تنگنای دیکتاتوری آخوندی به خاطر اعتراف به دستگیری‌های گسترده در جریان قیام مردم ایران

6
دژخیم جعفری دولت آبادی دادستان رژی

دیکتاتوری آخوندی که به خاطر بیش از ۸۰۰۰دستگیری درجریان قیام و اعتراف رئیس سازمان زندانهای رژیم به قریب به ۵هزار دستگیری، به شدت در تنگنا قرارگرفته ، هم چنان درحال دست وپازدن برای رفع و رجوع این اعتراف است.

دژخیم جعفری دولت آبادی دادستان رژیم در تهران اعلام کرد مدعی شد که تنها چهار تن از دستگیرشدگان قیام دیماه در زندان به‌سر می‌برند ولی در عین حال گفت که برای ۱۵۰ تن از شرکت‌کنندگان در قیام در تهران کیفرخواست صادر شده است. 

علیرضا رحیمی، عضو بازدید کننده مجلس رژیم

علیرضا رحیمی، عضو بازدید کننده مجلس رژیم از زندان اوین از قول رئیس سازمان زندانهای رژیم اعلام کرده بود که ۴۹۷۲نفر در جریان اعتراضات دیماه دستگیر شده‌اند و هنوز ۵۰۰ تن از آنها در بازداشت به سر می‌برند.

وی هم‌چنین در یک اظهارنظر جدید گفت، فیلمی که به آنها از خودکشی سینا قنبری نشان داده شده، به اشتباه با عنوان فیلم «خودکشی» نام برده شده, در حالی‌که اساساً فیلمی که نحوه مرگ را در برگیرد وجود ندارد.

وی نوشت: در فیلمی که به نمایندگان نشان داده شده, روز ۱۶ دی ماه, در ساعت ۳ بامداد, فردی, با هویت سینا قنبری, درحالی‌که کیسه پلاستیکی مشکی بلند و پیچیده‌شده‌ای در دست راست دارد, وارد یکی از سرویس‌های بهداشتی می‌شود. پس از آن «مدت بسیار طولانی بدون هیچ اتفاق یا حرکتی محوطه سرویس‌ها ضبط شده تا اینکه حدود دو ساعت بعد یکی از زندانیان وارد شده و مستقیماً به همان سرویسی که سینا رفته وارد می‌شود و با صحنه جسد افتاده بر زمین مواجه و به حالت بهت و شوکه برمی‌گردد».

دستگاه قضایی رژیم علت مرگ سینا قنبری را از همان ابتدا خودکشی اعلام کرد.. همزمان چند مورد مشابه نظیر خودکشی محسن عادلی در دزفول, وحید حیدری و شهاب ابطحی‌زاده در اراک, کیانوش زندی در سنندج و سارو قهرمانی اتفاق افتاد و موضوع تکرار جنایات کهریزیک در سال ۸۸ به طور گسترده‌ای مطرح شد و دستگاه قضایی خامنه‌ای مجبور شد که سرانجام پس از سه هفته به دیدار نمایشی شماری از اعضای مجلس رژیم از زندان اوین تن دهد و اظهارات برخی از اعضای بازدیدکننده به فضیحت دیگری برای افشای اعمال جنایتکارانه رژیم تبدیل شد.

در همین روزنامه حکومتی بهار ۱۶بهمن درباره دستگیری گسترده دانش‌آموزان نوشت: با نگاهی به اعتراضات روی داده در سالهای گذشته شاهد آن هستیم که حضور دانش‌آموزان به شدت گمرنگ بوده و دانشجویان نقش اول را در اعتراضات و تبعات پس از آن عهده‌دار بوده‌اند. دانش‌آموزان شرکت کننده در تظاهرات نسلی هستند که اطلاعات خود را نه از مجاری رسمی مشخص و پر از سانسور بلکه از دنیای اینترنت دریافت می‌کنند. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here