سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

خامنه‌ای آمر فیلم حکومتی «ماجرای نیمروز»

1 4

در پی مفتضح شدن فیلم حکومتی «ماجرای نیمروز» علیه مجاهدین، سپاه پاسداران با انتشار خبری از دیدار خامنه‌ای با تولیدکنندگان این فیلم، نقش ولی‌فقیه ارتجاع در تولید آن را برملا کرد.

انتشار خبر دیدار به‌دنبال اعترافها و اعتراضات در میان باندهای نظام آخوندی به‌خاطر مفتضح شدن این فیلم، صورت گرفت، باعث شد سپاه پاسداران که دست‌اندرکار ساخت این فیلم بود، اظهارات خامنه‌ای در گفتگو با دست‌اندرکاران تولید این فیلم در اسفند گذشته را در خبرگزاری خود منتشر کند و سپس در سایر خبرگزاریهای حکومتی نیز منتشر شد.

به گزارش خبرگزاریهای رژیم، خامنه‌ای که خود در پی ساختن این فیلم علیه مجاهدین بوده است، در این دیدار به عوامل خود که تولید آن را بر عهده داشتند، می‌گوید: «این فیلم «ماجرای نیمروز» بسیار خوب بود. همه اجزاء فیلم عالی بود، کارگردانی عالی بود. بازیها عالی، قصه عالی بود. فیلم خوش ساخت بود.

این گزارش نشان می‌دهد که ولی‌فقیه ارتجاع در همین دیدار دستور ساختن یک فیلم برای جلاد اوین اسدالله لاجوردی را به عواملش صادر کرده است.

بیشتر بخوانید:

تامین بودجه فیلم ماجرای نیمروز توسط سپاه پاسداران

چه کسانی با چه هدفی فیلم «ماجرای نیمروز» را تولید کردند؟ 

فیلم ماجرای نیمروز به نویسندگی و کارگردانی فردی به‌نام محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی تولیدشده است.

خلاصه داستان فیلم: این فیلم روایت بازجویان و قاتلان مستقیم مجاهدین در سال ۶۰در درگیریها از ۳۰خرداد تا ۱۹بهمن ۶۰ شهادت سردار موسی خیابانی و اشرف رجوی و یارانشان می‌باشد.

هدف این فیلم مقابله با اوج‌گیری محبوبیت سازمان مجاهدین به‌ویژه در بین جوانان متولد ۱۳۶۰ به بعد، به‌منظور مخدوش کردن چهره مجاهدین و بقول خودشان جلوگیری از گرایش جوانان به مجاهدین است. با همین نیت سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات، دست به تولید فیلم‌هایی علیه مجاهدین زده است. فیلم سیانور، ماجرای نیمروز از جمله این فیلم‌های تولیدشده است. محمدحسین مهدویان در همین راستا، فیلمی هم در رابطه با فروغ جاویدان به‌نام مرصاد در دست تهیه دارد.

خلاصه‌ای از سوابق کارگران و تهیه‌کننده فیلم:

محمدحسین مهدویان تهیه‌کننده و نویسنده فیلم ماجرای نیمروز، متولد ۱۳۶۰ در شهر بابل است که در ارتباط با سپاه پاسداران به تولید فیلم پرداخته. به گفته خودش «فیلمی با موضوع زمینه‌های جنگ به نام «استخوان لای‌زخم» در سال ۱۳۸۳ساخته و در اختیار سپاه قرار داده است و فیلم ماجرای نیمروز را هم زیر نظر و پشتیبانی مستقیم «سازمان هنری و رسانه‌یی اوج» تولید کرده است.

سید محمود رضوی متولد ۱۳۵۹ که تهیه‌کننده این فیلم است از اصول‌گرایان افراطی و حامیان جمنا (جبهه مردمی نیروهای انقلاب) در انتخابات اخیر است که در کار فیلم‌سازی در ارتباط مستقیم با «سازمان هنری و رسانه‌یی اوج» قرار دارد.

سازمان هنری و رسانه‌یی اوج:

سازمان هنری و رسانه‌یی اوج وابسته به معاونت فرهنگی سپاه پاسداران در سال ۱۳۹۰ تشکیل شد. تشکیل این سازمان به‌دنبال جمع‌بندی از قیام ۸۸بود. در جمع‌بندی ارگانهای اطلاعاتی من‌جمله اداره کل التقاط وزارت اطلاعات (که مخصوص مقابله با مجاهدین است) آمده است که بر پایه دستگیریها، کنترل تلفن و ایمیل‌ها… مشخص شد که ۶۰ تا ۶۵درصد قیام ۸۸ توسط مجاهدین و هواداران آنها سازمان داده شده است.

رژیم خامنه‌ای بر مبنای این جمع‌بندی، چندین اقدام برای مقابله با قیام احتمالی در آینده صورت داده است. از جمله این اقدامات ارتقای معاونت اطلاعات سپاه به سازمان اطلاعات سپاه، با این هدف که مشخصاً نقش اداره سوم ساواک در زمان شاه که به‌نام «اداره ضدخرابکاری» نامیده می‌شد را به عهده داشته باشد و همچنین سازمان بسیج و لباس شخصی‌ها و… را به‌عنوان بازوهای اجرایی و عملیاتی سازمان اطلاعات سپاه شکل دادند.

در کنار این ارگانهای اطلاعاتی امنیتی، معاونت فرهنگی سپاه پاسداران برای مقابله و جنگ روانی با آگاهی قشر جوان و تزریق افکار ارتجاعی گسترش یافت. (در آخرین تحول در نیمه دوم سال ۹۵ پاسدار نقدی را از فرماندهی بسیج خامنه‌ای به معاونت فرهنگی سپاه منتقل شد).

از آنجاکه مردم و جوانان از سپاه متنفر هستند، معاونت فرهنگی سپاه، «سازمان هنری و رسانه‌یی اوج» را به‌عنوان یک بازوی اجرایی فرهنگی در سال ۱۳۹۰ به وجود آورد تا به‌عنوان یک ارگان هنری اهداف این معاونت را دنبال کند.

ریاست این سازمان برعهده «احسان محمدحسنی» است که علاوه بر معاونت فرهنگی سپاه با قرارگاه عماریون (لباس شخصی‌ها) در ارتباط است و از جانب پاسدار قالیباف شهردار تهران هم پشتیبانی مالی می‌شود.

لازم به توضیح است که سپاه، علاوه بر «سازمان هنری رسانه‌یی اوج»، سازمان مرکز انقلاب اسلامی را هم در حمایت از فیلم «ماجرای نیمروز» بکار گرفت و محمدحسن روزی‌طلب معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی رژیم با سید محمود رضوی تهیه‌کننده و محمدحسین مهدویان کارگردان این فیلم همکاری داشته است.

1 نظر
  1. peimaneh می گوید

    رژیمی که به خط پایانی خود رسیده است با مقاومتی چنین سترگ و خلقی که به ضرورت سرنگونی رژیم پی برده است حماقت محض است اگر فکر کنند که بافیلم میشود از دست جلاد اوین خونهای به ناحق ریخته شده را پاک کرد هر واکنشی طناب دار را بر گردن دست اندرکاران محکمتر می کند تأیید بر جنایات دهه ۶۰ اسباب محاکمه جنایتکاران علیه بشریت را فراهم می کند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.