سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تظاهرات و اعتراضات معلمان در ۱۸استان علیه چپاول و سرکوب رژیم آخوندها

0 339

فراخوان به محکومیت فاشیسم فرهنگ ستیز حاکم و اقدام فوری برای آزادی معلمان زندانی

امروز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ به‌ مناسبت روز معلم، گروه‌های زیادی از معلمان و فرهنگیان در دهها شهر در ۱۸استان کشور دست به تجمع و تظاهرات اعتراضی زدند. آنها شعار می‌دادند “درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید”، “معلمین زندانند، اختلاس‌گران آزادند”، “معلم زندانی آزاد باید گردد”، “معلم می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد” و “کارگر، معلم، دانشجو، اتحاد اتحاد”. حضور گسترده زنان در این تجمعات چشمگیر بود.

تظاهر کنندگان در پلاکاردهایی که در دست داشتند نوشته بودند «آموزش رایگان و کیفی و عادلانه حق تمامی کودکان ایران» و «حقوق معلمان یک‌سوم خط فقر است».

علاوه بر تهران، مشهد، کرمانشاه، تبریز، اهواز، سنندج، اصفهان، یزد، اورمیه، قزوین، شیراز، کرج، اراک، همدان، اردبیل، ساری، خرم‌آباد، رشت، ایلام، مهاباد، مریوان، کامیاران، جوانرود، دیواندره، اسلام‌آباد، قروه، تربت حیدریه، ممسنی، بوکان، مریوان، دهکلان، سقز، الیکودرز، درود و دیگر شهرهای ایران صحنه این تظاهرات و اعتراضات بودند.

در کرمانشاه معلمان شعار می‌دادند “حقوقهای نجومی فلاکت عمومی”، معیشت منزلت حق مسلم ماست” و “این همه بیعدالتی هرگز ندیده ملتی”. در کرج تظاهر کنندگان شعار می‌دادند “سوریه رو رها کن فکری به‌حال ما کن”، “تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم” و “فرهنگی بیدار است از تبعیض بیزار است”.

در اهواز تظاهر کنندگان در بنرهایی که در دست داشتند نوشته بود “نه به شکاف طبقاتی و تبعیض و بیعدالتی” و “معلم بیدار است از ظلم و جور بیزار است”.

در تهران نیروهای سرکوبگر با یورش به معلمان و ضرب ‌و شتم آنها درصدد پراکنده کردن آنها بر آمدند که با مقاومت معلمان مواجه شدند. شماری از معلمان در این تظاهرات دستگیر شدند. در برخی از شهرها مانند اصفهان، اینترنت منطقه تظاهرات را قطع کردند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت با درود به معلمان آزاده و بپا خاسته، عموم مردم به‌ویژه دانشجویان و دانش‌آموزان را به حمایت از معلمان و خواستهای به‌حق آنها فراخواند و از مجامع بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر و اتحادیه‌های معلمان در سراسر جهان خواستار محکومیت رژیم فرهنگ ستیز آخوندی و اقدام فوری برای آزادی دستگیر ‌شدگان و معلمان زندانی شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۲اردیبهشت ۱۳۹۸(۲می ۲۰۱۹)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.