درخواست کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان برای ایران آزاد در ایتالیا برای دستگیری و محاکمه علیرضا آوایی در یک دادگاه جنایی بین‌المللی

4
بیانیه کمیته ایتالیایی پارلمانترهاو شهروندان برای محاکمه آوایی

کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان برای ایران آزاد در ایتالیا نیز خواستار محاکمه علیرضا آوایی توسط یک دادگاه جنایی بین المللی شد.

این کمیته در یک اطلاعیه مطبوعاتی اعلام کرد:‌ آوایی در واقع وابسته به کمیته های مرگ در سال ۱۳۶۷ است که اعدام حدود ۳۰ هزار زندانی سیاسی در ایران را اجرا کردند. وی در اکتبر ۲۰۰۱ به همین دلیل در لیست افراد تحت تحریم اتحادیه اروپا قرار گرفت و بعنوان رئیس قضائیه تهران مسئول نقض حقوق بشر، دستگیری‌های خودسرانه، نفی حقوق زندانیان و افزایش اعدام‌ها شناخته شده است

کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان برای ایران آزاد در ایتالیا در اطلاعیه مطبوعاتی خود می‌افزاید:‌

آوایی در ضمن یکی از مسئولین اصلی سرکوب اعتراضات مر دمی اخیر بود که طی آن بیش از ۸ هزار نفر دستگیر شدند و تعدادی از آنها زیر شکنجه به قتل رسیدند.حضور آوایی در ژنو یک بی احترامی به تمامی کسانی است که معتقدند سیستم حمایت بین المللی از حقوق بشر شورا بایستی یک تضمین باشد. ما معتقدیم که وی بایستی بعنوان نقض کننده سیستماتیک حقوق بشر در یک دادگاه جنایی بین المللی محاکمه شود و پاسخگوی جنایاتی باشد که مرتکب شده است.

بلومبرگ درباره سخنرانی دژخیم علیرضا آوایی وزیر دادگستری رژیم در شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در ژنو نوشت: رژیم ایران، فاحشترین نقض کننده حقوق بشر، هیأتی به ریاست علیرضا آوایی را برای شرکت در اجلاس سالانه شورا به ژنو اعزام می‌کند. او بعنوان عضو هیأت مرگ خمینی در سال ۶۷ هزاران عضو سازمان مجاهدین خلق را به اعدام محکوم کرد.

بلومبرگ در گزارش خود می‌افزاید: اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۱ سفر وزیر دادگستری کنونی رژیم ایران به کشورهای عضو این اتحادیه را ممنوع اعلام کرد و وی را مورد تحریم قرار داد. با این حال، او قرار است در اجلاس شورای حقوق‌بشر سازمان ملل سخنرانی کند. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here