حکومت اقلیم کردستان عراق خواستار توقف فوری جنگ شد

104
کردستان عراق-بیانیه-بارزانی-تعلیق-ایران-عراق-1-min

حکومت اقلیم کردستان خواستار توقف فوی جنگ و هرگونه اقدام نظامی در کردستان عراق شد و اعلام کرد نتایج رفراندوم در کردستان عراق را فریز میکند و آماده شروع مذاکرات با حکومت عراق بر پایه قانون اساسی عراق است

متن اطلاعیه حکومت اقلیم کردستان عراق بدینقرار است:

«وضعیت متشنج و خطرناکی که عراق و کردستان با آن مواجه شده است، همگی را مجبور می سازد که مسئولیت تاریخی بپذیرند و اجازه ندهند وضعیت، بیش از این، بین نیروهای عراقی و پیشمرگان به سمت جنگ و درگیری سوق داده شود.حملات و درگیری نیروهای عراقی و پیشمرگان از تاریخ ۱۶ اوت۲۰۱۷ تا امروز، خساراتی به دو طرف وارد ساخته و ممکن است باعث خونریزی مستمر گردد و در نتیجه، بهم خوردن روند و روابط اجتماعی بین اجزای تشکیل دهنده عراق، گردد. بدون شک جنگ بین دو طرف منجر به پیروزی هیچ طرفی نخواهد شد. بلکه درهمه زمینه های زندگی کشور را به سمت پرتگاه سوق می دهد. به همین دلیل با توجه به احساس مسئولیت در قبال خلق کردستان و عراق، به حکومت و افکار عمومی عراق و جهان پیشنهاد می کنیم:

۱- توقف فوری جنگ و هرگونه اقدام نظامی در اقلیم کردستان

۲- فریز کردن نتایج رفراندوم، که در کردستان عراق انجام گرفت

۳- شروع مذاکرات علنی بین حکومت اقلیم کردستان و حکومت فدرال برپایه قانون اساسی عراق

حکومت اقلیم کردستان ۲۴ اکتبر۲۰۱۷

از سوی دیگر الجزیره به نقل از اطرافیان عبادی خبر داد که عبادی گفته است بیانیه اقلیم و مفاد آن کافی و قابل قبول نیست.

واضح است که فشارها و تهدیدات رژیم پلید آخوندی در پشت این قبیل موضعگیریهای حکومت عراق قرار دارد که میخواهد با جنگ افروزی و تفرقه اندازی، کردستان عراق و دولت اقلیم را در تنگنای هرچه بیشتر قرار بدهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here