خیزش مجدد مردم دلاور کازرون و شهادت دو تن از جوانان دلیر این شهر براثر شلیک نیروهای جنایتکار خامنه‌ای

18
خیزش مردم کازرون

روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۷ مردم کازرون بمنظور اعتراض به جدا سازی و تجزیه کازرون در میدان شهدای این شهر تجمع کردند و سپس دست به راهپیمایی زدند. در اين تظاهرات كه در مركز شهر كازرون برگزار شد، مردم شعار «وای به روزی كه مسلح شويم» را سردادند. 

مردم همچنين رودروي دجالگري‌هاي رژيم شعار سردادند: «دشمن ما همينجاست الكی می گن آمريكاست»

گزارشات دريافتي همچنين حاكيست كه همزمان با تظاهرات مردم كازرون در مركز اين شهر، بازاريان و كسبه كازرون نيز در همبستگي با تظاهرات كنندگان و در اعتراض به وضعيت فاجعه بار اقتصادی و افزايش سرسام آور قيمت ارز اعتصاب كردند و بازار را تعطيل كردند. در پی تظاهرات دلاورانه مردم كازرون در روز چهارشنبه، نيروهای اطلاعاتی و امنيتی رژيم به دستگيری های زيادی به ويژه از جوانان كازرون مبادرت كردند. متعاقباً صدها تن از مردم براي آزادی دستگير شدگان در برابر پاسگاه نيروهاي انتظامی و امنيتی دشمن تجمع نمودند و خواهان آزادی دستگيرشدگان شدند.

دشمن ضدبشری با بالا گرفتن شعارهای مردم ابتدا به شليك گاز اشك آور و شليك‌های هوايي مبادرت كرد. اما مردم دلاور كازرون به اعتراضات برحق خود ادامه دادند و بر آزادی دستگير شدگان پای فشردند‌‌. آنها آخوند خرسند امام جمعه رژيم در كازرون را كه برای متفرق كردن مردم به صحنه آمده بود هو كردند و او پا به فرار گذاشت.

سپس نيروهاي رژيم مستقيماً به جانب مردم آتش گشودند و تعدادی مجروح شدند.

تيراندازی و درگيری ساعت ۱ بامداد پنجشنبه ادامه داشت و ۲ تن از جوانان قهرمان كازرون به شهادت رسيده‌‌اند.

مردم كازرون متقابلاً با سنگ و چوب به دفاع از خود پرداختند و پاسگاه نيروهای دشمن به آتش كشيده شد. آنگاه درگيری ها به خيابان انقلاب رسيد و تا نيمه شب ادامه دارد.

مردم كازرون در شب آغاز ماه رمضان اعلام عزای عمومي كرده‌‌اند.

در ساعت ۱ نيمه شب يك ستون از نيروهای سركوبگر از شيراز وارد كازرون شده است.

ستاد اجتماعی مجاهدين در داخل كشور‌‌، از هموطنانمان در كازرون و شهرهای مجاور خواسته است به كمك مجروحان و حمايت از دستگيرشدگان بشتابند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here