جدال باندهای حکومتی برسر نوشیدن جام زهر موشکی هم زمان با سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران

9
کیهان خامنه_ای در واکنش به سفر وزیر خارجه فرانسه

کیهان خامنه‌ای در واکنش به سفر وزیر خارجه فرانسه نوشت: «ژان ایو لودریان» روز یکشنبه پیش از سفر به تهران در اظهارنظری گستاخانه گفت: ایران باید به نگرانی‌ها درباره برنامه موشکی خود توجه نشان دهد یا اینکه با تحریم‌های احتمالی مواجه خواهد شد. 

وی همچنین گفت که درباره تلاش‌های نظام ایران برای ایجاد بی‌ثباتی در لبنان، یمن، سوریه و منطقه نگرانی وجود دارد. سفر لودریان به تهران در حالی انجام می‌شود که او و مقامات کشورش در طی این مدت به کرات رویکردی منفی در قبال ایران پیشه گرفته‌اند.

روزنامه سپاه پاسداران با اشاره به این که لودریان با دستور کار موشکی به تهران آمد، نوشت: در نهایت دولت فرانسه در این بیانیه طوری به بحث مذاکره درباره نقش منطقه‌ای نظام می‌پردازد که برای (ما) یادآور تداوم سیاست‌های ضدنظام دولت‌های قبلی از پوشش‌دهی و همراهی با آمریکایی‌ها در تحریم‌های گزنده و در نهایت بازی نقش پلیس بد در مذاکرات برجامی است.

یک روزنامه باند خامنه‌ای نیز در مطلبی با عنوان «لودر ترامپ در تهران!» نوشت: دولت ماکرون همزمان با تغییر دولت در آمریکا یک شیب ملایم را به سمت همسویی با کاخ سفید علیه نظام طی کرده است. حالا فرانسوی‌ها رسماٌ اعلام می‌کنند با نظرات ترامپ برای اعمال فشار بر (نظام) در راستای گرفتن امتیارات دفاعی و منطقه‌ای موافق هستند.

این روزنامه در مطلب دیگری تحت عنوان «مهمان گستاخ» می‌نویسد: لودریان چند ساعت قبل از ورود به تهران گفت: نظام یا نگرانی‌ها درباره برنامه موشکی خود را به رسمیت می‌شناسد یا تحریم می‌شود.

یک خبرگزاری وابسته به رادیو و تلویزیون حکومتی مواضع وزیر خارجه فرانسه قبل از سفر به تهران را «شرط‌گذاری فرانسوی‌ها با لحن خارج از عرف دیپلماتیک» نامید و افزود: تهدید، سوغاتی است که لودریان از الیزه به سعدآباد می‌آورد.

آخوند ذوالنور، عضو کمیسیون امنیت مجلس رژیم درباره وزارت خارجه فرانسه گفت: بیانیه وزارت خارجه فرانسه در آستانه سفر لودریان برای امتیازگیری از ایران است و پادزهر این بیانیه برخورد قاطع دستگاه دیپلماسی است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here