اطلاعیه -تظاهرات هزاران تن از شاغلان و بازنشستگان اقشار مختلف و غارت شدگان در تهران

92
تظاهرات هزاران تن از بازنشستگان-min

روز یکشنبه ۱۹آذر (۱۰دسامبر) هزاران تن از بازنشستگان و شاغلان اقشار مختلف از جمله معلمان، پرستاران، کارمندان ارگانهای لشکری و کشوری و کارگران واحدهای تولیدی مختلف کارگران و کارکنان صنعت فولاد ایران همچنین غارت شدگان مؤسسات مالی حکومتی در اعتراض به وضعیت اسفبار معیشتی خود در مقابل مجلس رژیم در میدان بهارستان دست به اعتراض زدند. تظاهرکنندگان برای شرکت در این تجمع اعتراضی از شهرهای دور و نزدیک از جمله از استانهای تهران، البرز، مرکزی، اصفهان، مازندران، خراسان رضوی و جنوبی و شمالی و خوزستان به تهران آمده بودند.

این تظاهرات گسترده در حالی برگزار شد که رژیم از صبح یکشنبه مترو بهارستان را بسته بود و با استقرار فشرده نیروهای سرکوبگر از جمله یگان ضد شورش با اعمال فشار بسیار قصد داشت هم مانع شکل گیری این تجمع اعتراضی شود و هم از پیوستن مردم به معترضان جلوگیری کند. تظاهرکنندگان شعار می دادند:‌ «این همه بیعدالتی هرگز ندیده ملتی»، «فریاد، فریاد از این همه بیداد»، «روحانی روحانی حیا کن، فکری به حال ما کن»، «نه تدبیر، نه امید، همه‌‌اش دروغ و تزویر»، «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «کارگر زندانی آزاد باید گردد»، «عزا عزا است امروز، روز عزا است امروز، حقوق بازنشسته زیر عبا است امروز»، «تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم»، «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز زندگی کارگر رو به فناست امروز».

تظاهرکنندگان با سر دادن شعار «معیشت، منزلت حق مسلم ماست» خواهان حقوق به یغما رفته خود بودند. میلیونها بازنشسته محروم و خانواده هایشان در حالی که خط فقر تعیین شده توسط خود رژیم نزدیک به چهار میلیون تومان است با دریافت حقوق بازنشستگی کمتر از یک میلیون تومان با تنگدستی و شرایطی دشوار زندگی می‌کنند.

معترضان در پاسخ به اقدامات عوامل نیروهای سرکوبگر شعار می دادند:‌ «پلیس برو دزد را بگیر».

مقاومت ایران عموم هموطنان به‌ویژه جوانان در سراسر ایران را به ‌حمایت از اقشار محروم و تحت ستم و اعتراضهای حق‌طلبانه آنها و تلاش برای گسترش آن فرا می خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹آذر ۱۳۹۶ (۱۰دسامبر ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here