سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

دستگیری دو عامل اعزامی رژیم آخوندی در پایتخت آلبانی به اتهام تروریسم

0 6

رسانه های البانی روز ۲۲مارس (دوم فروردین ۹۷)گزارش کردند : دو ایرانی به اتهام تروریسم در تیرانا دستگیر شدند. پنجشنبه صبح دو تبعه ایران که مشکوک به فعالیت تروریستی هستند دستگیر شدند. آنها در بیرون مرکز جهانی بکتاشی ها درست قبل از این که مراسم جشن سلطان نوروز شروع شود دستگیر شدند. 

این دو ایرانی که توسط سرویس اطلاعاتی کشور و واحد ضد تروریسم در پلیس کشور دستگیر شده اند با اسامی مخفف ف. ز ۶۵ ساله و س. م. ۵۹ ساله هستند. در لحظه دستگیری آنها در حال عکس گرفتن بودند و به پلیس ضدتروریسم وسایر افسران گفتند که آنها خبرنگار هستند و به دعوت مرکز جهانی بکتاشی ها آمده اند.

یکی از میهمانانی که به مراسم بکتاشی ها دعوت شده بود به شرط ناشناس ماندن گفت: نفرات گارد جمهوری عکس نفراتی که پتانسیل خطرناک بودن را دارند در دست داشتند چرا که آنها میخواستند از شخصیت های مهمی که در مراسم جامعه بکتاشی ها شرکت کرده بودند حفاظت کنند.

براساس اطلاعات اولیه ای که بدست آمده این دو ایرانی چند روز قبل از طریق فرودگاه ریناس بدون هیچ مشکلی از کنترل پلیس گذشته و به آلبانی آمده بودند. این دو تبعه ایران برای تحقیقات بیشتر توسط آژانس های ضد تروریسم آلبانی و به دنبال دریافت اطلاعات از شرکای بین المللی که آنها تمایل به انجام کار تروریستی در کشور ما دارند دستگیر شده اند».

رسانه های آلبانی زیر عنوان « زیر نظر داشتن ۱۰ نفر مظنون به تروریسم» ، افزوده اند:

از اوائل ماه مارس آژانس های اطلاعاتی و ضد تروریسم ۱۰ نفر را که گفته میشود میتوانند فعالیت تروریستی در آلبانی را سازماندهی کنند را زیر نظر دارند. تمامی ایرانی هایی که وارد آلبانی میشوند در مرز و در مدتی که در کشور اقامت دارند تحت کنترل وسیع قرار میگیرند. آژانس های اعمال قانون در کشور بطور خاص نگران افراد ایرانی هستند که توسط سرویس های مخفی تهران ممکن است بکار گرفته شوند تا بتوانند دست به اقداماتی برای صدمه زدن به حفاظت ۳۰۰۰ نفر مجاهدین ایرانی پناهنده در آلبانی بزنند.

*****

در ارتباط با توطئه های حکومت آخوندی علیه مجاهدین در آلبانی توجه خوانندگان را به اطلاعیه ۱۰ روز قبل دبیرخانه شورای ملی مقاومت (به تاریخ ۲۲اسفند۹۶) جلب می کنیم:

شوی به‌اصطلاح فرهنگی گشتاپوی ملایان برای توطئه علیه مجاهدین در آلبانی

وزارت اطلاعات آخوندها و مأمورانش در سفارت رژیم در آلبانی در پوش فعالیت‌ها و جلسات فرهنگی در تهران و تیرانا و با به‌کار گرفتن مزدوران پیشانی سیاه خود تلاش می کنند علیه مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران در آلبانی به توطئه و لجن‌پراکنی و پخش اطلاعات دروغ بپردازد. در حالیکه رژیم آخوندی از هر سو با خیزشها، اعتراضات و اعتصابات در سراسر کشور محاصره شده است، بیش از هر زمان دیگر به توطئه علیه اپوزیسیون اصلی خود نیازمند است.

یکی از آخرین نمونه‌ها برگزاری جلساتی تحت عنوان بزرگذاشت نعیم فراشری شاعر فقید قرن نوزدهم آلبانی در روزهای ۱۴و ۱۵ اسفند(۵ و ۶مارس۲۰۱۸) در تهران بود. اطلاعات و سفارت رژیم شماری از اتباع آلبانی و کشورهای بالکان را تحت عنوان دانشگاهیان و خبرنگاران برای شرکت در این جلسات به تهران برده بودند.

