سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

دروغگویی و پنهان‌کاری رژیم آخوندی در پروژه‌های اتمی – خانم رجوی بعد از توافق اتمی نسبت به فریبکاری ملایان برای دستیابی به بمب اتمی هشدار داده بود

0 23

مریم رجوی بلافاصله بعد از توافق اتمی در ۲۳ تیر ۱۳۹۴ هشدار داد: این توافق ”راه فریبکاری ملایان و دستیابی آن‌ها به بمب اتمی را نمی‌بندد

علی اکبر صالحی رییس آژانس اتمی رژیم آخوندی روز دوم بهمن اعتراف کرد بخشی از تجهیزات ممنوعه اتمی را پنهان کرده است.

وی در مصاحبه با تلویزیون حکومتی گفت «توی لوله‌های اینجا توی آن کالانداری‌هایی که داشتیم، لوله‌هایی که سوخت‌ها میره توی آن، ما مشابه آن لوله‌ها را هم خریده بودیم ولی من آن زمان نمی‌توانستم اعلام بکنم فقط یک نفر در ایران می‌دانست، بالاترین مقام ارشد نظام (خامنه‌ای) کسی دیگه‌یی نمی‌دانست…»( تلویزیون کانال ۴ رژیم ۲ بهمن).

صالحی چهارشنبه ۱۰بهمن به خبرگزاری حکومتی ایرنا گفت: «ما یک سری قطعات جایگزین در اختیار داشتیم، یک سری هم خریدیم و این اقدامات خلاف مقررات نبوده‌ است. ضرورتی نداشت آن موقع اعلام کنیم که لوله‌های جایگزین در اختیار داریم.» وی دلیل این پنهان کاری و نقض توافق را دستور خامنه‌ای توصیف کرد و گفت: «باید هوشیار باشیم و محاسبات مربوط به برگشت‌پذیری را هم مد نظر قرار دهیم. به عبارت دیگر نباید پل‌های پشت سر خراب شود.»

این اظهارات به‌خوبی نشان می‌دهد که بنای رژیم در مذاکرات اتمی به‌ویژه مذاکرات با ۵+۱ بر دروغپردازی و پنهانکاری بوده و هدفی جز کسب فرصت‌های بیشتر برای دست یابی به بمب اتمی نداشته است.

مریم رجوی بلافاصله بعد از توافق اتمی در ۲۳ تیر ۱۳۹۴ هشدار داد: این توافق ”راه فریبکاری ملایان و دستیابی آن‌ها به بمب اتمی را نمی‌بندد” و قبل از آن در ۳ آذر ۱۳۹۲ هشدار داده بود ”هرگونه سستی و تعلل و کوتاه آمدن از سوی جامعه بین المللی باعث می‌شود که خامنه‌ای بار دیگر با فریبکاری و تقلب به سمت تولید بمب اتمی پیش برود.”.

روحانی، رییس جمهور ارتجاع در کتاب ”امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌یی” نوشته بود: ”سال ۱۳۸۱ فعالیت‌ها در فضایی آرام پیش می‌رفت ولی به ناگاه مجاهدین با ترتیب دادن یک مصاحبه مطبوعاتی و وارد کردن اتهامات واهی سر وصدای زیادی به راه انداختند …“ در حالیکه سازمان انرژی اتمی‌ می‌خواست آژانس را “در برابر عمل انجام شده قراردهند“. ”. ساندی تلگراف ۵ مارس ۲۰۰۶نوشت «حسن روحانی فاش ساخت که چگونه تهران وقت خرید و بعد از اینکه برنامه مخفی اتمی‌اش در سال ۲۰۰۲ توسط اپوزیسیون ایران افشاء گردید سعی کرد که غرب را فریب بدهد».

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون خارجه

۴بهمن ۱۳۹۷(۲۴ژانویه ۲۰۱۹)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.