سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

دستورات مربوط به اقدامات تصنعی برای جلوگیری از بحران ارزی توسط خامنه ای صورت گرفته است

0 25

رئیس کل بانک مرکزی حکومت آخوندی فاش کرد که دستورات مربوط به اقدامات تصنعی برای جلوگیری از بحران ارزی که همراه با موجی از اعدام‌ها و اقدامات سرکوبگرانه بود، توسط شخص خامنه ای صورت گرفته است.

رسانهحکومتی اقتصادنیوز ۱۷/۹/۹۷ با نقل حرف‌های همتی در جلسه مدیران عامل بانک‌های رژیم نوشتند: عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به دیدار خود با خامنه ای از دستور وی به این بانک برای تقویت هرچه بیشتر ارزش ریال خبر داد.

خبرگزاری رویترز روز ۱۷آذر به نقل از رئیس بانک مرکزی رژیم نوشت: خامنه ای دستور داده که بانک مرکزی ارزش ریال را تقویت کند. این درحالیست که ارزش ریال به دلیل اقتصاد لرزان رژیم ایران و تحریم‌های آمریکا افت داشته و بی ثبات شده است.

رویترز افزود: علت این بحران و بی ثباتی نرخ ارز، تضعیف بنیادین اقتصاد، مشکلات مالی در بانک‌های محلی و تقاضای سنگین برای دلار در میان ایرانی‌هاست که می‌خواهند سپرده‌هایشان را بعد از خروج آمریکا از برجام حفظ کنند.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ارتجاع در باره بی نتیجه بودن اقدامات تصنعی رژیم برای مهار بحران ارزی گفت: علی‌رغم کاهش قیمت دلار، قیمت کالاها همچنان رو به افزایش است حتی قیمت‌ها ثابت هم نمانده است.

وی به بی ثباتی اقتصادی و نوسانات قیمت ارز براثر دخالت‌های حکومتی اذعان کرد و افزود: الآن وضعیت اقتصادی به‌گونه‌ای است که هر کسی هر کاری دلش می‌خواهد می‌کند.( هم چنانکه) یکروز دلار از ۴ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان رسید و قیمت کالاها هم به همین میزان چهار برابر افزایش یافت.

فارس ۱۷/۹/۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.