خامنه‌ای: «دو قطبی شدن کشور» و «دو دستگی مردم» تجربه خطرناکی است که نباید تکرار شود

270

خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع روز ۲۲خرداد ۹۶ در جمع سران قوا و مسئول و کارگزاران رژیم با نگرانی از «دو قطبی شدن کشور» و «دو دستگی مردم» صحبت کرد و آن را تجربه‌ای خطرناک خواند که نباید تکرار شود.

ولی‌فقیه نظام سپس در حالی که منافع باندی را منافع ملی می‌نامید در مورد اصل گرفتن منافع باندی نسبت به منافع نظام هشدار داد: «منافع ملی باید با هویت ملی تطبیق داده شود نه این‌که هویت ملی تابعی از موضوعاتی تحت عنوان منافع ملی قرار گیرد، زیرا در واقع آن موارد، «منافع تخیلی» است نه منافع ملی.. منافع ملی ما نباید تحت تحمیل خارجی قرار گیرد».

خامنه‌ای در عین‌حال در برای هم آوردن دهانة‌ شکاف عمیق شونده درون حاکمیت به‌ویژه در فضای بعد از نمایش انتخابات، هشدار داد: «بگومگوها و تقسیم کردن مردم، کار بزرگ ملت در انتخابات را خراب و ضایع کرد».

خامنه‌ای در وحشت از پیامدهای شقه‌یی که زهر آن را با تن‌دادن به روحانی خودش خورده افزود: «البته وحدت منافاتی با اعلام مخالفت با سیاستهای دستگاهها ندارد اما نباید در زمینه مسائل کلان در کشور کشمکش و بگومگو باشد… .. «

ولی‌فقیه ارتجاع سپس در ادامه‌ همین نگرانی گفت: «مسئولان باید با دشمن خارجی و عوامل داخلی او فاصله گذاری جدی کنند… در آن حوادث (سال ۸۸) عده‌یی در خیابانها به صراحت علیه اساس انقلاب و باورهای دینی شعار دادند و چون با آنها مرزبندی و فاصله گذاری نشد مشکلات ادامه یافت».

ولی‌فقیه ارتجاع سپس قدم بعد را برداشت و به لحن روحانی در برابر دشمن هم گیر داد و گفت: هر جا عرصه کار با بیگانگان است باید با دقت، وسواس و احتیاط کامل وارد شد و در لحن و بیان هم بگونه‌ای سخن گفت که اعتماد به دشمن در آن احساس نشود، زیرا هم در داخل و هم نزد بیگانگان تأثیر منفی خواهد داشت».

خامنه‌ای سپس به شکست برجام اعتراف کرد و گفت:‌ «می‌توانستیم به دشمن اعتماد نکنیم اما در جاهایی به علتهایی مثلاً برای گرفتن بهانه از دست آمریکایی‌ها کوتاه آمدیم که البته بهانه گرفته نشد و ضربه هم خوردیم».

وی در عین‌حال ضمن ابراز اعتماد نسبت به روحانی و ظریف افزود: «به مسئولانی که پیگیر این مسأله بودند اعتماد داشتیم و داریم چرا که آنها را خودی و مؤمن می‌دانیم اما در همین ماجرا در مواردی به علت اعتماد به حرف طرف مقابل از مسائلی صرف‌نظر کردیم یا اهتمام لازم را به خرج ندادیم که در نتیجه خلاهایی باقی ماند که دشمن در حال استفاده از آنهاست».

خامنه‌ای سپس با ابراز نگرانی نسبت به آینده گفت: «بدیهی است که آمریکا برای حذف عناصر اقتدار ایران از سپاه و نیروی قدس بدش بیاید و شرط و شروط بگذارد که مثلاً سپاه نباشد، بسیج دخالت نکند، در مسائل منطقه‌یی اینطور رفتار کنید و امثال این حرفها، اما همه مسئولان باید برعکس دشمن، عناصر اقتدار و عزت ایران یعنی نیروهای مسلح، سپاه، بسیج و همه عناصر مؤمن و انقلابی را تقویت کنند».

خامنه‌ای پس از این ابراز اعتماد برای برقراری تعادل، لگدی به روحانی زد و گفت: «رئیس‌جمهور محترم در سخنانشان مواردی را گفتند که «باید بشود» اما مخاطب و مجریِ عمده این موارد، خود ایشان و تیم کاریِ دولت هستند».

ولی‌فقیه ارتجاع برای چندمین بار نگرانی‌اش از فضای مجازی را این طور بیان کرد: «. بهمنی از مسائل ضدارزشی و مخالف منافع ملی، مطالب درست و نارست، اطلاعات غلط یا صحیح و حتی شبه اطلاعات بر ذهن جامعه فرود می‌آید که باید این فضا کنترل شود».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here