تلویزیون آلمان: تظاهرات در بیش از ۵۰شهر ایران

67
تظاهرات در بیش از ۵۰شهر ایران-min

رادیو آلمان به‌نقل از گزارشگر شبکه اول تلویزیون سراسری آلمان (ARD) در تهران گزارش داد که خبرنگاران خارجی با تضییقات وسیعی برای خبررسانی مواجه هستند و حق نزدیک شدن به مرکز شهر و تجمع‌های اعتراضی را ندارد.

این خبرنگار افزود: عصر روز دوشنبه در پایتخت ایران در خیابانهای اطراف دانشگاه مردم تجمع کرده‌اند. مأموران امنیتی به من و دیگر خبرنگاران خارجی اجازه نزدیک شدن به محل تظاهرات و فیلم‌برداری از آن را نمی‌دهند و من باید اطلاعات خود را از ویدیوهایی به دست می‌آورد که دیگران از محل تهیه کرده‌اند، یا در شبکه‌های اجتماعی موجود است. شیوه اعتراضی در دیگر شهرهای ایران جدید است. این اعتراضها در بیش از ۵۰شهر در جریان است و همین امر مسئولان دولتی را نگران کرده است.

مردم با خشم به خیابانها آمده‌اند و هیچ سیاست‌مدار و کارشناسی نمی‌تواند حدس بزند که این اعتراضها به چه جهتی تمایل خواهد یافت.

گزارشگر شبکه اول تلویزیون سراسری آلمان (ARD) هم‌چنین گفت: گرچه مسئولان حکومتی سعی می‌کنند جلوی فعالیت شبکه‌های اجتماعی چون تلگرام و اینستاگرام را بگیرند، اما ایرانی‌ها به بلوکه شدن شبکه‌های اجتماعی عادت دارند و با روش‌های دیگری به شبکه‌های اجتماعی دسترسی پیدا می‌کنند تا بتوانند با هم تبادل نظر و اعتراضهای بعدی را سازماندهی کنند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here