سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

جعل وانتشار افسارگسیخته صدها کتاب و جنگ روانی علیه مجاهدین  

0 51

نشر کتاب‌های مملو از جعل و دروغ یکی از پهنه‌های جنگ روانی آخوندها علیه مجاهدین و مقاومت ایران است.

به‌راستی ابعاد این موضوع به چه میزان است؟ هدف از این‌همه هزینه چیست؟ اساس این یاوه‌ها تحت عنوان «کتاب» کدام موضوعات را در برمی‌گیرد؟ و اصلاً علت چنین تمرکزی روی جنگ روانی علیه مجاهدین چه می‌باشد؟ آخوندها طی سال ۲۰۱۵ میلادی ده‌ها جلد جعلیات به نام کتاب علیه مجاهدین منتشر کرده‌اند.

این‌ها علاوه بر صدها جلد کتابی می‌باشد که قبلاً توسط وزارت اطلاعات و سایر ارگان‌های سرکوب و جعل و دروغ با هزینه‌های بسیار هنگفت منتشرشده است.

اگرچه حجم کتاب‌هایی که رژیم علیه مجاهدین و مقاومت ایران منتشر کرده بسیار زیاد و ظاهراً متنوع هم هست ولی وقتی خوب توجه کنیم مشخص می‌شود که به‌طور عام به چند موضوع مشخص می‌پردازد.

مخرج مشترک همه آن‌ها این است که در آن زمینه، آن‌چنان ضربه اساسی و استراتژیک خورده که علاوه بر اقدامات بزدلانه تروریستی به جنگ روانی هم رو آورده تا شاید بتواند از عواقب و پیامدهای گسترده اجتماعی و سیاسی آن راه خلاصی پیدا کند. یکی از این موضوعات حماسه ملی و میهنی فروغ جاویدان است. اگرچه ۲۷ سال از این عملیات کبیر و حماسی می‌گذرد ولی واقعیت این است که هنوز هم پشت ولی‌فقیه ارتجاع و تمام ارکان فاشیسم مذهبی را می‌لرزاند. به همین دلیل است که هرسال رژیم بخصوص در سالگرد فروغ جاویدان به نشر و بازنشر کتاب‌های مختلف درباره آن می‌پردازد تا با جعل و تحریف این حماسه و وقایع آن مانع بروز تأثیرات گسترده اجتماعی آن توسط مردم و بخصوص نسل جوان و تشنه آزادی شود. البته باید اضافه کنیم از لابه‌لای دروغ‌بافی‌های رژیم، گاهاً گوشه‌هایی از واقعیت هم درز پیدا می‌کند که ترس و وحشت رژیم را منعکس می‌کند.

برای نمونه در خبری از خبرگزاری نیروی تروریستی قدس آمده است: «روایت راوی ”کوچه نقاش‌ها” از عملیات مرصاد- پس از پیشروی‌های متعدد سربازان جمهوری اسلامی حتی برخی رزمندهها و فرماندهان کشور به فتح بصره فکر میکردند. در همین حین و پیشروی‌های صورت گرفته، اخباری مبنی بر پذیرش قطعنامه ۵۹۸ به گوش رزمندهها رسید و درحالی‌که رزمنده‌ها در شوک ناراحتی قطعنامه بودند، عملیات مرصاد [عملیات فروغ جاویدان] … علیه ما صورت گرفت.

آن‌ها با ۱۰ تیپ ۱۴۰۰ نفری وارد این عملیات شدند… ولی در حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر نیروی انسانی در این عملیات سازمان را همراهی میکردند. در جلوی هر تیپ هر نفر یک دوشکا داشته که زمین را جهت عبور نیروها هموار میکرد. مسعود و مریم رجوی آن‌چنان نسبت به این عملیات مطمئن بودند که شخصاً تا شهر تنگ کل داوود و کرند بهعنوان رهبر این عملیات جلوتر از بقیه حضور پیداکرده بودند.

