حمله به تظاهرکنندگان در اصفهان، دستگیری ۳۰ تن و تظاهرات شبانه کشاورزان

7

-قیام ایران-شماره ۱۳۸ 

فراخوان به مجامع بین‌المللی به اقدام فوری برای آزادی دستگیر شدگان

در روز شنبه ۲۵ فروردین، کشاورزان شرق اصفهان در حالی برای پنجاه و هشتمین روز دست به اعتراض زدند که روز گذشته آخوند یوسف طباطبایی نژاد نماینده خامنه ای در نمایش جمعه اصفهان معترضان را تهدید کرده و فتنه گر خوانده بود.

این تهدیدها کشاورزان را خشمگین تر کرده و در تظاهرات روز شنبه در میدان خوراسگان شعار می‌دادند: طباطبایی حیا کن اصفهان را رها کن؛ عزا عزا امروز روز عزاست امروز، حق‌آبه کشاورز زیر عباست امروز؛ لباسشون لباس روحانیه، وعده هاشون وعده تو خالیه؛ دشمن ما همینجاست- الکی میگن آمریکاست؛ روحانی دروغگو زاینده رود ما کو؟

نیروهای سرکوبگر برای جلوگیری از پیوستن مردم به معتراضان و حرکت آنها به سمت استانداری، خیابان جی و چهارراه اریسون را با گذاشتن موانع و ماشینهای آب‌پاش مسدود کردندآ. با اوج گیری شعارها، یکی از سرکردگان نیروی انتظامی به تهدید معترضان پرداخت و گفت: هرگونه تجمع بیش از دو نفره غیرقانونی است و با متخلفان برابر قانون برخورد شدیدخواهد شد». نیروهای سرکوبگر با تیراندازی هوایی و یورش به جمعیت و ضرب و شتم آنها ۳۰تن را دستگیر کردند و دو تن از زنان معترض به‌شدت مضروب شدند.

شامگاه شنبه جوانان و کشاورزان دلیر به اعتراضات خود ادامه دادند و به رغم حضور فشرده نیروهای سرکوبگر بار دیگر در فلکه خوراسگان تجمع کردند. آنها شعار می دادند: ما زن و مرد جنگیم، روحق‌آبه می‌جنگیم؛ می‌میریم می میریم، حق‌آبه را می‌گیریم؛ کشاورز می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد؛ کشاورز زندانی آزاد باید گردد.

همزمان کشاورزان ورزنه ده تیر برق پمپاژ آب زاینده رود را در جاده ورزنه -نایین به زمین انداختند.

طباطبائی نژاد نماینده خامنه ای در نمایش جمعه گفته بود: «کسانی که آب را بهانه کرده و تظاهرات می کنند … فتنه‌گرند و کشاورزان باید راه خود را از این گروه‌ها جدا کنند….تجمعات پی در پی و شعارهای افراد نشان می دهد که آنان مغرض و به دنبال فتنه و آشوب هستند…طلب آب برای کشاورزی در شرایط موجود کاری غیرممکن و خواسته غیرمعقولی است…از امروز اعلام می کنم که دیگر به آنها حق نمی دهم». او با وقاحت آخوندی تهدید کرد در تابستان مردم اصفهان آب شرب هم نخواهند داشت.

جمعه شب نیز کشاورزان دهستان شاتور با یک اتوبوس از یگان ویژه درگیر شدند و با سنگ شیشه های اتوبوس حامل آنها را شکستند. مزدوران از ترس با اتوبوس از صحنه گریختند.

مقاومت ایران با درود به کشاورزان به پا خاسته عموم مردم استان اصفهان به‌ویژه جوانان را به حمایت از خواستهای عادلانه معترضان فرا می‌خواند و از مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر می‌خواهد اقدامی فوری و مؤثر برای آزادی بازداشت شدگان به‌خصوص دستگیرشدگان روزهای اخیر به عمل آورند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۵ فروردین ۱۳۹۷ (۱۴ آوریل ۲۰۱۸)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here