سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

دانمارک و کشورهای اروپایی درتلاش برای اتخاذ اقداماتی علیه تروریسم رژیم هستند

0 32

وزیر خارجه دانمارک در پاسخ به یک سوال پارلمانی درباره اقدامات تروریستی رژیم در فرانسه و دانمارک، این اقدامات را از جانب دولت دانمارک محکوم و تاکید کرد: دانمارک و تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حال تلاش برای اتخاذ اقداماتی علیه رژیم ایران در اتحادیه اروپا هستند.

در پاسخ وزارت خارجه دانمارک به سوال پارلمانی سورن سونه گورد نماینده پارلمان دانمارک از حزب چپ این کشور، که در سایت پارلمان دانمارک درج شده آمده است:

از وزیر خواسته شده است تا در مورد پرونده علیه چهار زندانی ایرانی در بلژیک، از جمله یک دیپلمات سفارت رژیم ایران در اتریش، که به بمبگذاری در مجمع عمومی سالانه سازمان مجاهدین خلق ایران در پاریس در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ متهم شده، توضیح دهد. شماری از نمایندگان مجلس دانمارک در این گردهمایی شرکت داشته‌اند. آیا دولت دانمارک طرحی برای شرکت در محکوم کردن این برنامه تروریستی دارد.

آندره ساموئلسن، وزیر خارجه دانمارک در پاسخ از جمله نوشته است: وزارت امور خارجه می‌داند که بلژیک چهار نفر را به برنامه ریزی برای بمبگذاری در یک کنفرانس سازمان مجاهدین خلق ایران در پاریس در ۳۰ ژوئن متهم کرده است که در رسانه‌های عمومی نیز توضیح داده شده است. یکی از متهمان یک دیپلمات رزیم ایران است که در سفارت این رژیم در وین کار می‌کرد و در آلمان دستگیر شد. دو مظنون شهروندان بلژیکی با اصلیت ایرانی بوده و در بلژیک دستگیر شده‌اند. براساس گزارش رسانه‌ها، آنها مواد منفجره داشتند. آخرین فرد در پاریس دستگیر شد. در حال حاضر چهار نفر در بلژیک زندانی هستند.

دولت دانمارک هرگونه تروری را که در هرکجا صورت می‌گیرد، محکوم می‌کند. دولت بارها و بارها رفتار رژیم ایران را به شدت محکوم کرده است. فعالیت‌های اخیر اطلاعاتی غیرقانونی رژیم ایران در دانمارک، دقیقا مانند آنچیزی است که در فرانسه انجام شده است. دانمارک و تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حال تلاش برای ارائه اقدامات هدفمند و متناسب علیه رژیم ایران در اتحادیه اروپا هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.