بنا به سایت‌های وزارت اطلاعات در این جلسات مزدوران پیشانی سیاهی مانند ابراهیم خدابنده، به عنوان نماینده انجمن نجات، شعبه وزارت اطلاعات، در صحبت با شرکت‌کنندگان آلبانیایی مدعی «تهدیدات امنیتی» مجاهدین برای «بالکان و خصوصا آلبانی» شده و با تکرار دروغهای مسخره از «گرفتار بودن» فرزندانشان در دست سازمان مجاهدین شکایت کردند و خواستار «تسهیل سفر خانواده ها به آلبانی جهت دیدار با عزیزانشان» شدند.

به نوشته همین سایتها در روز ۱۵ اسفند شماری از افراد آلبانیایی به محل انجمن نجات برده شدند و با تعدادی دیگر از مزدوران وزارت اطلاعات تحت عنوان اعضای خانواده های مجاهدین یک روز کامل دیدار و همان دروغهای مسخره علیه مجاهدین را تکرار کردند.

http://www.nejatngo.org/fa/posts/24973

این همان سناریوی جنایتکارانه اطلاعات و نیروی قدس علیه مجاهدین در عراق است. در حالیکه بسیاری از بستگان مجاهدین به‌خاطر ارتباط با فرزندانشان در اشرف، در زندان و تحت شکنجه به‌سر می بردند و در شرایطی که به هیچیک از خانواده‌های واقعی اجازه ورود به عراق داده نمی‌شد، شماری از مزدوران اطلاعات و نیروی قدس تحت عنوان خانواده در مقابل اشرف و لیبرتی به شکنجه روانی مجاهدین مشغول بودند. برخی از افرادی که در شوی ۱۵ اسفند امسال در انجمن نجات شرکت داشتند، همان افرادی هستند که به مدت دو سال (فوریه ۲۰۱۰ تا دسامبر ۲۰۱۱) در شکنجه روانی مجاهدین اشرف با ۳۲۰ بلندگو شرکت داشتند و برخی از آنها هیچ نسبتی با مجاهدین در اشرف و لیبرتی و یا آلبانی نداشته و ندارند.

خدابنده نیز که از ۱۵سال پیش به مزدوری وزارت اطلاعات در آمده است قبل از انتقال مجاهدین به آلبانی با تهدید از خانواده های مجاهدین می‌خواست با وزارت اطلاعات علیه فرزندانشان همکاری کنند. وی در آن سالها بارها به عراق سفر کرد تا مزدوران ایرانی و عراقی رژیم را برای اعمال فشار به مجاهدین در عراق تشویق کند.

اطلاعیه ۶ آذر ۱۳۹۳ دبیرخانه شورا در تشریح مأموریت انجمن نجات علیه مجاهدین در عراق آمده است: وزارت اطلاعات «شماری از مزدوران شناخته شده خود مانند ابراهیم خدابنده را در مهرماه گذشته به عراق فرستاد تا با مزدوران عراقی و سفیر رژیم، پاسدار دانایی فر، دیدار و برای این کارزار شیطانی زمینه سازی کنند…. دانایی فر در روز ۲۴ مهر ماه ۹۳، در دیدار با ابراهیم خدابنده در محل سفارت در بغداد ”قول مساعد داد تا به تلاشهایش برای برقراری ارتباط بین اعضای گرفتار در فرقه رجوی و خانواده هایشان ادامه داده و در این راه از تمامی ظرفیتهای سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق استفاده نماید”».

https://ncr-iran.org/en/ncri-statements/ashraf-liberty/17593

اسناد و جزییات مزدوری ابراهیم خدابنده، برادر و همسر برادرش پیش از این بارها از سوی مقاومت ایران منتشر شده است. گزارش تحقیقی مرکز تحقیقات کنگره و وزارت دفاع آمریکا در دسامبر ۲۰۱۲ چگونگی به مزدوری در آمدن هر سه نفر را تشریح کرده است.

https://fas.org/irp/world/iran/mois-loc.pdf

مزدور ان خدابنده ( سینگلتون) همسر برادر ابراهیم خدا بنده در نوامبر گذشته سه بار از سوی وزارت اطلاعات و برای توطئه علیه مجاهدین به آلبانی فرستاده شد.

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورا در اطلاعیه۱۵ بهمن۱۳۹۶ از اعزام مصطفی رودکی، از مهره‌های سابقه‌دار وزارت اطلاعات به آلبانی به عنوان دبیر اول سفارت رژیم به منظور توطئه علیه مجاهدین خبر داد و افزود برای تسهیل کار رودکی، دو شعبه وزارت اطلاعات به اسامی کانون هابیلیان و مؤسسه دیده‌بان تحت عناوین فرهنگی و مطبوعاتی در آلبانی فعال شده اند. اطلاعیه افزود: آخوند احمد حسینی الست، رایزن فرهنگی سفارت رژیم در آلبانی نیز دست اندرکار توطئه های رژیم در آلبانی و دیگر کشورهای بالکان است. وی نماینده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وابسته به دفتر خامنه ای است.

