سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

خبرگزاری آلمان: جاسوس در مأموریت برای ایران؛ حدود دو و نیم سال زندان

0 37

خبرگزاری آلمان سه شنبه ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۶ ساعت ۱۷: ۲۳

تنها در سال ۲۰۱۵ اجرتی بالغ بر ۲۲۰۰۰ یورو دریافت کرده است

جاسوس در مأموریت برای ایران: حدود دو و نیم سال زندان

یک ایرانی که هموطنانش در آلمان را در مأموریت برای یک سرویس اطلاعاتی ایران مورد جاسوسی قرار می‌داد، به دو سال و چهار ماه حبس محکوم شد. دادگاه تجدید نظر برلین این فرد ۳۲ ساله را بعلت مأمور در فعالیت سرویس مخفی مجرم شناخت. متهم طی ماه‌ها اطلاعات اعضای انجمن‌های مخالف ایرانی را جمع آوری و منتقل کرده – تنها در سال ۲۰۱۵ اجرتی بالغ بر ۲۲۰۰۰ یورو دریافت کرده است. این ایرانی که در سال ۲۰۱۲ به آلمان آمده و اخیراً در کلن زندگی می‌کرد، به میزان زیادی اعتراف کرده بود.

قاضی، رئیس این جلسه دادگاه گفت که متهم پس از جدا شدنش از یک جنبش اپوزیسیون ایرانی در سال ۲۰۱۲ به استخدام سرویس مخفی اطلاعات ایران در آمده بود. وی ماههای کمی بعد از آن به آلمان آمده است. وی بعنوان مأمور [مخفی] در شهر کلن و برلین قبل از همه جنبش اپوزیسیون ایران ”سازمان مجاهدین خلق ایران“ (MEK) و بازوی سیاسی‌اش ”شورای ملی مقاومت ایران“ را مورد جاسوسی قرار داده است.

این ایرانی که اخیراً در کلن زندگی می‌کرد، در اکتبر ۲۰۱۵ دستگیر شد. در پروسه دادگاه به میزان زیادی اعتراف نمود. قاضی محکمه استدلال کرد که متهم از اعتماد هموطنان سوء استفاده کرده و اطلاعات بسیاری را منتقل کرده است. ”او برای بدست آوردن منبع مالی بدین امر دست یازیده است.“ بر اساس حکم صادره وی از سال ۲۰۱۳ از سرویس مخفی ایران در مجموع ۲۸۶۰۰ یورو پول دریافت کرده است.

شورای ملی مقاومت ایران از حکم صادره استقبال می‌کند

نمایندگی شورای ملی مقاومت در آلمان از حکم استقبال نمود. در اطلاعیه آمده است که پیگرد قانونی جاسوسان رژیم ایران در آلمان ضرورتی برای تأمین امنیت مخالفین، اعضاء و هواداران مقاومت ایران در آلمان می‌باشد.

دادستانی آلمان پس از پروسه شش هفته ای دادگاه درخواست سه سال زندان کرده بود. وکیل مدافع درخواست حبس تأدیبی کرده بود. پروسه دادگاه علیه شریک جرم ایرانی ۳۳ ساله [وی] قبل از صدور حکم متوقف گردید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.