جان‌باختن تمامی خدمه کشتی نفتکش سانچی در آب‌های چین

14
فتکش سانچی متعلق به حکومت آخوندی

نفتکش سانچی متعلق به حکومت آخوندی که پس از برخورد با یک کشتی باربری در آبهای چین آتش گرفته بود، در هشتمین روز آتش‌سوزی به طور کامل غرق شد و ۳۲ خدمه آن جان خود را از دست دادند.

رئیس سازمان دریانوردی شانگهای چین درباره خدمه نفتکش رژیم که ۱۶دی در سواحل این کشور بر اثر برخورد با یک کشتی چین آتش گرفت گفت:‌ تحلیل کارشناسان نشان می‌دهد به‌محض وقوع تصادف بین دو کشتی چینی و نفتکش ایرانی، انفجار اولیه به قدری شدید و مهیب بود که در همان لحظات اولیه همه ۳۲خدمه کشتی جان باخته‌اند. ۳۰تن از آنها ایرانی و دو تن اهل بنگلادش بوده‌اند.

نفتکش «سانچی» حامل ۱۳۶هزار تن میعانات گازی و معادل حدود یک میلیون بشکه نفت بود.

این نفتکش روز شنبه هفته گذشته در جریان برخورد با یک کشتی باربری بزرگ در سواحل شرق چین آتش گرفت. پس از آن بود که ابتدا توسط چینیها و بعد گروههای امدادی آمریکا و ژاپن تلاش‌هایی برای خاموشی آن صورت گرفت.

رژیم آخوندی سرانجام روز جمعه چند گروه امدادی به چین اعزام کرد اما آنها به‌دلیل شدت آتش حتی به نفتکش نتوانستند نزدیک شوند.

این سانحه حتی از سوی رسانه‌های حکومتی با عنوان پلاسکو دریایی خوانده شد. زیرا امکان و احتمال نجات لااقل برخی از قربانیان طی این مدت وجود داشت، اما مقامهای رژیم تازه پس از ۷روز، اقدام به اعزام تکاوران ارتش به محل سانحه کردند و آنها وقتی رسیدند که کشتی پس از انفجارهای متعدد، در حال غرق کامل بود.

خانواده‌های قربانیان طی روزهای گذشته که نگران جان اعضای خانواده‌های خود بودند اقدام به اعتراض کردند. در پی آن حکومت آخوندی بعد از ۷روز ۷ تصمیم گرفت که گروه نجات و تکاوران نیروی دریایی ارتش را به محل سانحه بفرستد و برای بستن دهن معترضان، ربیعی وزیر کار روحانی هم عازم چین شد، ولی آنها تنها به لاشه کشتی که در حال فرو رفتن در اقیانوس بود، رسیدند.

بنا به گزارشها تنها جسد ۳ نفر از ۳۲ پرسنل این کشتی تا کنون پیدا شده است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here