درخواست ائتلاف ملی سوریه برای تهاجم نظامی به مواضع،‌ پایگاه‌ها و فرودگاه‌های رژیم جنایتکار اسد و محکومیت بین‌المللی جنایت‌جنگی بمباران شیمیایی کودکان و زنان

7
درخواست ائتلاف ملی سوریه

ائتلاف ملی سوریه خواهان تهاجم نظامی به مواضع، پایگاه‌ها و فرودگاه‌های نظامی رژیم اسد که حملات به مردم بی‌گناه از آنجا صورت می‌گیرد، شد

اطلاعیه ائتلاف ملی سوریه می‌افزاید: «ائتلاف ملی (سوریه) هم‌چنین به ارجاع فوری جنایات رژیم اسد به دادگاه جنایی بین‌المللی فرا می‌خواند. این مسئولیت همه است که به تهاجم بی‌رحمانه به دوما و غوطة شرقی… پایان بدهند».

وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه درباره حملات شیمایی رژیم اسد در دوما، اعلام کرد: «ما از نزدیک به پیگیری گزارش‌های شوکه‌کننده… دربارة حمله با تسلیحات شیمیایی که یک بیمارستان در دوما را هدف قرار داده، ادامه می‌دهیم. گزارش‌ها… حاکی از احتمال تعداد بالایی از قربانیان… است. اگر این گزارش‌ها تأیید شود… مستلزم یک پاسخ فوری از سوی جامعة بین‌المللی خواهد بود… رژیم اسد و متحدانش باید مورد حسابرسی قرار گیرند و باید فوراً از هرگونه حملة دیگر، جلوگیری شود».

وزارت خارجه انگلستان در بیانیه خود، به تحقیقات فوری جامعه بین‌المللی فراخوان داد و گفت چنین حملاتی، نشانه دیگری از بی‌رحمی بشار اسد علیه شهروندان بی‌گناه است.

دبیرکل ملل متحد، پاپ فرانسیس و دولت‌های آمریکا، انگلستان، عربستان، مالدیو… حمله جنایتکارانه شیمیایی به مردم شهر دوما را محکوم کردند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل با صدور بیانیه‌یی، اعلام کرد: «دبیرکل ملل متحد به‌طور خاص نگران اتهام استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه جمعیت غیر نظامی در دوما است… وی تصریح می‌کند که هرگونه استفاده از تسلیحات شیمیایی…، شنیع و مستلزم یک تحقیقات کامل است».

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنرانی هفتگی خود در میدان سنت پیترز حملة شیمیایی به دوما را محکوم کرد، و گفت: «هیچ چیزی نمی‌تواند استفاده از این ابزار نابودکننده علیه مردم بی‌دفاع… را توجیه کند».

رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران حمله جنایتکارانه شیمیایی به دوما و کشتار بی رحمانه کودکان و زنان را قویاً محکوم کرد.

خانم رجوی گفت این حمله وجدان بشریت را جریحه دار کرده است. به مردم سوریه صمیمانه تسلیت میگویم و به پایداری تاریخی آنها برای آزادی درود میفرستم.جهان باید به جنایات اسد و خامنه ای علیه مردم سوریه پایان دهد. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here