جلسه استماع در سنای امریکا با حضور وزیر دفاع، رئیس ستاد مشترک قوای مسلح امریکا و معاون وزارت دفاع در بارة مداخلات نظامی رژیم آخوندی در منطقه با حضور اشرف‌نشان‌ها

26
جلسه استعماع در سنای آمریکا

در جلسه استماع درسنای آمریکا، ژنرال متیس وزیر دفاع و ژنرال دنفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا بر مقابله با مداخلات حکومتی در منطقه تاکید کردند. 

روز پنجشنبه جلسه استماع کمیته قوای مسلح سنای آمریکا برای بررسی بودجه وزارت دفاع با حضور ژنرال جیمز متیس وزیر دفاع، ژنرال جوزف دنفورد رئیس ستاد مشترک قوای مسلح آمریکا و هم‌چنین دیوید نورکوییست معاون وزارت دفاع برگزار شد.

در این جلسه که اشرف‌نشان‌ها نیز در آن حضور یافته بودند، بالاترین مقامات سیاسی و نظامی به سئوالات سناتورها حول موضوعات مختلف پاسخ دادند.

ژنرال متیس و ژنرال دنفورد در سخنان خود بر لزوم مقابله با تمامیت تهدیدات حکومت آخوندی، از جمله مداخلات آن در کشورهای سراسر منطقه تأکید کردند.

وزیر دفاع آمریکا در این جلسة استماع، برجام را یک توافق ناکامل برای کنترل تسلیحاتی نامید و در عین حال بر محدویت‌های شدید و نظارت آژانس که رژیم طبق توافق اتمی به آن تن داده تأکید کرد.

ژنرال متیس از جمله گفت: «(رژیم) ایران با استفاده از (تاکتیک) تکذیب و فریب برای مخفی‌کردن… برنامة تسلیحات اتمی خود طی سالیان متمادی، خود را در موقعیتی قرار داده که باید به آن مشکوک بود… (برجام)… با این فرضیه نوشته شده که (رژیم) ایران تلاش خواهد کرد که تقلب کند…. لذا راستی‌آزمایی و توان ما برای ورود سرزده همراه با نمایندگان آژانس برای چک تبعیت آنها نسبتاً قوی است… حال این‌که آیا این کافی است یا خیر، یک سئوال به‌جاست».

وی با اشاره به اعمال تروریستی رژیم در منطقه از جمله در سوریه، یمن، بحرین و لبنان و اقدامات سایبری رژیم، اضافه کرد: «ما باید تمامی اینها را به‌عنوان یک تمامیت در نظر بگیریم؛ اما هم‌زمان باید روی این توافق ناقص کنترل تسلیحاتی تمرکز کنیم و تصمیم بگیریم که آیا در جهت بهترین منافع ما هست یا خیر؟».

ژنرال متیس هم‌چنین گفت: رژیم ایران… از عوامل خود در سوریه استفاده می‌کند… ما شاهد آن بوده‌ایم که آنها تلاش کرده‌اند، تسلیحات پیشرفته را… وارد سوریه کنند.

ژنرال جوزف دنفورد نیز در سخنانش بر لزوم مقابله با جنبه‌های مختلف اقدامات تهدیدآمیز رژیم تأکید کرد و از جمله گفت: (رژیم) ایران به نفوذ شرورانه خود و ایجاد بی‌ثباتی در سراسر خاورمیانه ادامه می‌دهد…

آژانس تصویری گتی ایمیج درباره جلسه استماع سنا گزارش داد: جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا به اعضای شرکت‌کننده که جلیقه زرد رنگ با شعار ایران آزاد بر تن داشتند در جلسه استماع بودجه دفاعی سالانه وزارت دفاع در کمیته قوای مسلح سنا خوشامد گفت».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here