سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

خودکشی یک پناهجوی ایرانی در استرالیا و فراخوان به اقدام فوری برای نجات جان پناهجویان

0 7

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

مقاومت ایران ضمن ابراز تأسف شدید از خودکشی فریبرز کرمی، پناهجوی ۲۶ساله ایرانی در استرالیا، رفتار با پناهجویان ایرانی در این کشور و انتقال آنها به جزیره نائور در پاپوآ گینه نو را قویاً محکوم می‌کند و خاطرنشان می‌سازد که مسئولیت کرامت و جان این پناهندگان برعهده دولت استرالیا است. این پناهجویان که با مشقات بسیار از جهنم آخوندها گریخته‌اند با نقض استانداردهای به‌رسمیت شناخته شده پناهندگی در اردوگاه جزیره نائور در شرایط غیرانسانی و غیرقابل تحمل به‌سر می‌برند. فریبرز کرمی بارها با مراجعه و نوشتن نامه به ارگانهای ذیربط مصائب و مشکلات خود و مادر بیمارش را مطرح ساخته و چاره‌جویی کرده بود.

پیش از این نیز شمار دیگری از پناهجویان ایرانی در استرالیا در اعتراض به فشارهای اعمال شده دست به خودکشی زده و تعدادی نیز در حوادثی مشکوک توسط باندهای مافیایی به‌قتل رسیده‌اند.

در حالی است که نقض فاجعه‌بار حقوق‌بشر در ایران تا کنون ۶۴بار توسط ملل‌متحد محکوم شده است، مقاومت ایران از دولت استرالیا می‌خواهد که اعمال فشار بر پناهجویان را متوقف نموده و حقوق پایه‌یی آنها را به‌رسمیت بشناسد، آنها را بلادرنگ به داخل استرالیا برگردانده و امنیت و سلامت و آزادی کامل آنها را تأمین کند. پارلمان، احزاب سیاسی و سازمانهای مدافع پناهندگان در استرالیا نیز باید برای پایان دادن به این بحران انسانی دست به اقدام بزنند.

مقاومت ایران هم‌چنین از کمیساریای عالی پناهندگان ملل‌متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو می‌خواهد بدرفتاری با پناهجویان در استرالیا را محکوم نموده و با اعطای حق پناهندگی به این پناهجویان، اجازه ندهند آنان در خارج از حاکمیت رژیم آخوندی نیز با ناامنی و فقر و مرگ مواجه باشند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶خرداد ۱۳۹۷(۱۶ ژوئن ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.