چیزی که ما آن را به‌خوبی در پارلمان اروپا تجربه کرده‌ایم.

آقای استیونسون در این دیدار گفت: همه علائم نشان می‌دهد رژیم حاکم بر ایران در تنگنای سختی قرار گرفته و قادر به ادامه حیات نیست. تصریحات ولی فقیه و رئیس جمهور و دیگر مقامات این رژیم در نقش سازمان مجاهدین در پیشبرد قیام مردم جای شکی باقی نمی‌گذارد. بنابراین برای ما چیزی عجیبی نیست که ماشین دروغ‌پردازی‌اش را با سرعت هر چه بیشتری به راه انداخته است. ولی این تشبثات کسی را نمی فریبد.

مریم رجوی ضمن قدردانی از حمایت‌های نمایندگان پارلمان اروپا، آخرین تحولات مربوط به وضعیت انفجاری جامعه ایران و بحران‌های فزاینده رژیم را تشریح نمود و گفت: قیام مردم ایران که از روزهای پایانی سال گذشته میلادی آغاز شده است به‌رغم همه تدابیر سرکوبگرانه و دستگیری‌های گسترده و سربه نیست کردن در زندان‌ها تحت عنوان خودکشی، ادامه و استمرار یافته است. اکنون اعتصاب‌ها، تظاهرات و اعتراضات کارگران، کشاورزان و دیگر زحمتکشان زنگ‌های خطر را برای رژیم به صدا درآورده و چشم انداز پیروزی آزادی و دمکراسی بر استبداد سیاه دینی را که ۴ دهه است بر میهن ما حکومت می کند روشن‌تر و نزدیک‌تر کرده است.

برگرفته سایت مریم رجوی لینک به سایت منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.