سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

جلادی جایگزین جلاد دیگر می شود- انتصاب علیرضا آوایی، جلاد بیرحم قتل عام ۶۷ در خوزستان، به وزارت دادگستری از سوی روحانی

0 27

آخوند حسن روحانی، سردژخیم علیرضا آوایی، از مسئولان قتل عام زندانیان سیاسی در استان خوزستان، را به جای سردژخیم پورمحمدی به عنوان وزیر دادگستری کابینه جدید خود معرفی و جلادی را با جلاد دیگر جایگزین نمود.

مقاومت ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۱۶شهریور ۱۳۹۵ در پاریس علیرضا آوایی را به عنوان یکی از مسئولان قتل عام ۶۷ در زندان یونسکو در دزفول در استان خوزستان معرفی کرد.

علیرضا آوایی از سال ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۶۷ دادستان عمومی و انقلاب دزفول و اهواز بود. در قتل عام ۶۷ (۱۹۸۸) دادستان انقلاب در دزفول بود. او بعد از دریافت حکم خمینی، مسئول اصلی اعدامها در زندان یونسکو دزفول بود. بنا به شهادت برخی از زندانیان به دستور علیرضا آوایی «در محوطه پرت افتاده در پشت حیاط خلوت زندان یونسکو دزفول، زندانیان نوجوان و زیر ۱۸سال را در گروههای دو – سه نفره اعدام می کردند». 

آوایی از سال ۱۳۸۴تا ۱۳۹۳ رئیس کل دادگستری استان تهران، سپس معاون وزیر کشور شد و در تیر۹۵ روحانی او را به عنوان رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور منصوب کرد.

سردژخیم آوایی به خاطر نقض حقوق بشر و مشارکت مستقیم در شکنجه و قتل عام زندانیان سیاسی از مهر۱۳۹۰ (اکتبر۲۰۱۱) در فهرست تحریمهای اتحادیه اروپا قرار گرفت.

جابه جایی سر دژخیم پورمحمدی با سردژخیم آوایی نشان می دهد که کیان نظام ولایت فقیه و به ویژه دستگاه قضایی آن با اعدام و کشتار و قتل عام زندانیان سیاسی سرشته است. سایر وزیران دادگستری قبل از پورمحمدی مانند مرتضی بختیاری و اسماعیل شوشتری نیز از دست اندرکاران قتل عام زندانیان سیاسی بودند. 

درحالیکه اکثر اعضای کابینه جدید روحانی همان مهره های قبلی هستند، افشای گسترده پورمحمدی به عنوان عضو کمیته چهار نفره مرگ در سطح داخلی و بین المللی و انزجار گسترده عمومی از او، روحانی را ناگزیر ساخت که او را با یکی دیگر از مسئولان قتل عام سال ۶۷ تعویض کند. مقاومت ایران و رئیس جمهور برگزیده آن خانم مریم رجوی در صدها اطلاعیه، افشاگری، سخنرانی و در مکاتبات با مراجع مختلف بین المللی، ضمن افشای جنایت پورمحمدی خواستار قرار گرفتن او در برابر عدالت شده اند.

انتصاب آوایی که از نزدیکان روحانی است یکبار دیگر این حقیقت را اثبات می کند که همه سردمداران رژیم از هر باند و جناحی که هستند، دستشان تا مرفق به خون مردم ایران و به ویژه زندانیان سیاسی آلوده است و باید به خاطر جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷مرداد ۱۳۹۶ (۸اوت ۲۰۱۷)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.