جلسه‌ای به‌مناسبت فرارسیدن سال نو در شهر تورینوی ایتالیا با حضور شخصیت‌های سیاسی و حقوق‌بشری این کشور

12
جلسه_ای به_مناسبت فرارسیدن سال نو در شهر تورینوی ایتالیا

به‌مناسبت فرا رسیدن سال نو، بدعوت انجمن ایران آزاد و دموکراتیک و با همکاری انجمن کمک‌های بین‌المللی جلسه‌یی در شهر تورینوی ایتالیا با حضور شخصیت‌های سیاسی و حقوق بشری این کشور، در حمایت از قیام مردم ایران برگزار شد.

سخنرانان این جلسه، همبستگی خود را با مردم بپاخاسته ایران ابراز کردند و بر لزوم حمایت از مقاومت ایران برای تغییر دموکراتیک و استقرار آزادی تأکید کردند.

در ابتدای جلسه در شهر تورینو ایتالیا، دکتر جوانی سارتوریو GIOVANNI SARTORIO رئیس انجمن «کمک بین المللی» ضمن خوشامدگویی به حاضران، گفت: عید نوروز را به مردم ایران تبریک می‌گویم و برای آنها آزادی را آرزومندم. نقض حقوق بشر در ایران توسط رژیم دیکتاتوری مذهبی، به‌شدت نگران‌کننده است؛ بخصوص رفتار وحشیانه‌یی که این رژیم در تظاهرات اخیر با مردم داشت. این وظیفة انسانی و اخلاقی ما است که قدم به قدم با زنان و مردان ایران در قیامشان برای آزادی همراه باشیم.

پس از آن دکتر جان پیهرو لئو GIAN PIERO LEO نایب‌رئیس کمیته حقوق بشر استانداری پیومونته با تبریک سال نو به مردم ایران، اظهار داشت: آزادی و دموکراسی در ایران به دموکراسی و حقوق بشر ما پیوند خورده است. سرکوب آزادی و نقص حقوق بشر در ایران به معنی توهین به تمامی ملت‌هاست. قیام مردم ایران ثابت کرد که آنها خواهان تغییر رژیم دیکتاتوری هستند و این وظیفه ما است که در کنار آنها بایستیم. تغییر دیکتاتوری مذهبی در ایران برابر است با صلح در خاورمیانه و تغییر مثبت در مناسبات و روابط تاریخ معاصر.

دکتر جان پیه رو لئو تأکید کرد: پشتیبانی و حمایت از مقاومت مردم ایران به رهبری خانم مریم رجوی، امید به برقرای دموکراسی در ایران را مجسم می‌کند و به عقیده من این تنها راه حل است.

برای خلاصی از این دیکتاتوری، باید از جوانان ایران حمایت کرد؛ آنها گل‌های معطری در کویری که آخوندها ساخته‌اند هستند. (ما باید هم‌چنین در این راستا) از مقاومت ایران حمایت کنیم که حضور فعال خود را در این قیام به نمایش گذاشته است.

در این جلسه اریکا باستازین ERIKA BASTASIN نماینده عفو بین‌الملل در استان پیومونته خلاصه‌یی از گزارش سالانه این سازمان در مورد نقص حقوق بشر در ایران را قرائت کرد و جنایات رژیم از جمله در جریان قیام سراسری مردم ایران را بر شمرد.

آخرین سخنران جلسه دکتر یوسف لسانی از انجمن ایران آزاد و دموکراتیک بعد از ارائه گزارشی درمورد اهمیت و ویژگی‌های قیام مردم ایران و وضعیت رژیم، گفت: (قیام‌کنندگان) خواهان یک جمهوری دموکراتیک و مبتنی بر جدایی دین و دولت هستند؛ یعنی همان آرمان و هدفی که جنبش مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران بیش از سه دهه است برای محقق کردن آن مبازه می‌کند که البته با پرداخت بهایی بی‌کران و بسیار سنگین همراه است. جای آن دارد که یاد شهیدان قهرمان قیام را گرامی بداریم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here