جنگنده‌های نیروی هوایی آمریکا در سوریه، کاروان نیروهای دیکتاتور سوریه شامل عوامل اعزامی خامنه‌ای را هدف قرار دادند

254

جنگنده‌های نیروی هوایی آمریکا در سوریه، کاروان نیروهای دیکتاتور سوریه شامل عوامل اعزامی خامنه‌ای را هدف قرار دادند.

بنا به گزارش رسانه‌های خبری، در این حمله که در جنوب شرقی سوریه صورت گرفت، شماری از شبه نظامیان اعزامی رژیم آخوندی کشته و تعدادی از خودروهای آنها منهدم شد.

ارتش آمریکا اعلام کرد: این حملات برای متوقف‌کردن پیشروی شبه نظامیان و حفاظت از رزمندگان سوری صورت گرفته است که با داعش می‌جنگند.

ژنرال جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا دربارة این حمله، گفت: «اگر افرادی به اقدامات تجاوزکارانه علیه ما دست بزنند، ما از خودمان دفاع خواهیم کرد».

یکی از فرماندهان گروه‌های رزمنده در این منطقه به رویتر گفت که حمله به کاروان شبه نظامیان رژیم آخوندی، بعد از درگیری رزمندگان با این شبه نظامیان و نیروهای اسد صورت گرفت.

وی تصریح کرد: «ما به ائتلاف اطلاع دادیم که توسط ارتش سوریه و (شبه نظامیان رژیم) ایران مورد حمله قرار گرفته‌ایم و ائتلاف وارد شد و کاروان در حال پیشروی را نابود کرد».

دیدبان حقوق بشر سوریه گفت، در حمله جنگنده‌های آمریکایی، هشت تن از شبه نظامیان کشته شدند و چند خودرو آنها نابود شد.

ائتلاف بین‌المللی با صدور بیانیه‌یی در باره حمله آمریکا به شبه نظامیان حامی بشار اسد، اعلام کرد، ائتلاف نیروهای حامی رژیم (اسد) را که در حال پیشروی در منطقة کاهش تنش در شمال غربی التنف بودند و خطری برای آمریکا و نیروهای شریک آن محسوب می‌شوند، هدف قرار داد. این اقدام بعد از تلاش‌های روسیه برای منصرف‌کردن نیروهای حامی رژیم (اسد)… و شلیک‌های هشداری (ائتلاف) صورت گرفت.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here