سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

دادگاه انتاریو کانادا جریمه یک میلیارد و ۷۰۰میلیون دلاری رژیم ایران به قربانیان تروریسم را تأیید کرد

0 5

نشنال پست کانادا ۱۳تیر ۹۶ گزارش داد: رد قاطع درخواست تجدیدنظر رژیم ایران توسط دادگاه کانادا پیروزی برای قربانیان تروریزم و حسابرسی از رژیم ایران به‌خاطر حمایت از تروریسم است.

دادگاه استیناف استان انتاریو در کانادا حکم دادگاه آمریکا علیه رژیم ایران برای پرداخت جریمه ۱.۷میلیارد دلاری به قربانیان آمریکایی تروریسم را تأیید کرد و مصونیت کشوری برای رژیم ایران را رد کرد. این دادگاه رژیم تهران را متهم کرد تلاش دارد تا ”قانون عدالت کانادا برای قربانیان تروریسم“ را از دور خارج کند.

قاضی سی ویلیام هوریگان C. William Hourigan در حکمی از جانب هئیتی از قضات نوشت ”حملات تروریستی رژیم ایران که حکم دادگاه آمریکا در رابطه با آنها می‌باشد، برای جامعه متمدن نفرت‌انگیز است“.

در این حکم آمده است ”هیچ تعرض و اشکالی در استفاده از شیوه‌های مسالمت‌آمیز برای مبارزه با تروریسم وجود ندارد. برعکس دادن خسارت که ممکن است تاثیر پیشگیرانه‌یی داشته باشد یک واکنش حساب شده و قابل فهم در مقابل تروریسم دولتی بوده و تماماً با اخلاق حقوقی کانادا مطابقت دارد“..

در این پرونده غیرعادی لیست بالا بلندی از آمریکاییانی که قربانیان تروریسم رژیم ایران هستند درج شده است. این افراد در کانادا برای دریافت غرامت از رژیم ایران شکایت کرده‌اند.

بعضی از این قربانیان خودشان مجروح یا به‌گروگان‌ گرفته‌شده و یا مورد شکنجه قرار گرفته‌اند و در مواردی نیز خانواده کسانی هستند که در حملات تروریستی به قتل رسیده‌اند. آنها رژیم ایران را به‌دلیل تسلیح، آموزش و تأمین مالی تروریستها مقصر دانسته و از آن شکایت کرده‌اند.

لیست قربانیان ناشی از حملات متفاوت تروریستی است:

حمله انتحاری به تفنگداران دریایی در بیروت در ۱۹۸۳توسط حزب‌الله که باعث کشته شدن ۲۴۱نفر از نیروهای نظامی آمریکا گردید.

چهار حمله مجزا در لبنان شامل بمبگذاری در سفارت آمریکا در سال ۱۹۸۴توسط حزب‌الله با ۱۴کشته.

گروگانگیریهای مختلف در لبنان توسط حزب‌الله در دهه ۱۹۸۰…

سه بمبگذاری در دهه ۱۹۹۰توسط سازمانهای تروریستی که توسط رژیم ایران حمایت و تأمین مالی می‌شدند که در خاک اسرائیل، عربستان و آرژانتین انجام گردیدند.

قبلتر، دادگاههای ایالات متحده در ارتباط با پرونده‌های حقوقی مختلفی خسارتهای چشم‌گیر مالی را برای این قربانیان تروریسم اعطا کرده‌اند که از جمله شامل در حدود ۱.۷میلیارد دلار خسارت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.