سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

دٍ استاندارد روزنامه اصلی فلامان زبان بلژیک، ۲۳ژوئیه۲۰۱۸، هسته خفته رژیم‌ایران درشهر ویلریک بلژیک

0 12

اسدالله اسدی دیپلمات سفارت رژیم ایران در وین

بنا بر گفته دادستانی آلمان

در ماه مارس دستور حمله به گردهمایی ایران آزاد 

را به یک زوج ایرانی–بلژیکی داده بود

اسدی دست کم چهار روز قبل از کنفرانس پاریس

زوج مذکور را در لوکزامبورگ ملاقات کرد

و نیم کیلو ماده منفجره TATP را به دست آنها داد

پمپئو وزیر خارجه امریکا

سخنگوی پمپئو گفت:

ما این موضوع تروریستی را جدی میگیریم

ما بابلژیکی‌ها، اتریشی‌ها و آلمان

برای رسیدن به ریشه این موضوع کار می کنیم

روزنامه د استاندارد بلژیک، روزنامه اصلی فلامان زبان این کشور، سه صفحه از روزنامه آخر هفته خود را به بررسی توطئه تروریستی رژیم علیه گردهمایی مقاومت در پاریس و دستگیری تروریست‌ها و دیپلمات تروریست رژیم در آلمان و روند قضایی طی شده در این رابطه اختصاص داده است.

روزنامه دی استاندارد با اشاره به خنثی کردن طرح تروریستی رژیم توسط یگان‌های ویژه پلیس فدرال بلژیک دستگیری زوج ایرانی تبار مقیم بلژیک بخاطر دست داشتن در این توطئه تروریستی و کشف مواد انفجاری در خودروی آنها می نویسد:

مقصد نهایی سفر زوج دستگیر شده، کنفرانس «ایران- آزاد» جنبش مقاومت ایران، مجاهدین خلق بود که خواستار سرنگون کردن رژیم ایران است. در این گردهمایی میهمانان برجسته ای شرکت کرده بودند

دی استاندار مقصد کنفرانس بود

از جمله رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک،جلودار جمهوریخواهان نیوت گینگریج، و سیاستمدار فرانسوی- کلمبیایی، اینگرید بتانکور

دادستان تحقیقاتی را شروع کرده و درخواست یک قاضی تحقیق نموده است.

توطئه تروریستی - مجاهدین در کردهمایی

روز یکشنبه اول ژوئیه، پلیس آلمان مردی را در یک پارکنیگ واقع در شاهراه A3 در نزدیکی فرانکفورت در یک ماشین فورد کرایه ای دستگیر کرد. این فرد، دیپلمات رژیم ایران، اسدالله اسدی، «کنسول سوم» سفارت رژیم ایران در وین از سال ۲۰۱۴ بود.

از زمان جنگ سرد، وین یک آشیانه جاسوس‌ها ست. برای اسدالله اسدی، نیز نقش کنسول سوم چیزی نبود جز یک پوش برای فعالیت‌هایش بعنوان یک مامور مخفی. این دقیقا همان چیزی است که قوه قضاییه آلمان او را از آنزمان تاکنون بخاطر آن در حبس نگه داشته است: فعالیت‌های جاسوسی بعلاوه طراحی برای به قتل رساندن افراد. بنا بر اطلاعیه دادستانی آلمان، او یک عضو سرویس‌های مخفی رژیم ایران، است که کار اصلی آن زیر نظر گرفتن گروه‌های مخالف همچون سازمان مجاهدین خلق ایران در داخل و خارج و عنداللزوم متوقف کردن آنهاست.

اسدالله اسدی و زوج دستگیر شده در بلژیک یکدیگر را می شناختند. بنا بر گفته دادستانی آلمان، او در ماه مارس به آنها دستور حمله به گردهمایی ایران آزاد را داد. او دستکم چهار روز قبل از کنفرانس پاریس، زوج مذکور را در لوکزامبورگ ملاقات کرده و نیم کیلو ماده منفجره TATPرا به دست آنها داد.

این سه نفر تحت کنترل یک سرویس اطلاعاتی خارجی قرار گرفته بودند. بنا بر اطلاعاتی که ما به دست آورده ایم، این سازمان اطلاعاتی خارجی حدود دو هفته قبل از حمله طراحی شده، اطلاعات را به سازمان امنیت فدرال بلژیک داد. سازمان امنیت فدرال دفتر دادستانی فدرال را مطلع ساخت و اقدامات در دستور کار قرار گرفتند. فرانسه نیز درگیر شد. سرویس‌های امنیتی در فرانسه مهرداد عارفانی،، یک فرد رابط با زوج نامبرده را دستگیر کردند… این زوج سال‌ها آرام و خفته بودند و منتظر دستور برای وارد کردن ضربه بودند….

در واشنگتن چشم‌ها فراتر از یک توجه، به این زوج معطوف است. تا جایی که وزیر خارجه آمریکا، مایک پمپئو درحال حاضر درگیر این مسئله است. او تروریسم دولتی از سوی رژیم ایران را یک موضوع نگران کننده میداند. یک مقام دولت ترامپ در کنفرانس توجیهی وزارت خارجه به تمامی دولت‌ها پیشنهاد کرد دیپلمات‌های مشغول کار در سفارت‌های رژیم ایران در کشورشان را زیر نظر داشته باشند…..

سخنگوی پمپئو گفت ” ما این موضوع تروریستی را جدی میگیریم”. ” ما بابلژیکی‌ها، اتریشی‌ها و آلمان برای رسیدن به ریشه این موضوع کار میکنیم.”

بهر ترتیب، توضیحات ارائه شده از سوی رژیم ایران با اظهاراتی که زوج دستگیر شده به تحقیقگران ارائه کرده‌اند همخوان نیست. این زوج مدعی هستند که رژیم تهران برای انجام این حمله آنها را تحت فشار قرار داده است. خطرها متوجه سلامت خانواده‌های آنها خواهد بود. برای آنها روشن شده بود که «خیلی سریع یک تصادف رخ خواهد داد.» بهمین دلیل امیر در سال‌های اخیر اطلاعات در اختیار دولت ایران قرار میداد.

آنها همچنین تکذیب کرده‌اند که میدانستند که در مسیر پاریس یک بمب با خود همراه دارند و مدعی بودند که حداکثرش این بود که آنها نظم را بهم بزنند تا سال دیگر گردهمایی ایران آزاد نباشد و سازمان مجاهدین قادر نباشد خود را از طریق عکس گرفتن با مقامات غربی مشروع جلوه دهد.

این توضیحات در محافل قضایی بعنوان حرف‌های بی ربط و چرت رد میشود. منابع قضایی میگویند «توضیحات آنها بنظر میرسد که از قبل کار شده است تا برای موقعیتی که اگر لو رفتند آنها را بگویند.» «امکان ندارد که آنها نمیدانستند با خود یک بمب حمل میکنند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.