سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

خشم و انزجار عمومی از بی عملی رژیم در مقابله با آثار فاجعه بار سیل در سراسر کشور

0 446

رژیم شمار واقعی قربانیان را پنهان میکند و الویت نیروهای سرکوبگر ممانعت از اعتراضات مردمی است.

در حالیکه سیل بخشهای وسیعی از ایران را فراگرفته و مردم از عدم کمک رسانی رژیم و نقش آن در تخریب زیر ساختهای کشور و تشدید آثار فاجعه بار این سیل به خشم آمده اند، سپاه پاسداران و دیگر ارگانهای سرکوبگر بجای کمک رسانی تلاش میکنند از حرکتهای اعتراضی جلوگیری کنند. در همین راستا رژیم از افشای آمار واقعی قربانیان خودداری میکند.
پاسدار سرتیپ ایوب سلیمانی جانشین نیروی انتظامی امروز گفت ”تأمین امنیت مهمترین مسئله مناطق سیل زده” است و ”گشت‌های انتظامی استقراری و سیار با همکاری بسیج و سپاه همچنین ایست و بازرسی در نقاط مختلف شهرستان از اقداماتی است که به منظور پیشگیری از جرایم و آسیب‌های احتمالی با تمام امکانات و تجهیزات باید برقرار شود”.
امروز در پی بارش های تند بهاری در بسیاری از استانهای ایران در جنوب و در غرب کشور سیل جاری شد. در شیراز سیل قسمتهای مختلف شهر بویژه دروازه قران و بازار قدیمی وکیل یکی از بناهای باستانی ایران را در برگرفت و شمار زیادی قربانی بجا گذاشته است. در حالیکه رژیم از ۱۷ کشته صحبت میکند، شمار کشته ها بسیار بیشتر است و مستمرا در حال افزایش است. سیل صدها خودرو را با خود برده است. بی عملی حکومت به قدری مشهود است که کوروش کرمپور از نمایندگان مجلس ارتجاع با اشاره به سوء مدیریت رژیم خواستار محاکمه مقصران شد.
این اولین بار نیست که شیراز با بارش شدید مواجه است. اما پاسداران و دیگر ارگانهای حکومتی در سالهای اخیر با جاده سازی و ساختمان سازی بی رویه، مسیل سنتی آب باران که صدها سال مانع سیلهای ویرانگر بوده را مسدود کرده و در نتیجه سیل با قدرت زیاد از دروازه اصلی شهر (دروازه قرآن) وارد شده است.
از سوی دیگر مردم شیراز میگویند مدیران استان هشدارهای هواشناسی را جدی نگرفتند و شب قبل منطقه را تخیله نکرده و از عبور و مرور خودروها از دروازه قران جلوگیری نکردند.
علاوه بر استان فارس سیل در لرستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، اصفهان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، گلستان و دیگر نقاط کشور دهها کشته و زحمی بجای گذاشته است.
در سر پل ذهاب که یکسال و نیم قبل دچار زلزله شده بود، سیل چادرها و کانتینرهای مردم زلزله زده را که رژیم هیچ اقدامی برای پناه دادن به آنها بکار نبرده است را با خود برد و آنچه از زندگی آنها باقی مانده بود از دست رفت.
وضعیت در شهر اهواز بسیار خطرناک است و رودخانه کارون طغیان کرده است. در لرستان طغیان رودخانه پل دختر وضعیت را بسیار وخامت بار ساخته است.
خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ضمن تسلیت به مردم مصیبت زده، از عموم مردم بویژه جوانان غیور خواست تا به هر طریق که می توانند به عملکردهای رژیم آخوندی در مقابله با سیل، دست به اعتراض بزنند و رژیم را مجبور کنند که امکانات سپاه و بسیج را در اختیار مردم بگذارد تا خود مردم از فجایع هولناک تر در نقاط مختلف کشور بخصوص در سد کرج و تهران و شهر کرج جلوگیری کنند.
رژیم آخوندی و سردمداران فاسد آن و سپاه پاسداران با نابودی محیط زیست، باعث تشدید هر چه بیشتر خسارات این سیل ویرانگر شدند و از سوی دیگر با چپاول اموال مردم و به هدر دادن آنها در سرکوب و تروریزم و جنگ افروزی و پروژه‌های ضد ملی اتمی و موشکی، شهرها و روستاهای کشور را به ویرانی کشانده، از حداقل زیرساختها محروم کرده‌ و در مقابل حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل بی دفاع گذاشته‌اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ فروردین ۱۳۹۸ (۲۵ مارس ۲۰۱۹)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.