درگذشت مجاهد صدیق احمد زارچی در آلبانی

72

مجاهد خلق احمد زارچی که از سال ۱۳۶۸ به مجاهدین و ارتش آزادی‌بخش ملی ایران پیوست، پس از سه دهه نبرد درراه آزادی مردم، روز سه‌شنبه ۶آذر پس از نزدیک ۲سال و نیم مبارزه با بیماری، در بیمارستانی در آلبانی درگذشت و به یاران صدیق و شهیدش پیوست.

او که در ۱۴ماه اخیر، از نبرد طولانی‌اش با بیماری، در انجام کارهای شخصی توسط هم‌رزمانش کمک و همراهی می‌شد، درهمه حال روحیه‌ای پرشور و رزمنده داشت.

احمد زارچی در ۱۵ شهریور سال ۱۳۳۱ درخانواده‌ای متوسط در خرم‌آباد لرستان به دنیا آمد و تحصیلات خود را در خرم‌آباد به پایان رساند. در تظاهرات انقلاب ضد سلطنتی فعال بود و پس از انقلاب با رویگردانی از مرتجعانی که در کمیته‌ها و دیگر نهادها بر انقلاب چنگ انداخته بودند، با آرمان‌های مجاهدین آشنا شد و در سال۵۸ با خواندن نشریة مجاهد، گم‌شده‌اش را پیدا کرد. در همان زمان فرماندهی گارد شرکت نفت را که به او پیشنهاد شده‌بود رد کرد و به هواداری از مجاهدین پرداخت. این عشق او به آرمان‌های مجاهدین سرانجام او را در سال۱۳۶۸ با ارتش آزادی‌بخش ملی ایران پیوند داد.

ازآن‌پس احمد در یکان‌های رزمی ارتش آزادی‌بخش به یک رزمنده‌ای پرشور آزادی تبدیل شد. در عملیات تدافعی مروارید باوجودآنکه از ناحیه سروصورت مجروح شده‌بود دلاورانه جنگید.

در دوران ۱۴ سال پایداری در اشرف و لیبرتی نیز مجاهدی فعال و پیش‌قدم در مسئولیت‌های مختلف بود. در یگان‌های پشتیبانی با حداکثر توان و سخت‌کوشی و دلسوزی مسئولیت‌های خود را انجام می‌داد. یکی از مسئولیت‌های او کار در آشپزخانه و تأمین غذای مجروحان و مصدومان بود.

اراده و عزم او در یکایک نامه‌ها و تعهدنامه‌هایش برای ادامة نبرد تا برقراری آزادی می‌درخشد. ازجمله در نقشه‌مسیرش در۸مرداد سال۹۲ نوشته بود: «باالهام از این شب قدر علی علیه‌السلام و با تمسک به پیشوای مجاهدان می‌خواهم شب قدر خود را با قدر علی گره بزنم. باشد تا باهم همراه وهمدل شویم. در برابر دیوارهایی که رژیم دورو برم کاشته، من آب هستم و آن را می‌شویم و از سر راه کنار می‌گذارم. چون‌که مجاهد خلق در هرکجا که باشد همه‌چیز را در هم می‌کوبد یا افشا می‌کند؛ و هر چه سر راه جنگمان باشد قادرم آن را بردارم و تا بی‌نهایت به‌پیش بروم… لیبرتی و اشرف را میدان جنگ روزانه‌ام می‌دانم و هیچ مانع یا زندان یا کمبودی را به رسمیت نمی‌شناسم چون‌که از یک مجاهد اشرفی این شایسته و بایسته است»

