دونالد ترامپ: راه‌حل سیاسی برای سوریه را به‌رسمیت می‌شناسیم راه‌حلی که طرح نابود کننده رژیم ایران را پیش نبرد

209

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه ۱۵تیر در یک کنفرانس مطبوعاتی با رئیس‌جمهور لهستان گفت:‌ ما نه تنها باید کشورهایمان را از تروریسم محافظت کنیم بلکه باید با تهدید کره شمالی نیز مقابله کنیم، بله این همان چیزی است که وجود دارد، یک تهدید است و ما با آن قویاً مقابله خواهیم کرد.

وی افزود پرزیدنت دودا و من از همه کشورها می‌خواهیم که با این تهدید جهانی برخورد کنند و علناً به کره شمالی نشان دهند که برای رفتار بسیار بسیار بد آنان عواقبی وجود دارد.

دونالد ترامپ گفت ما همچنین در مورد وضعیت بحرانی انسان دوستانه در سوریه و ضرورت شکست داعش و سایر گروه‌های تروریستی صحبت کردیم جایی که زمینهایی را در کنترل خود دارند که دارای جمعیت است. ما علیه داعش به‌شدت و با قدرت جنگیده‌ایم و ما دستاوردهای بزرگی داشته‌ایم که بسا بیشتر از گذشته بوده است.

وی تأکید کرد ما راه‌حل سیاسی برای سوریه را به‌رسمیت می‌شناسیم راه‌حلی که طرح نابود کننده ایران را پیش نبرد و به سازمانهای تروریستی اجازه بازگشت ندهد.

ما همچنین تأکید می‌کنیم که هر کشوری که برای حیات انسانی ارزش قائل است هرگز نمی‌تواند استفاده از تسلیحات شیمیایی ر ا تحمل کند، ما هم تحمل نخواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

ژنرال جک کین:‌ باید فرودگاههای رژیم اسد را نابود کرد

ژنرال جک کین معاون سابق ستاد نیروی زمینی ارتش آمریکا می‌گوید ترس از عواقب حمله به سوریه، اوباما را ۸سال زمین‌گیر کرد. در صورت یک حمله شیمیایی دیگر، ترامپ باید فرودگاههای اسد را نابود کند.

تلویزیون فاکس‌ نیوز ۱۳تیر ۹۶:‌ شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید هشدار شدیدی به رژیم سوریه داد و طی بیانیه‌یی گفت:‌ ”آمریکا متوجه آماده‌سازیهای احتمالی برای یک حمله شیمیایی دیگر توسط رژیم اسد شده است… همان‌طور که قبلاً گفته‌ایم، آمریکا در سوریه برای از بین بردن داعش حضور دارد… اما اگر بشار اسد بار دیگر با استفاده از تسلیحات شیمیایی، دست به قتل‌عام دیگری بزند، او و ارتشش، بهای سنگینی خواهند پرداخت“. …

ژنرال جک کین معاون سابق ستاد نیروی زمینی ارتش آمریکا: … آنها می‌دانند که ما در برابر چنین حمله‌ای، واکنش نشان خواهیم داد… رژیم ایران جنگ در سوریه را اداره می‌کند. ژنرالهایی که بر روی زمین هستند عملیات زمینی را کنترل می‌کنند و تمامی عملیات هوایی را هدایت می‌کنند. روسها به‌طور کامل از آن حمایت می‌کنند. در نتیجه، اگر اسد بخواهد دوباره از سلاح شیمیایی استفاده کند، تنها در صورتی خواهد بود که رژیم ایران خواهان آن باشد و با اجازه روسیه باشد. اگر این اتفاق دوباره بیفتد، کاری که فکر می‌کنم رئیس‌جمهور ما به‌عنوان فرمانده کل قوا باید انجام دهد انهدام فرودگاههای اسد است. در سوریه ۶فرودگاه وجود دارد که نیروی هوایی سوریه در آن عمل می‌کند. باید هر ۶فرودگاه را از دور خارج کرد و هر گونه امکانی که نیروی هوایی رژیم سوریه بتواند بار دیگر، از این فرودگاهها پرواز کند را از بین برد…

فاکس نیوز: … با وجود حضور رژیم ایران و روسیه، اگر ما این کار را بکنیم، در آن صورت به چه نوع درگیری کشیده خواهیم شد؟

ژنرال جک کین: ما نباید نگران آن باشیم. این همان چیزی است که باراک اوباما را به مدت ۸سال زمین‌گیر کرد. او همیشه به‌خاطر ترس از آنچه شما می‌گویید، زمین‌گیر بود و از عواقب آن می‌هراسید. این عواقب همیشه در ذهنش بودند. او به ما گفته بود که عدم حمله به اسد بعد از این‌که آن مرز سرخ شیمیایی را رد کرد، یک شجاعت اخلاقی بود…

واقعیت این است که وقتی کسی از تسلیحات کشتار جمعی استفاده می‌کند، نمی‌توان او را رها کرد.. چرا که بحث بر سر تمدن، اخلاقیات و ارزشها و انسانیت است. در نتیجه ما باید وارد عمل شویم و این قابلیت را داریم و جهان هم از ما می‌خواهد که عمل کنیم.

همه تحلیلگرانی که من می‌شناختم می‌دانستند که اسد هرگز تمامی تسلیحات شیمیایی‌اش را واگذار نخواهد کرد… همیشه می‌دانستیم که ۱۰ یا ۱۵درصد از آن سلاحها هنوز در سوریه می‌مانند و دوباره مورد استفاده قرار خواهند گرفت، کمااینکه او ۴ یا ۵ بار دیگر هم از آنها استفاده کرد…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here