سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تظاهرات کارگران اعتصابی هفت‌تپه همراه مردم شوش، خانواده‌ها و دانش آموزان

0 12

قیام ایران-شماره ۲۲۵

تظاهرات کارگران اعتصابی نیشکر هفت‌تپه با همراهی گسترده مردم شوش، خانواده‌ها و دانش آموزان

اعتصاب کارگران فولاد اهواز با شعار اتحاد اتحاد

صبح روز شنبه ۲۶آبان (۱۷نوامبر) کارگران زحمتکش نیشکر هفت‌تپه در مقابل این مجتمع تجمع کرده و در صفوف فشرده به سمت فرمانداری حرکت کردند. جوانان و دانش آموزان و خانواده‌های کارگران به‌طور گسترده‌ای در این تظاهرات شرکت کردند. زنان در پیشاپیش تظاهرکنندگان نقش چشمگیری داشتند. این تظاهرات بزرگ در حالی صورت گرفت که یگان‌های ویژه ضد شورش به‌منظور ارعاب کارگران این مجتمع را به اشغال خود درآورده و از اولین ساعات بامداد شنبه در پاسگاه نیروی انتظامی هفت‌تپه و فرمانداری و سطح شهر شوش مستقرشده بودند.

تظاهرکنندگان شعار می‌دادند:‌ کارگر هفته تپه‌ایم،گرسنه‌ایم،گرسنه‌ایم؛ مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر؛ کارگر می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرید؛ یک اختلاس کم بشه، مشکل ما حل میشه؛ خیانت مسئولین اعلام باید گردد؛ حکومت دروغ‌گو، نمی‌خواهیم، نمی‌خواهیم؛ دولت، مختلس، پیوندتان مبارک.

تظاهرکنندگان ازجمله دانش آموزان دست‌نوشته‌هایی را حمل می‌کردند که بر روی آن‌ها نوشته بود: ما بچه‌های هفت‌تپه‌ایم گرسنه‌ایم؛ بابا آب داد، بابا نان داد دیگه شعار ما نیست،‌ بابا جان داد، بابا جان داد؛ ما وعده دروغ نمی‌خواهیم، حقمان را می‌خواهیم.

کارگران در اعتراض به بیکاری، فقر و گرسنگی به‌طور نمادین سفره‌های خالی را در مقابل بازار و فرمانداری پهن کردند.

نمایندگان کارگران در سخنرانی‌های خود به برنامه‌های ضد کارگری رژیم و واگذاری این قطب اقتصادی کشور به باندهای غارتگر وابسته به جهانگیری، معاون اول روحانی، اعتراض کردند و بر لزوم ادامه اعتراض تا دستیابی به حقوقشان تأکید کردند.

همزمان کارگران زحمتکش فولاد اهواز که هفته گذشته در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و مزایای خود دست به اعتصاب زده بودند، بار دیگر در مقابل استانداری خوزستان در اهواز تجمع کردند و سپس به سمت فرمانداری راهپیمایی کردند. آن‌ها که خواستار پرداخت حقوق معوقه، راه‌اندازی خطوط تولید و تضمین امنیت شغلی و پرداخت سنوات عقب‌افتاده هستند. شعار می‌دادند: فولاد، هفت‌تپه، اتحاد، اتحاد؛ نه تهدید نه زندان دیگر فایده ندارد؛ هیهات منا الذله؛ این‌همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی؛ نصر من الله و فتح قریب، مرگ بر این دولت مردم‌فریب؛ دشمن ما همین‌جاست، دروغ میگن [می‌گویند] آمریکاست.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، برزنان پیشتازی که در تظاهرات پرشور روز شنبه کارگران نیشکر هفت‌تپه با شعار «کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» فریاد آزادی و حق‌خواهی سردادند، درود فرستاد و گفت: پیشتازی زنان در اعتصابات معلمان و کارگران ایران غرورآفرین است و شعله قیام و عدالت‌خواهی را فروزان‌تر می‌کند. وی صدای کارگران اعتصابی شجاع هفت‌تپه و فولاد اهواز را صدای آزادیخواهی و عدالت‌طلبی مردم ایران خواند و همه جوانان را به حمایت از این کارگران پیشتاز فراخواند. وی از عموم ارگان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر و سندیکاها و اتحادیه‌های کارگری در سراسر جهان خواست که به حمایت از کارگران اعتصابی در ایران مبادرت کنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶آبان ۱۳۰۷ (۱۷نوامبر۲۰۱۸)

لینک به سایت منبع 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.