احمد قهرمان هنگامی‌که در لیبرتی در زیر موشک‌باران قرار داشت، با روحیه‌ای پرشور و مقاوم در آماده‌سازی سنگرها و استحکامات فعالانه تلاش می‌کرد. در برابر توطئه‌های اطلاعات آخوندی و نیروی تروریستی قدس و عوامل تحت امر آنها علیه اشرف و لیبرتی قاطعانه ایستاد. درسال ۱۳۸۲ هنگامی‌که رژیم تلاش کرد با آوردن تعدادی از اعضای خانواده‌اش به در اراده احمد خللی ایجاد کنند، بر ایمانش به حقانیت نبرد مجاهدین و آرمان مبارزه برای آزادی ایران از رژیم ضد بشری آخوندها، تأکید کرد. در سال ۱۳۹۴ هم وقتی رژیم خانواده او را به در ورودی لیبرتی آورد، احمد در نامه‌ای نوشت:‌ «سازمان مجاهدین خلق ایران که من عضو آن هستم مرا صدا زد و به من ابلاغ کرد که … می‌توانی نزد خانواده‌ات بروی که مرا مخیر کرد دررفتن یا ماندن که آزاد هستی. جواب من: این توطئة رژیم آخوندی است که این افراد را به اینجا آورده به اسم خانواده. من این توطئه رژیم را محکوم می‌کنم و مشت محکمی بر دهان رژیم می‌زنم و می‌گویم یک جواب بیشتر ندارم: ماندن در سازمان مجاهدین خلق ایران؛ و خانوادة واقعی من مجاهدین هستند هیهات مناالذله احمد زارچی ۶/۱۲/۹۴».

مجاهد صدیق احمد زارچی هنگامی‌که قرار شد به آلبانی منتقل شود نوشت:

«من این هجرت بزرگ را انجام می‌دهم چون‌که مجاهد تشکیلاتی و سازمانی هستم …فکر نکنند ما برای حفظ جانمان ازاینجا می‌رویم. نه! ما می‌رویم برای جنگ بیشتر و سرنگونی رژیم پلید خمینی. این هجرت بزرگ را انجام می‌دهیم چون‌که بجز رجوی، رژیم هیچ هماوردی درصحنه ندارد و نخواهد هم داشت. پس من هم با اسم او و با آرمان او (علیه رژیم) می‌جنگم چون‌که رجوی حق است».

ایمان احمد قهرمان به انقلاب مریم رهایی در خلال تعهدات و نامه‌هایش موج می‌زند.

او دریکی از نامه‌هایش نوشته است:

«به خواهر مریم خوبم با سلام

از اینکه لطف کردید و به دیدن بیماران آمدید متشکرم، اما من نتوانستم حرفم را بزنم … چون‌که بیمار بودم و نمی‌خواستم شمارا ناراحت کنم، اما حالا حرفهایم را می‌زنم.

تسلیم مریضی‌ام نمی‌شوم و با آن مبارزه می‌کنم … این ملاقات برایم تعهد می‌آورد؛ یعنی من هم می‌توانم چون با شما هستم و الآن خودم را در ایران می‌بینم … شما امید خلق ایران هستید. احمد زارچی»

احمد قهرمان در بحبوحة شدت بیماری درحالی‌که توان حرکت دادن قلم بر روی کاغذ را نداشت، در شب قدر رمضان سال ۹۶ نوشت:

«بر سه مرز سرخ سستی، ضعف، ذلت پای می‌فشارم. هیهات.

یا امیر مؤمنان

قدر مردم ما را با هدایت و راهبری مسعود و مریم رقم بزن

مرگ بر اصل ولایت‌فقیه

زنده‌باد آرمان خواهر مریم

احمد زارچی -۲۶خرداد»

سلام بر او روزی که از ارتجاع و رژیم غاصب آخوندی روی برگرداند، روزی که به مجاهدین و به ارتش آزادی پیوست و روزی که مقاوم و سرفراز به عهدش باخدا و خلق وفا کرد.

خانم مریم رجوی درگذشت مجاهد صدیق احمد زارچی را به هم‌رزمان مجاهدش، به بستگانش و به مردم لرستان تسلیت گفت و تأکید کرد: درود بر او و خوشا به سعادتش که با عزمی استوار تا آخرین لحظه، رزمندة انقلاب و مجاهد راه آزادی بود و سرفرازانه پرکشید. یاد و راهش در نبرد پیگیر یارانش برای آزادی مردم ایران ماندگار و جاودان است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here