سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تلویزیون حکومتی افق: موضوع امشب بحث سازمان مجاهدین است و این جمله رهبر که نگذاریم جای شهید و جلاد عوض بشود

0 1

روز ۱۴خرداد علی خامنه‌ای در مراسم سالمرگ خمینی، در حالی که از شکست سنگینش در نمایش انتخابات و در مقابل شعار «نه جلاد نه شیاد» به خشم آمده بود، با ترس و نگرانی بالا گرفتن جنبش دادخواهی قتل‌عام ۶۷ و خطر تکرار تجربه‌یی مانند تجربه ده ۶۰، گفت:

خامنه ای: برخی از بلندگوها و صاحبان بلندگوها مورد تهاجم دهه ۶۰ را مورد تهاجم قرار میدن. دهه ۶۰ دهه آزمون های بزرگه و دهه پیروزیهای بزرگ. دهه ۶۰ دهه خشن‌ترین تروریسم در کشور… . البته من عدد معین نمی‌کنم تا ۱۷هزار هم گفته‌اند..

این خیلی مسأله مهمی است؛ اینجور نباشه من توصیه می‌کنم و کسانی که اهل فکراند اهل تأمل اند راجع به دهه ۶۰ قضاوت می‌کنند جای شهید و جلاد عوض نشود.

به دنبال این سخنان خامنه‌ای، مهره‌ها و امام جمعه‌ها و رسانه‌ها و رادیو تلویزیون تحت‌امر ولی‌فقیه ارتجاع، همین اعتراف وحشت‌آلود خامنه‌ای را در برنامه‌یی مختلف تکرار کردند و موجی از حمله و لجن پراکنی علیه مجاهدین مخصوصاً در فیلمها و شبکه‌های مختلف تلویزیون حکومتی به راه انداختند که دوسه روز بعد با فرمان آتش به اختیار خامنه‌ای بیش از پیش بالا گرفت.

یک روز بعد از سخنان خامنه‌ای، تلویزیون حکومتی افق در برنامه‌یی با شرکت مهره‌های سرسپرده خلیفه ارتجاع برنامه‌یی را درباره جمله رهبر و بحث مجاهدین، پخش کرد که ضمن یاوه‌ها و تحریفهای شناخته شده مرتجعین، اعترافهای قابل توجهی هم البته در بیان و زبان آلوده آخوندی دارد، قسمتهایی از این مصاحبه در زیر آورده شده:

تلویزیون افق (رژیم) ۱۵/۳/۹۶: یامینپور: حالا برای اونهایی که دلشون برای مسعود رجوی تنگ شده یک خرده می‌خواهیم فیلمش رو هم نشان بدهیم یک تعدادی از اینها بالاخره بیننده برنامه ما هم هستند…

مسعود رجوی: به‌زودی نرویم خیلی دیر خواهد شد این همان لحظه نادر لحظه کیمیایی و سرنوشت سازی است که اگر اون رو در نیابیم امروز فردا دیر خواهد شد پس بهتر این است که به دعوت خلق لبیک بگیم.

با آرامش هر کس که می‌گوید درسته که برویم و درست نیست که تأخیر کنیم و هر کس که میگه هر نتیجه‌یی که داشته باشه این عملیات به هر حال کیفا بهتر از نرفتن است چون لحظات تاریخی با آهستگی هر کس که میگه باید که برویم از ما بایسته و شایسته همین است که برویم دست بلند کنید ببینم، حتی اگر چون لحظه سرنوشته دیگه مثل شب ۳۰خرداد مثل روز پرواز مثل عزیمت به اینجا فراتر از همه شون حتی اگر هیچ نمی‌داشتیم الا کلاش باز هم فرماندهی کل می‌گفت بروید [کف زدن رزمندگان ارتش آزادی‌بخش] .

یامینپور: این قطعه ویدئویی که ملاحظه کردید در واقع تشجیع و تشویق مسعود رجوی است برای آغاز عملیات فروغ جاویدان علیه ایران بعد از قبول قطعنامه سال ۶۷

یامینپور: من یک خاطره‌ای برای شما بگم ما همکار شمائیم در تدریس در دانشگاه در ایام ماجرای سال ۸۸ من اتاق اساتید دانشگاه نشسته بودم یک جوانی خیلی با هیجان در اتاق اساتید رو باز کرد و آمد کنار من نشست دست من رو خیلی محکم گرفت و خیلی با عصبانیت گفت که ما از تو خیابون خانه نمی‌ریم گفتم حالا چی شده؟ گفت خیال نکنید ما به‌خاطر میرحسین موسوی یا انتخابات آمدیم تو این خیابان من کسی هستم که پدرم و مادرم عضو سازمان مجاهدین هستند مادرم به‌خاطر این پدرم به‌خاطر این‌که عضوه متواریه عموی من عضو سازمان مجاهدین بوده و مجازات شده و ماچیزی برای از دست دادن نداریم و خواهیم ماند و به اهدافمون خواهیم رسید این تازه جوانی است که دهه شصت رو ندیده متولد ۷۰ بود؛

