جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید: رژیم ایران بانکدار مرکزی تروریسم بین‌المللی است

5
جان بولتون مشاور امنیت ملی

هیچ‌کس نباید هیچ‌گونه شکی داشته باشد که

ما تمامی تحریم‌ها را مانند قبل و بیش از آن برقرار خواهیم کرد

تا حداکثر فشار ممکن را به حکومت ایران اعمال کنیم

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا طی چند مصاحبه با تلویزیون‌های این کشور، حکومت آخوندی را «بانکدار مرکزی تروریسم» در جهان نامید و گفت که ایالات متحده «حداکثر فشار ممکن و فشار بی‌سابقه‌یی را به حکومت ایران» اعمال خواهد کرد.

بولتون در مصاحبه با فاکس‌نیوز تاکید کرد «این رژیم بر روی زمین بسیار لرزانی قرار دارد».و گفت: «فشار بر اقتصاد (رژیم) ایران قابل توجه است،قیمت ارز سر به فلک می‌کشد و ما شاهد گزارش‌هایی درباره خروج گستردة سرمایه از ایران بوده‌ایم… ما هم‌چنان شاهد تظاهرات و شورش در شهرها و روستاهای سراسر ایران هستیم… (اقدامات ما) نشان می‌دهد، چقدر در این رابطه جدی هستیم که برنامة تسلیحات اتمی (رژیم) ایران، برنامة موشک بالستیک آن، حمایتش از تروریسم و اعمال جنگ‌طلبانة آن در خاورمیانه باید متوقف شود».

مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم‌چنین در مصاحبه با سی.ان.ان.، گفت: «هیچ‌کس به‌خصوص در تهران نباید هیچ‌گونه شکی داشته باشد که ما تمامی تحریم‌ها را مانند قبل و بیش از آن برقرار خواهیم کرد تا حداکثر فشار ممکن را به حکومت ایران اعمال کنیم؛ یعنی یک فشار بی‌سابقه…».

جان بولتون در پاسخ به سئوالی دربارة واکنش کشورهای اروپایی به شروع مجدد تحریم‌ها علیه رژیم، گفت: «شرکت‌های عمدة آنها از هم‌اکنون تصمیم خود را پیرامون اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا گرفته‌اند و بخش بسیار عظیمی از آنها تصمیم گرفته‌اند که در آمریکا تجارت کنند و نه در ایران. شرکت‌های اروپایی در ابعادی بسیار قابل توجه، فعالیت‌های خود را در ایران متوقف می‌کنند…».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here