سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

خبرگزاری رویتر: به‌گفته دادستان‌آلمان، مظنون درتوطئه بمبگذاری درفرانسه ممکن است به‌بلژیک مستردشود

0 32

خبرگزاری رویتر, ۱۱ ژوییه۲۰۱۸ از برلین گزارش داد – دادستان فدرال آلمان روز چهارشنبه یک دیپلومات رژیم ایران را که در یک توطئه بمبگذاری علیه یک گردهمایی اپوزیسیون ایران در فرانسه دست داشت، به زندان بازگرداند، اما گفت این مظنون ممکن است کماکان به بلژیک هم مسترد شود.

بلژیک پیشاپیش مشغول بازپرسی ازدو بلژیکی ایرانی تبار است که در اوایل این ماه بخاطر توطئه در یک حمله با مواد انفجاری به یک تجمع بزرگ سالانه ایرانیان در حومه پاریس دستگیر شده‌اند.

دادستان فدرال آلمان طی اطلاعیه یی گفت دیپلومات رژیم ایران مستقر در اتریش مظنون به این است که به یک زوج در آنورس ماموریت داده بود تا این حمله را به اجرا درآورند و به آنها وسیله انفجار و بمب حاوی مواد انفجاری تی.ای.تی.پی را تحویل داده بود.

رویتر به نقل از اطلاعیه دادستانی آلمان افزود: متهم به نام اسدالله اسدی، سمتش در سفارت رژیم ایران در وین از سال ۲۰۱۴ کنسول سوم بوده و او هم چنین یک کارمند وزارت اطلاعات رژیم ایران است.

اطلاعیه دادستانی آلمان می‌گوید وظایف وزارت اطلاعات رژیم ایران قبل از هرچیز نظارت فشرده برای جنگ علیه گروه‌های اپوزیسیون در داخل و خارج ایران است.

در این اطلاعیه گفته شده که مقامات آلمان دیپلومات ۴۶ساله رژیم ایران را در در شهر آشفن بورگ طبق یک حکم جلب اروپایی دستگیر کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.