حمایت ژرار دپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا از قیام مردم ایران

57
ژرار دپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد

ژرار دپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا از سوی این گروه پارلمانی که توسط صدها نماینده از گروه‌های مختلف سیاسی و کشورهای مختلف اروپایی حمایت می‌شود از اتحادیه اروپا و دولتهای اروپایی خواست تا به‌طور علنی با قیام کنونی مردم ایران ابراز همبستگی کنند.

در بیانیه ژرار دپره آمده است: از طرف گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا به مردم ایران که علیه گرانی و شرایط اسفناک زندگی دست به اعتراض زده‌اند درود میفرستم. این قیام بزرگ که از مشهد، دومین شهر بزرگ ایران، در روز پنجشنبه ۷دی آغاز گردید، در حال استمرار و گسترش به سراسر ایران است.

من و همکارانم در پارلمان اروپا سالها است که برای یک ایران آزاد و مبتنی بر جدایی دین از دولت در تلاش بوده‌ایم و حمایت بسیار زیادی در پارلمان اروپا برای اپوزیسیون دموکراتیک ایران و خانم رجوی وجود دارد.

در ادامه بیانیه رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا آمده است: تعدادی از سرکردگان ارشد رژیم ایران از جمله امام جمعه مشهد، اعلام کرده‌اند که سازمان مجاهدین، رهبری این قیام را در دست دارد که نشان‌دهنده این واقعیت است که آخوندهای حاکم بر ایران بیش از هر چیز از خانم مریم رجوی و آلترناتیو این دیکتاتوری مذهبی می‌ترسند.

رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا و دولتهای اروپایی خواست تا به‌طور علنی با قیام کنونی مردم ایران ابراز همبستگی بکنند و عکس‌العمل وحشیانه حکومت ایران و نیروهای امنیتی علیه تظاهرات مسالمت‌آمیز را قویاً محکوم کنند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here