https://ncr-iran.org/en/ncri-statements/terrorism-fundamentalism/24302

از آنجایی که هدف اطلاعات آخوندی از اینگونه اقدامات اعمال فشار و به خطر انداختن امنیت اعضای سازمان مجاهدین در آلبانی است، مقاومت ایران از دولت آلبانی می‌خواهد اجازه ندهد گشتاپوی ملایان و مزدورانش با آزادی عمل به دخالتهای خود در این کشور و توطئه علیه پناهندگان ایرانی ادامه دهد. مصوبه شورای اتحادیه اروپا در آوریل ۱۹۹۷ مقرر کرد که همه مأموران اطلاعات رژیم ایران باید از این کشورها اخراج شوند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲ اسفند ۱۳۹۶(۱۳ مارس ۲۰۱۸)

*****

استرون استیونسون نماینده پیشین پارلمان اروپا و هماهنگ کننده کمپین برای ایران آزاد نیز در تاریخ ۲۴اسفند ۹۶(۱۵مارس ۲۰۱۸) طی اطلاعیه یی نسبت به توطئه چینی فاشیسم مذهبی علیه مجاهدین هشدار داد که متن آن را در زیر ملاحظه می کنید:

توطئه علیه اپوزیسیون ایران در زرورق بزرگداشت شاعر آزادیخواه آلبانیایی

رسانه های دیکتاتوری دینی ایران از بزرگداشت نعیم فراشری شاعر معروف آلبانی (۱۸۴۶-۱۹۰۰) در تهران در روزهای ۵ و ۶ مارس خبر دادند. این سئوال مطرح است که چه شده، رژیمی که در آن مستمرا شاعران و نویسندگان یا روانه زندان میشوند و یا تبعید یکباره روح هنری خود را باز یافته است. بهرحال، با نگاه دقیقتر معلوم می شود که بسیاری از شرکت کنندگان در مراسم اعضای انجمن نجات، یک شعبه وزارت اطلاعات که هدف تعریف شده اش متلاشی کردن سازمان مجاهدین است، بودند. دیگر شرکت کنندگان در مراسم تهران، خبرنگاران، فرهنگیان و دانشگاهیان آلبانی و دیگر کشورهای بالکان، از سوی رسانه های حکومتی توصیف شده بودند.

بنا به این گزارشات، اعضای انجمن نجات و خانواده های اعضای PMOI در آلبانی خطاب به آلبانیایی های شرکت کننده در مراسم” تهدیدات امنیتی” مجاهدین برای ”کشورهای بالکان و خصوصا آلبانی” را تشریح کرده و شکایت کرده اند که فرزندانشان در دست سازمان مجاهدین در آلبانی اسیر هستند و خواستار ”تسهیل سفر باصطلاح خانواده ها به آلبانی جهت دیدار با عزیزانشان”شدند.

بعنوان یک نماینده سابق پارلمان اروپا و رئیس سابق هیئت پارلمان اروپا برای رابطه با عراق، من موضوع مخالفان ایرانی یعنی مجاهدین را برای ۱۵ سال گذشته ، از زمانی که در کمپهای اشرف و لیبرتی در عراق بودند تا زمان کنونی که به صورت امن از طریق هوایی به آلبانی منتقل شدند دنبال کردم. نکات زیر قابل توجه است:

در حالیکه قیام مردم ایران که از روزهای آخر۲۰۱۷ شروع شده تهران را از هر سو محاصره کرده است، رژیم ایران ناچار به یافتن طرحها و توطئه هایی شده که بتواند با آنها فشار علیهPMOI و شورای ملی مقاومت ایران بیاورد که از نظر آنها جدیترین تهدید حکومت آنهاست و آنها را مقصر برای تشویق قیام می دانند. رهبر عالی علی خامنه ای و رئیس جمهور حسن روحانی و دیگر سرمداران رژیم بارها تصریح کرده اند که عامل اصلی قیام شبکه مجاهدین داخل ایران است.

