خبرگزاری کویت:‌ مریم رجوی گفت اتحادیه اروپا باید خواهان اخراج فوری سپاه پاسداران و مزدورانش از سوریه و دیگر کشورهای منطقه گردد

87
مریم رجوی گفت اتحادیه اروپا باید خواهان اخراج فوری سپاه -min

خبرگزاری کونا متعلق به کویت گزارش داد: چندین عضو پارلمان اروپا روز چهارشنبه از اتحادیه اروپا خواستند تا سیاستهای خود در قبال رژیم ایران در زمینه تجارت و سیاست را تغییر دهد.

ژرارد دپره رئیس دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا گفت دولتهای اروپایی باید شرایطی برای رژیم ایران مشخص کنند تا این رژیم وضعیت حقوق‌بشر را بهبود بخشد و اعدامها را در این کشور قبل از عادی کردن روابط با تهران متوقف نماید.

ویکه عضو پارلمان اروپا از بلژیک است و این کنفرانس را در مورد ایران سازمان داده بود از رژیم ایران خواست تا دخالت خود در سوریه، عراق، یمن و لبنان را متوقف نماید.

آنته مکن تایر عضو پارلمان اروپا از انگلستان، اتحادیه اروپا را متهم ساخت که جنایاتی را که در ایران انجام می‌شود را نادیده می‌گیرد و از موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا خواست تا ”به تمامی روابط تجاری و دیپلوماتیک با ایران خاتمه دهد“.

ریچارد چارنسکی نایب رئیس پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا خواست تا روابط خود با رژیم ایران را تا زمانیکه تهران ارزشهای دموکراتیک را اجرا نماید، عادی نکند.

سخنران اصلی کنفرانس رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران، مریم رجوی بود که در پاریس مستقر است.

مریم رجوی در سخنرانی خود گفت در صورتی‌که اتحادیه اروپا ”شرط روابط تجاری و معاملاتی خود با رژیم را بر خاتمه اعدامها در ایران” منوط کند در اینصورت ”اتحادیه اروپا می‌تواند نقش مثبتی در صلح و ثبات در خاورمیانه بازی کند“.

خانم رجوی گفت:‌

-خواستار خروج فوری سپاه و مزدورانش از سوریه و دیگر کشورهای منطقه شوید وگرنه با عواقب شدید آن مواجه می‌شوید.

– خواستار توقف سریع برنامه موشکی رژیم آخوندها شوید و یا تحریم‌های شدید نفتی و بانکی بر آن اعمال کنید. برنامه موشکی رژیم، نه برای دفاع از ایران، بلکه علیه مردم ایران و برای بحران‌آفرینی در منطقه است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here