جلسه در حمایت از قیام مردم ایران و محکومیت جنایات و نقض وخامت‌بار حقوق بشر توسط رژیم آخوندی در کپنهاک پایتخت دانمارک

19
دانمارک -پرویز خزایی -جلسه_ای در حمایت از قیام مردم ایران

برگزاری جلسه‌ای در حمایت از قیام مردم ایران و در محکومیت جنایات و نقض وخامت‌بار حقوق بشر توسط رژیم آخوندی در کپنهاگ پایتخت دانمارک.

در جلسة کپنهاگ که تحت عنوان «محکومیت نقض حقوق بشر و حمایت از قیام مردم ایران» برگزار شده بود، نخست تصاویر و گزارشی درباره قیام دی‌ماه و استمرار اعتراضات مردم ایران در شهرهای سراسر کشور پخش شد.

پس از آن سورن سونارگرد نماینده پارلمان دانمارک و پرویز خزایی نماینده شورای ملی مقاومت در کشورهای نوردیک به سخنرانی پرداختند.

سورن سونارگرد در سخنان خود، ضمن تشریح ماهیت استبدادی حاکمیت آخوندی و نمایشی بودن انتخابات در این رژیم، مواردی از اعمال سرکوبگرانة رژیم، از جمله قتل و دستگیری قیام‌کنندگان، سانسور اینترنت و مطبوعات، اقدامات سرکوبگرانه و تبعیض‌آمیز علیه زنان، قومیت‌ها و پیروان مذاهب مختلف را برشمرد و از جمله گفت:

شکنجه و اعدام‌ها (در ایران) روزانه ادامه دارد، (رژیم) ایران در ردیف نخستین کشورهای ناقص حقوق بشر است. اعدام‌ها در ملاء عام نیز در بسیاری از مراکز شهرها هم‌چنان ادامه دارد هم‌چنین شاهد اعدام کسانی (هستیم) که در زمان جرم (انتسابی) نوجوان بوده‌اند».

وی در ادامه وجوهی از مداخلات ویرانگر رژیم و سپاه پاسداران در کشورهای منطقه را تشریح و مخالفت گسترده مردمی را با این مداخلات پرهزینه از جمله در جریان قیام دی‌ماه یادآوری کرد و سپس گفت:

من اعتقاد و ایمان دارم که انقلاب ایران باید به‌دست خود مردم ایران صورت گیرد. مردم ایران باید خودشان سرنوشت خود را رقم بزنند.

ما باید در همه‌جا و به هر صورت از مردم ایران حمایت کنیم و همبستگی خود را با آنها و با کسانی که زندانی و شکنجه شده‌اند ابراز کنیم.

در این جلسه پرویز خزایی نماینده شورای ملی مقاومت در کشورهای نوردیک در سخنرانی خود به قیام سراسری مردم ایران در دی‌ماه گذشته پرداخت، و گفت:

در قیام بزرگ دی‌ماه مردم ایران، این ملت بزرگ و کهنسال و یکی از بینانگذاران تمدن بشری و اولین اعلامیة حقوق بشر در جهان، نشان داد که این بار دیگر در نهایت آمادگی، قصد سرنگونی تمام‌عیار این رژیم را دارد. خود خامنه ای و مقامات بالای سیاسی و امنیتی رژیم گفتند که مقاومت ایران و مجاهدین در این جنبش، مستقیماً و به‌طور مؤثر نقش داشته‌اند».

آقای خزایی در ادامة سخنانش توضیحاتی را پیرامون ساختار و برنامه‌های شورای ملی مقاومت داد، و افزود:

شیرازه اساسنامه (شورا)، یک (برنامة) ده ماده‌یی است، که خانم مریم رجوی (رئیس‌جمهور منتخب) این شورا، به همة جهان آن‌را اعلام کرده است….. او یک زن مسلمان است که پیشاپیش این جنبش آن‌را هدایت میکند.

نمایندة شورا در کشورهای نوردیک با اشاره به ایستادگی و مبارزات مردم و مقاومت ایران علیه رژیم آخوندی، گفت:

هم ملت ایران و هم مقاومت سازمان‌یافتة آنها، کار خودشان را انجام داده و هر روز هم آن‌را افزایش داده و اعتلا می‌دهند. برعهدة جامعه جهانی و نیروها و افرادی است که در طرف درست تاریخ ایستاده‌اند که به کمک مردم قهرمان ایران و مقاومت سازمان یافتة آنها اقدام کنند. البته (این امر) مطابق راه حل سوم است که خانم مریم رجوی آن‌را اعلام کرده‌اند؛ یعنی نه به مماشات با رژیم فاشیستی در ایران و نه به جنگ خارجی، بلکه سرنگونی این رژیم مخوف قرون وسطایی به‌دست مردم و مقاومت مردم ایران.

تلاش آخوندجلاد ابراهیم رئیسی عضو هیئت مرگ در قتل عام سی هزار زندانی سیاسی در سال۶۷ برای

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here