حمله خامنه‌ای به سران عربستان و کشورهای منطقه

315

ولی‌فقیه ارتجاع طی سخنانی که از تلویزیون حکومتی پخش شد، با توسل به دجالبازیهای رسوای آخوندی بر طبل سیاست صدور ارتجاع و تروریسم کوبید و عربستان سعودی و کشورهای منطقه را به نابودی تهدید کرد:

خامنه ای:‌ خب امروز جامعه اسلامی هم مثل بقیّه‌ی جوامع دچار مشکل است. شما نگاه کنید ببینید در دنیای اسلام چه خبر است. در دنیای اسلام یک عدّه انسانهای بی‌ارزش و نالایق و پست، سرنوشت برخی از جوامع اسلامی را در دست گرفته‌اند؛ مثل همین دولتهایی که مشاهده می‌کنید؛ سعودی و امثال اینها. اینها به‌خاطر دوری از قرآن است، اینها به‌خاطر عدم آشنایی با حقایق قرآنی است.

خامنه ای: این وضع امروز دنیای اسلام است؛ با آنها آن‌ جور، آن‌وقت با مردم یمن این‌جور، با مردم بحرین این‌جور؛ رفتارهای ضدّ دین. البتّه اینها نابودشدنی هستند. (الله و اکبر) ظواهر را که نگاه کنید، این ظواهر نباید کسی را گول بزند؛ اینها رفتنی هستند، اینها ساقط‌شدنی و نابودشدنی هستند.

خامنه‌ای همچنین تلاش کرد شقه نظام بر سر روابط بین‌المللی رژیم را زیردجالبازیهای آخوندی پنهان کند:

خامنه‌ای: بنده اصرار دارم که در زمینه‌ی ذکر مبانی اسلامی، آحاد ملّت ایران و مسئولان کشور صریح باشند…

حالا بعضی‌ها در فکر اینند و دغدغه‌ی این را دارند که خب یک حکومت و یک دولت باید ارتباطات جهانی داشته باشد؛ بنده هم کاملاً معتقدم و تأیید می‌کنم این گرایش را؛ امّا منافاتی ندارد؛ می‌توان با صراحت، مبانی خود و اصول خود را گفت

رویتر در گزارشی با اشاره به کشمکشها بر سر سیاست خارجی در رأس رژیم نوشت: روحانی خواهان بهبود روابط با کشورهای حوزه خلیج‌فارس شد اما ساعتهایی بعد خامنه‌ای در سخنرانی خود گفت: عربستان با سقوط حتمی مواجه است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here