سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تلاشهای جاسوسی رژیم ایران برای کسب اطلاعات برای توسعه سلاحهای کشتار جمعی (اتمی، بیولوژیک و شیمیایی)

0 31

آلمان -گزارش سالانه اداره حراست ایالت وستفالن

تحت نظر قرار دادن و مقابله با اپوزیسیون ایران در مرکز ثقل وظایف وزارت اطلاعات رژیم ایران در داخل و خارج کشور است

سرویس مخفی رژیم ایران کماکان به این استراتژی پای بند بود که سازمان مجاهدین را از طریق جنگ روانی و تبلیغات هدف دار بی اعتبار سازد

رژیم ایران کماکان در کانون عملیات ضدجاسوسی (اداره حراست) برای مقابله با دستیابی به سلاحهای کشتار جمعی قرار دارد. تقریباً دو سوم از تلاشهایی که برای خریدهای (قاچاق به‌منظور توسعه سلاح کشتارجمعی) شناسایی شده‌اند، قابل دسته‌بندی برای برنامه‌هایی هستند که از سوی رژیم ایران دنبال می‌شوند.

تعداد فعالیتها به‌منظور خرید (های قاچاق) در ارتباط با برنامه موشکی رژیم ایران افزایش یافته است. به همین خاطر نظارت و حساسیت نسبت به فعالیتهای این رژیم در این زمینه کماکان در سطح بالایی باقی ماند.

جاسوسی کشورهای خارجی در آلمان

جمهوری اسلامی ایران

در سال ۲۰۱۵ عمده فعالیتهای سرویس مخفی رژیم ایران در ایالت نوردراین وستفالن توسط سرویس داخلی و خارجی وزارت اطلاعات و امنیت رژیم ایران MOIS صورت گرفتند. تحت نظرقرار دادن و مقابله با اپوزیسیون ایران در مرکز ثقل وظایف سرویس داخلی و خارجی وزارت اطلاعات و امنیت رژیم ایران در داخل و خارج کشور است. در کنار آن سرویسهای جاسوسی و امنیتی رژیم ایران اما همچنین به کسب اطلاعات در زمینه‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی علاقمند هستند. فعالیتهای هدایت شده جاسوسی در زمینه‌های مذکور توانستند در سال مد نظر این گزارش (یعنی سال ۲۰۱۵) به دفعات در ایالت نوردراین وستفالن تشخیص داده شوند.

فعالیتهای تشدید شده جاسوسی سرویس داخلی و خارجی وزارت اطلاعات و امنیت رژیم ایران، در سال ۲۰۱۴ که علیه سازمان اپوزیسیون مجاهدین خلق ایران و یا شورای ملی مقاومت ایران صورت می‌گرفتند در سال ۲۰۱۵ نیز کماکان ادامه یافتند. فعالیتهای جاسوسی مورد نظر در سال ۲۰۱۵ به اقدامات اجرایی که توسط دادستان کل فدرال در ۲۸ ام اکتبر ۲۰۱۵ صورت گرفت، قابل استناد هستند. بر اساس یک حکم جلب صادره از جانب قاضی تحقیق در دیوان قضایی کشور، در این روز یک نفر باتهام ارتکاب فعالیتهای جاسوسی (مطابق بند یک از ماده ۹۹ قانون جزا) در شهر کلن دستگیر شد. فرد دستگیر شده متهم است که بصورت برنامه‌ریزی شده برای سرویس مخفی رژیم ایران علیه اعضای سازمان مجاهدین خلق جاسوسی کرده و اطلاعات به‌دست آمده را در ازای دریافت مزد بابت جاسوسی به فرماندهی خود (در وزارت اطلاعات) منتقل می‌کرده است. علاوه بر منزل فرد دستگیر شده، منازل ۵ فرد متهم دیگر نیز مورد تفتیش قرار گرفت که ۴نفر از آنها به همین منوال ساکن ایالت نوردراین وستفالن بودند و یک نفر در برلین ساکن بوده است. گفته می‌شود که این افراد نیز اطلاعاتی در مورد سازمان مجاهدین جمع‌آوری کرده‌اند.

سرویس مخفی رژیم ایران همچنین کماکان به این استراتژی پای بند بود که سازمان مجاهدین را از طریق جنگ روانی و تبلیغات هدف دار بی‌اعتبار سازد.

گزارش فعالیتهای ضداطلاعات آلمان در مقابله با تلاشهای اطلاعاتی رژیم ایران جهت توسعه سلاحهای کشتار جمعی (اتمی، بیولوژیک و شیمیایی)

سازمان امنیت داخلی آلمان می‌گوید:

با وجود توافق اتمی جمهوری اسلامی در پی خرید فن‌آوری هسته‌یی به‌طور غیرقانونی در آلمان است … . در سال ۲۰۱۵ اداره ضداطلاعات در ایالت نورد راین وست فالن آلمان موفق شد که ۱۴۱ فعالیت صورت گرفته جهت خریدهایی را کشف کند که به‌احتمال زیاد بمنظور توسعه سلاحهای کشتار جمعی صورت می‌گرفتند. این تعداد یک رشد دو برابر را نسبت به سال قبل‌تر یعنی ۲۰۱۴ نشان می‌دهد. در آن سال ۸۳ فعالیت از این نوع تشخیص داده شده بودند. در بیش از ۹۰ درصد از موارد اما فعالیتهای صورت گرفته منجر به صدور کالا نشد زیرا اداره حراست موفق شد که بموقع هشدارهایی را به شرکتهای مورد نظر برساند و یا شرکتهای دارای کالاهای حساس توانستند تقاضاهای مشکوک را تشخیص دهند و به آنها کالا نفروشند.

