جواد لاریجانی:‌ برجام، ترمز انرژی هسته‌یی ما را کشید…!

122

نماینده خامنه‌ای در کیهان، در سالگرد امضای برجام، با حمله به دولت روحانی نوشت: امروزه کمترین تردیدی باقی نمانده که دولت در توافق هسته‌ای خسارت فراوان و در مواردی غیرقابل جبران به نظام وارد کرده . ولی هنوز هم دولت اصرار دارد همان راه نه‌فقط بی‌فرجام بلکه «بدفرجام» را دنبال کند.

وی افزود : برخلاف ادعای روحانی نه تنها تاکنون هیچ تحریمی لغو- و یا حتی تعلیق نشده ، بلکه دهها تحریم دیگر نیز اضافه شده است

جواد لاریجانی از مهره‌های نزدیک به خامنه‌ای درباره کارنامه برجام گفت: عجله در تصویب برجام، برخی فرصت‌های بازنگری و تجدیدنظر در آن را از ما گرفت و خط پایانی بر صنعت هسته‌ای شد. برجام، ترمز انرژی هسته‌ای ما را کشید.

وی افزود: تعجب می‌کنم مسئولین مذاکرات می‌گویند اگر طرف مقابل نقض برجام کرد، ما به سرعت به وضعیت قبل از برجام برمی‌گردیم. چگونه می‌شود وقتی قلب راکتور را برداشته‌ایم و از کار انداخته‌ایم و تعداد سانتریفیوژهایمان را کاهش داده‌ایم، به وضعیت قبل از برجام برگردیم؟ مگر وضعیت قبل از برجام چیزی است که الآن شاهد آن هستیم؟

جواد لاریجانی با تمسخر گفت: نهایت دستاورد برجام سلفی با یک هواپیما بود؟

فواد ایزدی از کارشناسان رژیم و از مهره‌های باند خامنه‌ای با حمله به تیم مذاکره کننده رژیم ، در باره اجلاس اخیر کمیسیون مشتر ک برجام در وین گفت:

ما دیدیم در وین همین چند روزپیش آمریکایی ها چه کار کردند با اون بیانیه ای که ۱+۵ صادر کرده, جلسه برای این تشکیل شده بود که ایران گفته بود نقض برجامه جلسه نقض برجام بود ببینیم ایران چی میگه اون بیانیه رو شما نگاه میکنید تیتر بیانیه اصلا بحث نقض برجام نیست در تیتر بیانیه آمده که ما بمناسبت سالگرد اجرایی شدن برجام اینجا جمع شدیم .. جمله بعد از اونهم گفتند که آمریکایی ها گفتند که هیچ مشکلی وجود نداره

در حوزه های مختلف ما تحریم بودیم این تحریمها کمابیش سر جای خودش هستش شما توافقی میکنید مذاکره ای میکنید از چاله خارج بشید نه اینکه از چاله به چاه بیفتید

در واکنش به حملات شدید مهره‌های باند خامنه‌ای، جهانگیری، معاون اول روحانی گفت: دستاوردهای برجام در طول یکسال گذشته بسیار قابل توجه بوده است. عده‌ای به جای انتقاد از کسانی که نمی‌گذارند برجام پیش برود به تیم مذاکره کننده تاخت و تاز می‌کنند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here