دومین بیانیه گروه دوستان ایران آزاد برای اقدام فوری جهت نجات جان زندانیان سیاسی در حال اعتصاب غذا در زندان گوهردشت

147

گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا، متشکل از نمایندگان این پارلمان از کشورهای مختلف و گروههای مختلف سیاسی با صدور اطلاعیه‌ای برای نجات فوری جان زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت فراخوان داد.

در این اطلاعیه با اشاره به فراخون فوری عفو بین‌الملل در مورد شرایط غیرانسانی زندانیان سیاسی اعتصابی آمده است:

عفو می گوید که ”شرایط بازداشت آنقدر فجیع است که زندانیان به ناچار احساس می کنند مجبور به رفتن در اعتصاب غذا برای تقاضای پایه ای ترین استانداردهای انسانی خود هستند…“

زندانیان سیاسی در حین انتقال، مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند و از بردن وسایل شخصی منع شدند. بخش جدید زندان پر از دوربین های مدار بسته و دستگاه های شنود است. زندانیان خواستار بازگشت اموال خود هستند . اما دادستان تهران، جعفری دولت آبادی، که هم اکنون به جرم نقض فاحش حقوق بشر در لیست تحریم های اتحادیه اروپا قرار دارد، زندانیان را تهدید کرده وگفته است”سیستم قضایی رژیم ایران قرار نیست تاثیر برخی اقدامات زندانیان از جمله اعتصاب غذا قرار گیرد“.

در ادامه اطلاعیه گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا که توسط ژرارد دوپره، وزیر دولت بلژیک و رئیس این گروه پارلمانی صادر شده، آمده است، تعداد زندانیان اعتصاب غذا کننده اکنون به ۲۱نفر رسیده است. بسیاری از آنها بیش از ۲۵ روز در اعتصاب غذا به‌سر میبرند و وضعیت سلامت آنها به سرعت رو به وخامت است. بسیاری از زندانیان در سایر شهرها حمایت خود را از اعتصاب غذا زندانیان سیاسی اعلام کرده اند.

ما فراخوانی را که ده روز پیش به جامعه بین المللی از جمله رئیس پارلمان اروپا آنتونیو تایانی و موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا و کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل داده بودیم تکرار میکنیم و خواهان اقدام و اعمال فشار بر مقامات رژیم ایران برای احترام به حقوق زندانیان سیاسی در زندان گوهر دشت و رفتار انسانی با آنها هستیم

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here