اهداف سازمان و در رأس آن مسعود رجوی فتح تهران بوده که هدفی بسیار رؤیایی به نظر می‌رسید. ما یک دوربینی از یکی از فیلم‌بردارهای [مجاهدین] پیدا کردیم که در حین فیلم‌برداری از پادگان اشرف بوده است. در آن فیلم مسعود رجوی شعار جهاد داده و به همه اعضای سازمان در هرکجای دنیا فراخوان حضور داده بود. از نکات جالب این فیلم سخنان مسعود رجوی پیرامون عشق به امام حسین علیه‌السلام بوده که به همه اعضای سازمان اعلام می‌دارد که همگی ما به عشق امام حسین علیه‌السلام مقابل جمهوری اسلامی ایران میایستیم و آن‌ها را شکست میدهیم… وقتی پس از عملیات مرصاد ما برخی گذرنامههای سازمان منافقین را بازبینی کردیم، بسیاری از آن‌ها از کشورهایی همچون سوئد, دانمارک و… حضور پیداکرده بودند, که چنین امری مؤید همان فراخوان مسعود رجوی برای حضور در عملیات فروغ جاویدان میباشد. شاید در نگاه ما سادهلوحانه باشد ولی به‌واقع مسعود رجوی قصد داشته تا پس از حضور در کرمانشاه به همدان, قزوین و سپس تهران بیاید». (خبرگزاری تسنیم، ۲۶ مرداد ۹۴)

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس در مورد برنامه‌ریزی‌های مربوط به عملیات فروغ جاویدان می‌نویسد: «برای این هدف، سازمان در حدود یک سال قبل برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده بود. ما متوجه شده بودیم که سازمان، خانههای تیمی را در کرمانشاه تشکیل داده که بلافاصله پس از حضور نیروهای مسعود رجوی در کرمانشاه اقدام به جنگ‌های خیابانی و ناآرامی نمایند… در همان زمان سازمان طرفدارانی در تهران داشتند و ما متوجه شدیم که تعداد زیادی از ماشین‌های شخصی در زمان عملیات مرصاد از تهران عازم کرمانشاه هستند. درواقع افراد این وسایل نقلیه در جهت کمک به سازمان و پیوستن به آن‌ها، عازم شده بودند… من یک نکته جالب را اینجا خدمتتان عرض کنم و آن اینکه اعضای سازمان آن‌قدر به خود مطمئن بودند که در چرک‌نویس‌های درون جیب‌هایشان وعده دیدار در کنار برج آزادی نوشته‌شده بود… در میان ما عامل نفوذی داشته و حتی شنود انجام میدادند»

خبرگزاری سپاه پاسداران نیز در مورد یکی دیگر از این به‌اصطلاح کتاب‌های رژیم نوشت: «دخترانی که با قسم به مسعود و مریم کشته شدند!… دخترکان ۱۸ – ۲۰ ساله …یکی‌یکی نارنجک را از جیب درآورده، فریاد زدند:”قسم به مسعود, قسم به مریم, تسلیم ننگ است”». (خبرگزاری فارس، ۴ خرداد ۹۴)

واقعیت این است که آنچه آخوندها تحت عنوان کتاب درباره عملیات فروغ جاویدان تاکنون منتشر کرده‌اند به‌واقع بسیار زیاد و حیرت‌انگیز است که نشان می‌دهد رژیم از تأثیرات آن روی مردم به‌خصوص جوانان خیلی نگران است وگرنه این‌همه کتاب و جشنِ کتاب و جشنواره علاوه بر انبوهی فیلم و برنامه‌های دیگر واقعاً برای چیست؟! و چه هدفی را دنبال می‌کند؟!

آخوندها برای تحریف عملیات کبیر فروغ جاویدان در معرفی یکی دیگر از این کتاب‌ها نوشته‌اند: «۲۷ تیرماه سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران و ۵ مرداد نیز حمله [مجاهدین] بعد از پذیرش آتشبس است. کتاب ”فرنگیس” که در ایام نمایشگاه کتاب تهران منتشر شد در بخشهای انتهایی خود شامل خاطراتی درباره این حمله است که بخشهایی از آن بهصورت متوالی منتشر خواهد شد.

روایت حاضر از صفحه ۲۴۳ تا ۲۵۵ کتاب مذکور انتخاب‌شده است… احساس کردم صدای دادوفریاد و هیاهو میآید. کنجکاو شدم و بهتر نگاه کردم. صدای زنجیر تانک و فریاد نیروها در هم قاطی شده بود.

با وحشت به روبهرو نگاه کردم. باورم نمیشد. تانکهای ایرانی، رو به عقب برمیگشتند. بعضیها از روی تانکها فریاد میزدند. ”فرار کنید!”

تانکها که نزدیک شدن, سربازی را دیدم که روی تانک ایستاده. چوبی را که در دستش بود, از وسط شکست. دلم لرزید. یعنی اینکه ما شکست‌خورده‌ایم؟ شکسته ایم؟

نظامیهای خودی, خسته و وحشتزده, همه در حال فرار بودند. کلاهها و لباس‌هایشان به‌هم‌ریخته بود. هر کس از گوشه‌یی فرار میکرد. به گور سفید که میرسیدند, فریاد میزدند: ”فرار کنید… الآن دشمن میرسد. دشمن پشت سر ماست, فرار کنید”.

