سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

خبرگزاری آسوشیتدپرس: آلبانی دو دیپلمات رژیم ایران را به دلایل امنیتی اخراج کرد

0 32

ساعت۲۳۲۰: بهجت پاسولی معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه جمهوری کوزوو و رئیس جمهور سابق کوزوو در رابطه با اخراج دیپلماتهای رژیم ایران از آلبانی در پیامی گفت: ما از تصمیم دیپلوماسی آلبانی مبنی بر اخراج دیپلماتهای رژیم ایران به‌خاطر فعالیتهایی که امنیت ملی آلبانی را مورد تهدید قرار می‌دادند حمایت می‌کند.

ما همچنین از سیاست وزارت‌خارجه آمریکا و کاخ سفید حول رژیم ایران حمایت می‌کنیم. ما علیه رفتار خودسرانه رژیم ایران در منطقه و فراتر از آن می‌ایستیم.

نخست‌وزیر و وزیر خارجه جمهوری کوزوو

ساعت ۲۳۰۵: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در رابطه با اخراج دیپلماتهای رژیم ایران از آلبانی گفت: من از اخراج دو مأمور ایرانی که طراحی حملات تروریستی در آلبانی را انجام دادند قدردانی می‌کنم. کشورهای اروپایی سه توطئه رژیم ایران را فقط امسال خنثی کردند. جهان باید متحد شود تا که این رژیم رفتار ویران کننده خود را تغییر دهد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: آلبانی دو دیپلمات ایرانی را به اتهام فعالیتهای غیرقانونی که امنیت کشور را مورد تهدید قرار می‌دهد اخراج کرده است.

وزارت امور خارجه آلبانی چهارشنبه شب ۲۸آذر۹۷ اعلام کرد این تصمیم بعد از این اتخاذ شد که آنها مظنون به دست داشتن در فعالیتهایی بودند که امنیت کشور را به مخاطره می‌اندازد.

آسوشیتدپرس در این گزارش گفت: آلبانی محل سکونت بیش از ۲۰۰۰تن از اعضای اپوزیسیون در تبعید مجاهدین خلق می‌باشد که از عراق به آنجا منتقل شده‌اند.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در پیامی در رابطه با اخراج دیپلماتهای رژیم ایران از آلبانی نوشت: نخست‌وزیر ادی راما سفیر ایران در آلبانی را اخراج کرد، ما در کنار ادی راما و مردم آلبانی ایستاده‌ایم.

جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده در توئیتی گفت: «نخست وزیر آلبانی ادی راما همین الآن سفیر رژیم ایران در آلبانی را اخراج کرد و به رهبران ایران پیام می‌دهد که حمایت آنها از تروریسم تحمل نخواهد شد. ما در کنار نخست‌وزیر ادی راما و مردم آلبانی در حالیکه آنها در مقابل رفتار خودسرانه رژیم ایران در اروپا و در سراسر جهان، قیام کرده‌اند ایستاده‌ایم.»

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا

سفیر رژیم در آلبانی “غلامحسین محمدنیا” نام دارد که در جریان انتقال مجاهدین به آلبانی مستقیماً از وزارت اطلاعات آخوندها و برای انجام مأموریتهای رذیلانه به سفارت در آلبانی گماشته شد.

محمدنیا پیش‌تر به‌عنوان مأمور وزارت اطلاعات در جلسات برجام شرکت می‌کرد و در تیم هسته‌یی ظریف به‌عنوان عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی معرفی شده بود اما در واقع فقط به کار اطلاعاتی و جاسوسی اشتغال داشته است.

محمدنیا در سال ۹۴ از آخوند روحانی، رئیس‌جمهور رژیم، به‌خاطر خدمات جاسوسی یک نشان به همراه ۵۰سکه طلا دریافت کرد. وی در تیم مذاکره‌کننده به‌نام داوود محمدنیا بوده، ولی در روز گرفتن دستمزد از روحانی، غلامحسین محمدنیا معرفی شده و در روزنامه رسمی نیز با همین اسم ثبت شده است.

غلامحسین محمدنیا در سال ۲۰۰۰ نیز جزء لیست اعضای نمایندگی رژیم در نیویورک معرفی شده بود و یکی از طرف‌حسابهای لابی‌های آمریکایی رژیم در سالهای بعد از آن بوده است.

خبرگزاریهای نیویورک تایمز و واشنگتن پست خبر اخراج دو دیپلمات رژیم ایران از آلبانی را درج کردند.

سایت آلبانین دیلی نیوز: دولت آلبانی تصمیم گرفته است که دو دیپلمات سفارت ایران در تیرانا را اشخاص نامطلوب اعلام کند.

خبرگزاری سپاه پاسداران در واکنش به اخراج دیپلماتهای رژیم آخوندی گفت: آلبانی در حالی که مدت‌هاست به پایگاه (مجاهدین) و تروریستها مبدل شده است، از اخراج دو دیپلمات ایرانی به دلایل واهی خبر داد.

دیلی استار در رابطه با اخراج دیپلماتهای رژیم ایران از آلبانی گزارش داد: دیلی استار(تیرانا) ۱۹دسامبر ۲۰۱۸ – آلبانی می‌گوید که دو دیپلمات ایرانی را به‌خاطر فعالیتهای غیرقانونی که امنیت این کشور را تهدید می‌کند اخراج کرده است.

یک سخنگوی وزارت‌خارجه به خبرگزاری آسوشیتدپرس چهارشنبه ۲۸آذر۹۷ گفت که این دو دیپلمات به‌خاطر نقض استاتوی دیپلماتیک خود اخراج شدند.

آلبانی همچنین خانه بیش از ۲۰۰۰تن از اپوزیسیون رژیم ایران، مجاهدین خلق است که از عراق نقل مکان کرده‌اند.

برگرفته از سایت مجاهد لینک به منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.