توافق در مناقشه اتمی بین پنج کشور عضو ثابت شورای امنیت و آلمان با رژیم ایران در ابتدا منجر به برنامه به‌اصطلاح ”برجام “و نهایتاً صدور قطعنامه ۲۲۳۱ در ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۵ شد. به‌رغم این رژیم ایران کماکان در کانون عملیات ضدجاسوسی (اداره حراست) برای مقابله با دستیابی به سلاحهای کشتار جمعی قرار دارد. تقریباً دو سوم از تلاشهایی که برای خریدهای (قاچاق به‌منظور توسعه سلاح کشتارجمعی) شناسایی شده‌اند، قابل دسته‌بندی برای برنامه‌هایی هستند که از سوی رژیم ایران دنبال می‌شوند. در حالی‌که در زمینه هسته‌یی – احتمالاً به‌دلیل شرایط مذاکرات – کمی عقب‌نشینی وجود داشته است – اما تعداد فعالیتها به‌منظور خرید (های قاچاق) در ارتباط با برنامه موشکی رژیم ایران افزایش یافته است. به همین خاطر نظارت و حساسیت نسبت به فعالیتهای رژیم ایران در این زمینه کماکان در سطح بالایی باقی ماند.

اداره حراست ایالت نورد راین وست فالن در گزارش سالانه خود، به افشای اقدامات رژیم برای ارسال کالاهای مورد استفاده در امور سلاحهای کشتار جمعی به مقصد ایران تحت حاکمیت آخوندها از جمله ذکر گیرنده‌های اشتباهی، به‌کار گیری شرکتهای پوششی و نام بردن از کشورهای دیگر به‌عنوان مقصد جهت مخفی نگه‌داشتن مقصد نهایی کالاها می‌پردازد و می‌نویسد:

در سال ۲۰۱۵ موارد زیادی تشخیص داده شدند که از شبکه‌هایی به‌منظور انجام خرید کالاهای حساس بصورت قاچاق استفاده می‌شده است. استفاده از شرکتهای پوششی و نفرات کاذب در کشورهای مختلف نیز از روشهای مرسوم (رژیم ایران) برای دور زدن مسیرهای اصلی بوده است.

مسیرهای رسیدن کالاهای حساس که مورد استفاده در سلاحهای کشتار جمعی دارند به ایران

رادیو دویچه وله، رادیو دولتی آلمان، درباره گزارش اداره حراست ایالت نورد راین وست فالن و افشای تلاشهای رژیم برای قاچاق کالاهای مورد نیاز برای فعالیتهای هسته‌یی و سلاحهای کشتار جمعی گفت:

سازمان امنیت داخلی آلمان می‌گوید که با وجود توافق اتمی میان رژیم ایران و قدرتهای جهانی, جمهوری اسلامی در پی خرید فن‌آوری هسته‌یی به‌طور غیرقانونی در آلمان است, اما تنها حدود ۱۰ درصد تلاشهای این حکومت موفقیت‌آمیز بوده است.

سازمان امنیت داخلی آلمان اطلاعات مهمی در دست دارد که نشان می‌دهد رژیم ایران هم‌چنان با تمام قدرت می‌کوشد به مواد و وسایلی دست یابد که می‌توانند برای ساخت کلاهک‌های اتمی و موشکهای حامل پرتاب مورد استفاده قرار گیرند. به‌ویژه آلمان با شرکتهای متعددی که در زمینه پیشرفته‌ترین فن‌آوریها دارد, برای جمهوری اسلامی از جذابیت فراوان برخوردار است.

هفته گذشته سازمان فدرال امنیت داخلی آلمان بدون سخنان تعارف‌آمیز دیپلوماتیک، از تلاش رژیم ایران برای دستیابی به فن‌آوری اتمی سخن گفت و حال سازمان امنیت داخلی ایالت نوردراین وستفالن نیز همین موضوع را مطرح کرده است.

در گزارش سال ۲۰۱۵ سازمان فدرال امنیت داخلی آلمان که توسط توماس دمزیر, وزیر کشور آلمان, در تاریخ ۲۸ ژوئن (۲۰۱۶) عرضه شد, گفته شده ‘اگر چه رژیم ایران در توافق اتمی با محدود کردن و کنترل برنامه هسته‌یی خود موافقت کرده, اما فعالیتهای غیرقانونی آن برای ‘ [دستیابی به فن‌آوری‌ای که می‌تواند در خدمت ساخت سلاحهای کشتار جمعی باشد] ‘ هم‌چنان به‌لحاظ کمی در سطحی بالا در جریان است.

سازمان امنیت داخلی نوردراین وستفالن همچنین از کشورهایی نام می‌برد که ایران از طریق آنها و شرکتهای جعلی‌شان به مواد و وسایلی که در کار تولید سلاح اتمی به‌کار می‌آید, به‌خصوص فن‌آوری اندازه‌گیری و فن‌آوری خلأ, دست پیدا کرده و آنها را به ایران منتقل می‌کند. این کشورها عبارتند از چین, ترکیه و امارات متحده عربی.

آرمین شوستر, از اعضای کمیته سیاست داخلی مجلس نمایندگان آلمان, گفت که اگر رژیم ایران به توافق اتمی عمل نکند و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم این عدم همکاری را تأیید کند, ‘بار دیگر باید درباره تحریمها گفتگو کرد’.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.