جلوی یکی از نظامیها را گرفتم و پرسیدم: ”برادر, چه شده؟ چه‌کار باید بکنیم؟” با وحشت گفت: ”فقط فرار کن”. جلوی تانکهای خودمان گرفتم. بقیه مردم هم همینطور بودند. با ناراحتی, با نظامیها حرف میزدند و میگفتند به خاطر خدا بمانید, عقب نروید… اما انگار وضع بدتر از آن بود که ما فکرش را میکردیم». (خبرگزاری فارس، ۲ مرداد ۹۴)

آنچه که در تاروپود این کتاب موج میزند وحشت و ترس رژیم است که به‌طور سمبلیک شکستن چوب توسط آن نیروی نظامی به معنی شکستن کمرِ ماشین جنگی رژیم تلقی می‌شود. به همین دلیل است که در هر سالگرد عملیات فروغ جاویدان آخوندها از اینکه سرنگون نشده‌اند جشن می‌گیرند و بعد انبوهی کتاب و فیلم با دروغ‌پردازی و جنگ روانی علیه سازمان و مقاومت تهیه و منتشر می‌کنند تا چهره مجاهدین را مخدوش و در دل مردمی که چشم امید و پشت‌گرمی آن‌ها به اشرفی‌ها و مجاهدین جان‌برکف برای آزادی ایران است، بذر ناامیدی بپاشند.

جعل و تحریف علیه مقاومت مشروع

یکی دیگر از موضوعاتی که وزارت اطلاعات و سایر ارگان‌های سرکوبگر رژیم به‌شدت و به‌صورت گسترده در انتشارات خود به دروغ‌پردازی علیه آن می‌پردازند مقاومت مشروع مجاهدین است. واقعیت این است که این دیکتاتوری ضد بشری و تروریستی به دلیل کشتار ۱۲۰ هزار تن از بهترین فرزندان خلق ازجمله یک‌قلم قتل‌عام ۳۰ هزار زندانی مجاهد و مبارز در سال ۶۷ تاکنون بیش از ۶۲ بار توسط بالاترین ارگانِ بین‌المللی یعنی سازمان ملل محکوم‌شده است. بنابراین آخوندها برای گریز از این رسوایی و محکومیت‌های بین‌المللی مثل همیشه به دروغ‌پردازی علیه مجاهدین می‌پردازند تا با انداختن پروژکتور روی آلترناتیو خود، درنتیجه بی‌عملی بین‌المللی و پنهان‌کاری مطلق همچنان به اعدام و کشتار ادامه بدهند. به همین علت علاوه بر فیلم‌های مونتاژ شده‌یی که علیه مجاهدین درست کردند دست به انتشار انبوه کتاب می‌زنند.

اظهارات دژخیم هاشمی نژاد در مصاحبه با تلویزیون رژیم از این نظر قابل‌توجه است: «مجری: دومین کنگره بین‌المللی ۱۷ هزار شهید ترور در تهران آغاز شد، در این کنگره خانواده‌های شهدای ترور از سراسر کشور و ده‌ها اندیشمند داخلی و ۴۰ مهمان خارجی و صاحب‌نظرانی که درزمینه‌ی ترور، کتاب یا آثاری ارائه کردند حضور دارند.

هاشمی نژاد: رونمایی از کتاب روزشمار وقایع تروریستی ایران و معرفی چند کتاب درزمینه‌ی ترور از برنامه‌های این کنگره است. رئیس‌جمهور در این کنگره سخنرانی می‌کند. (تلویزیون شبکه خبر رژیم، ۹ شهریور ۹۴)

«به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما, سید محمدجواد هاشمی نژاد در نشست خبری گفت: این کتاب‌ها همزمان با دومین کنگره بین المللی ۱۷ هزار شهید ترور رونمایی خواهد شد.

وی افزود: جلد نخست مجموعه کتاب وقایع ترور ایران از ۲۲ بهمن ۵۷ تا ۲۹ اسفند ۵۸ ازجمله این کتاب‌هاست.

وی افزود: منبع شناسی ترور و کتاب [مجاهدین] در اسناد بینالمللی به زبان انگلیسی نیز در حاشیه این کنگره رونمایی خواهد شد.

هاشمی نژاد گفت: خاطرات یک منافق که از کادر مرکزی این سازمان گریخته نیز ازجمله کتاب‌هایی است که منتشر میشود.

