دبیرکل ملل متحد گفت موشک‌های شلیک شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به عربستان دارای مشخصات کلیدی طراحی مشترک با موشک‌های رژیم ایران است و برخی قطعات آنها هم در ایران تحت حاکمیت آخوندها تولید شده بودند

4
خبرگزاری رویتر گزارش داد «آنتونیو گوترز در

دبیرکل ملل متحد طی گزارش محرمانه‌یی به شورای امنیت اعلام کرد که موشک‌های شلیک‌شده توسط شبه نظامیان حوثی در یمن، از ایران آمده است.

خبرگزاری رویتر گزارش داد: «آنتونیو گوترز در یک گزارش محرمانه به شورای امنیت نوشت، آثار باقیمانده از ۵ موشکی که از ژوئیه ۲۰۱۷ توسط گروه حوثی در یمن به عربستان شلیک شده «دارای مشخصات کلیدی طراحی مشترک با نوع موشک شناخته‌شده‌یی است» که توسط (رژیم) ایران ساخته شده و برخی از اجزای آن در ایران تولید شده است».

گوترز در گزارش شش ماهه خود دربارة اجرای تحریم‌ها هم‌چنین درباره بررسی تسلیحات و تجهیزات به‌دست آمده در بحرین و امارات، تأکید کرده است: «در هر دو مورد، دبیرخانه (ملل متحد) اطمینان خاطر دارد که برخی از تسلیحات و تجهیزات مرتبط با آن که مورد بررسی قرار گرفت، ساخت (رژیم) ایران است».

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد: «(دبیرکل ملل متحد) هم‌چنین گزارش کرده که در تاریخ ۲۵ اردیبهشت نامه‌یی را از سفیر اوکراین در سازمان ملل دریافت کرده که در آن گفته است، سرویس امنیتی این کشور «از تلاش دو تبعة ایرانی برای کسب و انتقال» اجزای موشک هوا به زمین کی.اچ. ۳۱ و اسناد تکنیکی مرتبط با آن به ایران، جلوگیری کرده‌اند».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here