دکتر ولید فارس:‌ تمرکز دونالد ترامپ روی پاسداران، سیستم اعصاب رژیم ایران است

134
دکتر ولید فارس-min

دکتر ولید فارس می‌گوید مهمترین بخش سخنرانی دونالد ترامپ این بود که او روی سیستم اعصاب مرکزی رژیم ایران یعنی سپاه پاسداران متمرکز بود:

تلویزیون فاکس‌ نیوز ۲۲مهر ۹۶ گفت:‌ در سخنرانی روز جمعه دونالد ترامپ این محورها به چشم می‌خورد:

– خنثی کردن دخالتهای بی‌ثبات کننده رژیم ایران در منطقه و حمایتش از تروریسم

– احیا کردن روابط با هم‌پیمانهای سنتی آمریکا در منطقه

– بستن همه مسیرهایی که رژیم ایران را به تسلیحات هسته‌یی برساند.

دکتر ولید فارس مشاور دونالد ترامپ در دوران کارزار انتخاباتی می‌گوید: اگر شما به محورهایی که در سخنرانی ترامپ هست نگاه کنید، دو یا سه موضوع بسیار مهم مطرح شده است. اولاً این‌که رژیم ایران دیگر قابل اعتماد نیست و نمی‌توان به آن اعتماد کرد، ثانیاً و مهمتر این‌که سیستم اعصاب مرکزی این رژیم یعنی سپاه پاسداران، تحت مراقبت و مانیتور آمریکا و هم‌پیمانانش قرار خواهد گرفت. ثالثاً وقتی صحبت از هم‌پیمانان آمریکا در منطقه می‌کنیم، یادآوری می‌کنم وقتی که رئیس‌جمهور به ریاض سفر کرد، با ۵۰تن از رهبران کشورهای اسلامی ملاقات کرد. این خیلی با گذشته تفاوت دارد. الآن ائتلاف بسیار گسترده‌یی بین این کشورها و آمریکا به‌وجود آمده، حتی اگر آمریکا مورد انتقاد کشورهای اروپایی هم قرار بگیرد.

فاکس نیوز:‌ نکته‌یی که در صدر این محورهای سخنرانی قرار دارد این است که رئیس‌جمهور همه کشورهای جهان را فرامی‌خواند تا به رژیم ایران برای توقف سیاستهای مرگبار و نابود کننده‌اش فشار بیاورند. به نظر شما رژیم ایران پاسخش چه خواهد بود؟

ولید فارس: بخش حساس این معادله این است که رژیم ایران به کشورهای اروپایی تکیه خواهد کرد و به آنها خواهد گفت اگر آمریکا این کار را بکند، منافع اقتصادی شما در خطر خواهد افتاد. در قدم بعدی آنها به روسیه و چین و حمایت آنها در شورای امنیت امیدوارند. عامل مهم دیگر این است که رژیم ایران بهانه‌های بسیاری در منطقه برای ایجاد ناامنی در دست دارد.

2 COMMENTS

  1. نامگذاری سپاه پاسداران در لیست تروریستی توسط خزانه داری آمریکا و مانیتورینگ سپاه توسط آمریکا و هم پیمانانش امری ضروری برای توقف سیاستهای مرگبار رژیم آخوندی در منطقه میباشد.
    تجربه نشان داده است که رژیم ضد بشری حاکم بر ایران فقط زبان زور میفهمد

  2. به گفته دكتر وليد فارس نشانه روي ترامپ روي مركز اعصاب اين رژيم پايان يك دوره مماشات و شروع دوران جديدي براي بازنگري در اين سياست كه جزناامني و بي ثباتي درمنطقه حاصلي نداشت ،خواهد شد

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here