هاشمی نژاد گفت: آنچه صورت گرفته با ترورهای روی‌داده در کشور فاصله زیادی دارد و باید دقت کرد موارد تأثیرگذار مطرح و در مجامع حقوقی که امکان موفقیت بیشتر دارند, ارائه شود.

وی افزود: فعالیت‌های فرهنگی و هنری دشمن در آن حد است که حتی به حمایت از تروریسم متهم میشویم که باید تلاش کنیم جهانیان را از مظلومیت کشورمان مطلع کنیم. (سایت واحد مرکزی خبر،۴ شهریور ۹۴)

در گزارش فوق‌الذکر چند نکته قابل‌توجه به چشم می‌خورد. اول اینکه دژخیمی به اسم هاشمی نژاد که سرکرده یکی از شعبات اطلاعات موسوم به هابیلیان است صراحتاً به یکی از اهداف خلیفه ارتجاع از انتشار جعلیات علیه سازمان اعتراف کرده و می‌گوید: «فعالیت‌های فرهنگی و هنری دشمن در آن حد است که حتی به حمایت از تروریسم متهم میشویم که باید تلاش کنیم جهانیان را از مظلومیت کشورمان مطلع کنیم». البته منظور وی از دشمن کاملاً مشخص است و سوزش ولی‌فقیه زهر خورده را از افشاگری‌ها و روشنگری‌های بین‌المللی مقاومت ایران که منجر به محکومیت‌های بین‌المللی رژیم شده بر ملأ می‌کند. نکته دوم اینکه همین دژخیم می‌گوید: «آنچه صورت گرفته با ترورهای روی‌داده در کشور فاصله زیادی دارد و باید دقت کرد موارد تأثیرگذار مطرح و در مجامع حقوقی که امکان موفقیت بیشتر دارند, ارائه شود».

منظور نامبرده سندسازی علیه مجاهدین تحت عنوان «کتاب» است که در همین به‌اصطلاح کنگره بین‌المللی چند نمونه آن را اعلام کردند.

به‌عبارت‌دیگر آخوندها برای جلوگیری از رسوایی بین‌المللی به دلیل کشتار و اعدام و جنایت علیه بشریت به این جعلیات نیازمندی شدید دارند.

در همین رابطه یکی از شعبات وزارت اطلاعات موسوم به هابیلیان می‌نویسد: «به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان، حسین جابر انصاری [سخنگوی وزارت امور خارجه] در دیدار با سید محمدجواد هاشمی نژاد دبیر کل بنیاد هابیلیان، ضمن تشکر از اقدامات و فعالیت‌های انجام‌شده توسط هابیلیان در عرصه مبارزه با تروریسم و افشای [مجاهدین]، از نقش بی‌بدیل این بنیاد قدردانی و تشکر کرد. جابر انصاری وجود مراکز مطالعاتی مانند هابیلیان را باعث غنای داشته‌های کشور در حوزه مبارزه با تروریسم در عرصه بین‌المللی دانست و خواستار افزایش همکاری این بنیاد با وزارت امور خارجه و مراکز مطالعاتی و پژوهشی آن شد». (هابیلیان،۲۶ دی ۹۴)

به‌طور خلاصه می‌توان گفت آخوندها با جنگ روانی از طریق نشر کتاب می‌خواهند با عوض کردن جای جلاد و قربانی، از محکومیت‌های بیشتر بین‌المللی بگریزند. چراکه کشتار ۱۲۰ هزار نفر از بهترین فرزندان این میهن را در کارنامه خوددارند.

همه مطالبی که تحت عنوان کتاب علیه مجاهدین و مقاومت ایران سرهم‌بندی شده نشان‌دهنده وحشت رژیم از مقاومت است به همین دلیل آخوندها چنین هزینه‌های سنگینی می‌پردازند.

اما همان‌گونه که تاکنون رژیم در پهنه سیاسی و بین‌المللی و حقوقی به یمن افشاگری‌های مجاهدین و مقاومت ایران ضربات کاری خورده است ازاین‌پس نیز از آن گریزی نخواهند داشت.

بنابراین ولی‌فقیه ارتجاع برای خلاصی از دست این تنها هماورد خود و دور کردن تهدیدی که از طرف این مقاومت متوجه موجودیت رژیم می‌بیند، خود را به آب‌وآتش می‌زند. درنتیجه، هم‌زمان با افزایش سرکوب و اختناق و اعدام، به جنگ کثیف روانی علیه مجاهدین و مقاومت ایران، با صرف هزینه‌های سرسام‌آور، در داخل و خارج کشور، رو آورده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.