تهدید شیوع بیماری‌های خطرناک به‌دلیل شروع فصل گرما در مناطق زلزله‌زده براثر عدم رسیدگی حکومت ضدمردمی ولایت فقیه به این مناطق

4

کارگزاران رژیم در امور بهداشتی و رسانه‌ها درباره شیوع انواع بیماری‌های خطرناک در آغاز فصل گرما در مناطق زلزله زده کرمانشاه هشدار می‌دهند. 

درد و رنج هموطنان زلزله زده در استان کرمانشاه با گذشت بیش از پنج ماه از زلزله مهیب این منطقه نه تنها کاهش نیافته بلکه با گذشت زمان و بویژه با رسیدن فصل گرما افزایش یافته است بویژه که رژیم ضد ایرانی آخوندی مردم زلزله زده را که هستی خود را از دست داده‌اند، بحال خود رها کرده است.

یک رسانه حکومتی نوشت: کوتاه سخن این که سخت تر و خطرناک تر از آن زلزله ویرانگر، این است که هموطنان عزیز زلزله زده مان به هر دلیلی با خود این گونه فکر کنند یا بر زبان برانند که گویا «فراموش شده‌اند!»

بعضی‌ها… پس از گذشت حدود ۵ ماه از زلزله همچنان از نداشتن کانکس و حتی کم بودن سرویس‌های بهداشتی و حمام گله دارند

در باره وضعیت بهداشتی یک رسانه دیگر رژیم نوشت:‌ عدم خروجی مناسب فاضلاب شهری، عدم تعبیه سطل زباله کافی در سطح شهر و از طرف دیگر عدم جمع آوری زباله از طرف سازمان‌های مربوطه باعث شده است محیط بسیار آلوده‌ای در اطراف اسکان موقت زلزله زدگان سرپل ذهاب که وجود بیاید. بوی نامطبوع و تجمع حشرات و جوندگان موذی در این اماکن کاملا مشهود است.بوجود بیاید.

در چنین شرایطی کارگزاران رژیم در امور بهداشتی نسبت به گسترش بیماری‌هایی از جمله اسهال خونی و وبا در منطقه زلزله زده با آغاز فصل گرما خبر می‌دهند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت رژیم همچنین از احتمال شیوع بیماری سالک در منطقه خبر داد و گفت:‌ پشه ای که ناقل بیماری سالک است در نخاله‌های ساختمان و آوارها رشد و تکثیر می‌یابد. همچنین عدم جمع آوری فاضلاب و زباله در اسرع وقت نیز باعث افزایش شیوع بیماری سالک می‌شود.

همچنین هموطنان زلزله زده می‌گویند:‌ دمای هوا در تابستان حتی به حدود ۵۵ درجه بالای صفر می‌رسد حال تصور کنید در چنین هوای سوزانی زیر چادر یا کانکس‌هایی که از فلز ساخته شده‌اند چه جهنمی که برای خانواده‌ها به خصوص برای کودکان و زنان و مردان کهنسال درست نمی‌شود…….. با وجود مشکلات بهداشتی موجود و گرم شدن بیش از حد هوا، انواع بیماری‌ها در کمین این هموطنان خواهد بود…… در اوج گرمای سرپل ذهاب، مردم با کثرت و هجوم مار و عقرب و مورچه نیز مواجه می‌شوند و این خطر جدی دیگری است که مردم منطقه را تهدید می‌کند

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here