سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

جاسوسان حکومت ایران را از اروپا اخراج کنید! گزارش روزنامه لالیبر بلژیک

0 36

روزنامه لا لیبر بلژیک:

اپوزیسیون ایران از کشورهای اروپایی می‌خواهد

کلیه جاسوسان و مأموران رژیم را اخراج کنند

جاسوسان حکومت ایران – روزنامه لا لیبر چاپ بلژیک در گزارشی درباره کنفرانس بین‌المللی بروکسل با حضور شخصیت‌های برجسته سیاسی و حقوقدانان، می‌نویسد: در جریان کنفرانسی در بروکسل، اپوزیسیون ایران خواستار «اخراج کلیه جاسوسان و مأموران رژیم» از قلمرو اروپا، مسدود کردن دارایی‌های وزارت اطلاعات (رژیم) تهران (که روز چهارشنبه از سوی فرانسه به‌عنوان دستور دهنده اجرای طرح سوء قصد اعلام شد) و تعلیق روابط در سطح وزرا با (حکومت) تهران شد.

دست کم چهار تن در این قضیه تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند: یک زوج بلژیکی ایرانی‌تبار ساکن شهر آنتورپ که روز ۳۰ ژوئن با ۵۰۰ گرم ماده منفجره TATP در اتوموبیل مرسدس خود در منطقه بروکسل بازداشت شد، یک فرد مقیم بروکسل که در هتلی در پاریس در همان روز بازداشت شد و یک دیپلمات (رژیم) ایران به‌نام اسدالله اسدی که در آلمان زندانی است و هماهنگ‌کننده این طرح تلقی می‌شود.

کنفرانس بین_المللی بروکسل-مقاومت ایران

تحقیقات پیشرفت زیادی کرده و (حکومت) تهران دخالت خود را تکذیب می‌کند، اما برای شورای ملی مقاومت ایران قضایا کاملا روشن است.

روز پنجشنبه، اپوزیسیون (ایران) چند تن از سخنرانان میتینگ ویلپنت در روز ۳۰ ژوئن که تحت عنوان FreeIran2018 برگزارشد، را در بروکسل گرد آورد. (سناتور) رابرت توریسلی از حزب دموکرات آمریکا، خواهان آن شد که وزارت اطلاعات (رژیم) ایران در لیست «سازمان‌های تروریستی» قرار گیرد. آلخو ویدال کوادراس، نایب‌رئیس پیشین پارلمان اروپا، این پرسش را مطرح کرد که چرا فدریکا موگرینی «سکوت کرده، گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است».

لرد کارلایل، از حزب لیبرال‌دموکرات انگلستان، از این‌که ‌«موگرینی صدای (اعتراض) خود را علیه تروریسم حکومتی بلند نکرده» ابراز تأسف کرد. از نظر این پارلمانترها که از مدت‌ها پیش از اپوزیسیون ایران حمایت می‌کنند، سکوت در این شرایط به مثابه آماده‌شدن برای دریافت ضربات دیگری در آینده خواهد بود.

نزدیک به بیست پارلمانتر و شخصیت که در ویلپنت سخنرانی کرده بودند، از جمله اینگرید بتانکور و سید احمد غزالی، در این پرونده شاکی خصوصی هستند. دفاع از آنان را وکلای بلژیکی، ریک وانرویسل Rik Vanreusel، ژرژ-هانری بوتیه Georges-Henri Beathier و وکیل فرانسوی، ویلیام بوردون، بر عهده دارند».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.