کوشکی: قبل از این‌که سازمان وارد فاز مسلحانه بشه چون سازمان چند بار تو انتخابات شرکت کرد یک بار مسعود رجوی رو به‌عنوان نامزد ریاست‌جمهوری وارد شد که خب چون قانون اساسی رو قبول نداشت نتونست نامزد بشه،

متأسفانه یه تعدادی از کسانی که عوض کردن جای جلاد و شهید کار ایناست. اینا از حدود ۱۰سال پیش این شبهه را مطرح کردند که آقا مجاهدین خلق اصلاً نمی‌خواست وارد فاز مسلحانه بشه جمهوری اسلامی این‌قدر بدرفتاری کرد با اینا که اینا مجبور شدند برای دفاع از خودشون وارد فاز مسلحانه بشن. اصلاً اینا مقصر نبودند. بعد خوشمزه‌اش اینه کسانی این حرفا را زدند که یه زمانی خودشان در مقام مسئول توی قوه قضاییه تو دهه ۶۰ بیشترین تعداد حکم اعدام را برای منافقین دادند و دستشون به‌خاطر آن کار درد نکنه. اما این‌که چرا اون آدمایی که این کار رو کردند. الآن یک دفعه چهره عوض می‌کنند و میان میگن که جمهوری اسلامی با اینها بدرفتاری کرد.

در واقع سازمان مجاهدینیها می‌گن انقلاب مال ما بود آخوندها از مشت ما درآوردند از دست ما کشیدند بیرون خودشون صاحب شدند… همین سخنرانیهایی که مسعود رجوی هم کم و بیش ویدئوهاش هست تو فضای مجازی همینه که به این سربازا و میلیشیای خودش می‌گه خوب مردم هنوز منتظر مان از سال ۵۷ هنوز مردم منتظر مان که ما برگردیم و حکومتو از دست آخوندا در واقع دربیاریم.

ببینید تو سازمان وقتی که یک فرد وارد می‌شد می‌گفتند اولین چیزی که باید زیر پا بگذاری پدر و مادرته یعنی یک کسی که ارتباط عاطفی‌اش با پدر و مادرش برقرار بود جذب سازمان نمی‌تونست بشه بعضی‌ها بودند جذب سازمان شدند.

کوشکی: چند تا چیز برای اعضای سازمان دیگه حرام می‌شد وقتی وارد می‌شدند خواندن متنی یا نشریه یا کتابی غیر از کتابهای سازمان و نشریات سازمان، شنیدن برنامه رادیویی غیر از برنامه رادیوی مجاهد البته وقتی که رفتند عراق و برنامه رادیو مجاهد راه افتاد و بعد از اونکه تلویزیونشون که تلویزیون آزادی راه افتاد آزادی دیدن هیچ برنامه‌یی غیر از برنامه‌های تلویزیون آزادی برای اینها مجوز نداشت و اگر کسی یک خط مطلب حتی تفریحی یا فکاهی میخوند می‌رفت توی محاکمات سازمانی.

یامینپور: اما درباره موضوع امشب یعنی بحث سازمان مجاهدین و این جمله خاص دیروز رهبر معظم انقلاب که نگذاریم که جای شهید و جلاد عوض بشه.

قوچانی فعال رسانه‌یی و روزنامه‌نگار: سران سازمان مجاهدین نه روشنفکر اند و نه روحانی اما هم به‌جای روحانی صحبت می‌کنند هم به‌جای روشنفکر هم مهندس بازرگان رو نقد و رد می‌کنند اصلاً کارشون از شورش علیه مهندس بازرگان و روشنفکران مذهبی زمان شروع میشه هم علیه روحانیت صحبت می‌کنند…

کوشکی: اگر ببینید ما می‌خواستیم فقهی برخورد کنیم با اینها هر کسی که عضو سازمان بود وقتی سازمان وارد فاز بغی می‌شد حتی اگر آدم نکشته بود باغی تلقی می‌شد…

شما ماجرای اعدامهای سال ۶۷ رو فقط من عدد می‌دهم؛ سازمان می‌رفت تو اروپا ما چون رویش کار کردیم می‌گفت صد هزار نفر در مرداد سال ۶۷ توسط رژیم جمهوری اسلامی اعدام شدند ازشون خواسته شد که لیست بدهند آخرین لیستی که تونستند چاپ کنند یک لیست چهار هزار نفره بود…

امام گفتند نه هر کسی که سر موضع هست یعنی هنوز میخواد با سازمان مجاهدین خلق کار کنه…

خودش میگه من می‌خواهم باز هم با این سازمان همکاری کنم اون رو فقط اعدام کنید…

از همین‌هایی که توسط رأفت اسلامی جمهوری اسلامی آزاد شدند ها اینها دوباره برگشتند رفتند با ارتش آزادیبخش مسعود رجوی…

یعنی به کسی که خودش میگه من با این سازمان جهنمی میخوام کار کنم میگند این رو اعدامش کنید خیلی از اینها هم که آزاد شدند آمدند بیرون دوباره برگشتند رفتند سراغ مسعود رجوی و تیمش

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.