جلسه روز چهارشنبه مجلس ارتجاع در جریان بحث بر سر طرح سه فوریت توقف قرارداد نفتی با توتال، به تشنج کشیده شد.

313

جلسه روز چهارشنبه مجلس ارتجاع در جریان بحث بر سر طرح سه فوریت توقف قرارداد نفتی با توتال، به تشنج کشیده شد.

به گزارش رسانه‌های حکومتی، مصطفی کواکبیان در مخالفت با سه فوریت طرح توقف قرارداد نفتی با توتال گفت: «امضای هشت الی نه روحانی پای این طرح بود. گویا روحانیان در زمینه نفتی هم تخصص پیدا کرده‌اند».

در مقابل، آخوند ذوالنور به سمت کواکبیان رفت و فریاد زد احمقیت خود را ثابت کردید. که کواکبیان در جواب پشت میکروفون گفت: «اگر قرار بر توهین باشد من هم توهین کردن بلد هستم».

در ادامه برخی از آخوندهای مجلس رژیم و مهره‌های باند خامنه‌ای نیز به سمت کواکبیان رفتند. تابش و حسین‌زاده نیز برای جلوگیری از درگیری فیزیکی واردشدند.

که به دنبال این درگیری، شماری از امضاکنندگان امضای خود را پس گرفتند و به این ترتیب طرح توقف قرارداد توتال از دستور کار مجلس رژیم خارج شد.

بیژن زنگنه وزیر نفت رژیم در جلسه متشنج مجلس ارتجاع گفت:یا فرمودند شما به جای این که با توتال قرارداد امضا کنید با یک شرکت خوشنام امضا کنید. دو تا از این شرکتهای خوشنام رو اسمشو به ما بگید… ما بریم توی انگلیس میگند انگلیس روباه پیره. فرانسه که اینه. آمریکاییها هم که حتماٌ میگه نیایند. در حالی که من رسماٌ بارها گفتم ما آمریکاییها رو موافقیم بیایند اما اونها نمی‌آیند. و اونها دولتشون باعث ضررشون شده. خب کی بیاید. استات اویل از نروژ بیاید اینطوره. پس کیا باید بیایند. منبع: رادیو فرهنگ ۲۱/۴/۹۶

روز سه شنبه نیز نوبخت، سخنگوی دولت آخوند روحانی درباره طرح توقف توتال گفته بود این طرح لازم نیست تهیه شود. مردم با کسانی که مانع توسعه می‌شوند در زمان خود تسویه حساب می‌کنند.

شایان ذکر است که رسانه‌های باند روحانی پیش از این اعلام کرده بودندکه امضای قرارداد توتال با موافقت دفتر خامنه‌ای صورت گرفته است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here