یکی از قدیمی ترین توطئه های رژیم در ده سال گذشته ارسال به اصطلاح خانواده های اعضای مجاهدین برای آزار دادن آنها و تهدیدشان تحت این پوش بوده است که آنها بنوعی اقوامشان می باشند، و با این امید که این کار باعث شکنجه روانی و فشار مفرط برای آنها بشود. بسیاری از بستگان واقعی اعضای مجاهدین بخاطر ارتباط با فرزندانشان که قبلا در کمپهای اشرف و لیبرتی در عراق تحت محاصره بودند دستگیر و بعضی ها هم اعدام شدند. اما شماری از مزدوران سپاه پاسداران تروریست و نیروی قدس تحت عنوان خانواده ساکنان از فوریه ۲۰۱۰ تا دسامبر ۲۰۱۱ با ۳۲۰ بلندگو برای توهین و تهدید علیه مجاهدین به صورت ۲۴ ساعته، به شکنجه روانی ساکنان اشرف مشغول بودند. یک مامور کاملا شناخته شده سپاه پاسداران -ابراهیم خدابنده- و بقیه افرادی که تحت عنوان خانواده مجاهدین با ” فرهنگیان و خبرنگاران و دانشگاهیان” آلبانی در مراسم تهران دیدار داشتند، از همان افرادی هستند که در فاصله سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ در شکنجه روانی مجاهدین در اشرف و لیبرتی شرکت داشتند.

ابراهیم خدابنده و برادرش مسعود و همسر برادرش ان سینگلتون یک باند شناخته شده هستند که برای رژیم ایران مزدوری میکنند. شهادت وین گریفیث نماینده وقت مجلس عوام انگستان که در ۲۰۰۴ به تهران سفر کرده بود به یک دادگاه در انگلستان و گزارش مرکز تحقیقات کنگره و وزارت دفاع آمریکا در دسامبر ۲۰۱۲ و بسیاری دیگر از اسناد چگونگی به خدمت گرفتن این سه تن توسط وزارت اطلاعات و مزدوری این سه نفر را تشریح میکند

بزرگداشت نعیم فراشری، یک حلقه از توطئه های ایران علیه PMOI در آلبانی است. برخی دیگر از نمونه ها:

• منصوب کردن غلامحسین محمد نیا یک مقام ارشد وزارت اطلاعات به عنوان سفیر در آلبانی

• اعزام مصطفی رودکی یکی از مهره های سابقه دار وزارت اطلاعات به آلبانی به عنوان دبیر اول سفارت

• گسترش بی سابقه پرسنل سفارت بنحوی که در تاریخ روابط دو کشور سابقه نداشته است

• فعالیت دو شعبه وزارت اطلاعات در آلبانی به اسامی کانون هابیلیان و موسسه دیدبان تحت پوششهای فرهنگی

• اعزام آخوند احمد حسینی الست، به عنوان رایزن فرهنگی به آلبانی. او نماینده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است که به دفتر خامنه ای وابسته است

• تشکیل جلسات فرهنگی و مذهبی در آلبانی از سوی سفارت و عوامل وزارت اطلاعات، با هدف به کارگیری افراد محلی علیه مجاهدین

• اعزام مزدوران به آلبانی مانند ان سینگلتون که تنها در ماه نوامبر ۲۰۱۷سه بار به آلبانی سفر کرد

• براه انداختن وب سایتها و کانالهای تلویزیونی در آلبانی.

دهها هیات از پارلمان اروپا، پارلمانهای کشوری، کنگره آمریکا، شخصیتهایی اروپایی و آمریکایی از کمپ اشرف در عراق دیدار کرده اند. اکنون بیش از ۳۰۰۰ پناهنده مجاهدین خلق از اشرف و لیبرتی بخاطر انسانیت دولت آّلبانی به تیرانا در آلبانی منتقل شده اند. بنا به تجارب همه ما که سالهاست از نزدیک با PMOI و NCRIو پرزیدنت آن خانم مریم رجوی از نزدیک آشنا هستیم، این مقاومت عمیقا دمکراتیک، مشروع و قدرتمند است و اقشار مختلف جامعه ایران را نمایندگی میکنند. تهران آنها را تنها تهدید جدی خود میداند و علاوه بر سرکوب و شکنجه و اعدام و ترور، سالهاست به شیطان سازی و پمپاژ اطلاعات دروغ علیه آنها روی آورده است. سرویسهای اطلاعاتی اروپایی از جمله در آلمان و هلند و سوئد و نروژ گواهی داده اند که هدف اصلی وزارت اطلاعات در خارج از ایران جمع آوری اطلاعات علیه مجاهدین و شیطان سازی علیه آنهاست.

با توجه به نکات فوق و با توجه به اینکه رژیم ایران به هیچوجه از تعامل بسیار مثبت مجاهدین با مردم و دولت آلبانی، بسیار خشمگین است، جا دارد که دولت آلبانی از این اقدامات سرویسهای اطلاعاتی رژیم ایران علیه مجاهدین و به خدمت گرفتن برخی از شهروندان آلبانی از سوی رژیم آخوندی ممانعت نموده و اجازه ندهد رژیم ایران امنیت و آرامش مجاهدین در این کشور را مختل کند.

استرون استیونسون

هماهنگ کننده کمپین برای ایران آزاد

۲۴اسفند ۹۶(۱۵مارس ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.