تظاهرات ایرانیان در پاریس به مناسبت روز جهانی حقوق بشر علیه اعدام و شکنجه

78
شورا ی ملی مقاومت - تظاهرات پاریس

مریم رجوی: تحقق خواست مردم برای تغییر رژیم لازمه حقوق بشر در ایران و صلح در منطقه و جهان

روز دوشنبه ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) به مناسبت روز جهانی حقوق بشر(۱۰دسامبر) تظاهرات بزرگی علیه نظام خونریز ولایت فقیه و اعدام و شکنجه در ایران برگزار شد. خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در پیامی به این تظاهرات که همزمان با اجلاس جهانی آب و هوا در پاریس برگزار میشد، گفت نجات حقوق بشر و محیط زیست در ایران در گرو تغییر رژیم است. وی افزود: رژیم ولایت فقیه و سپاه پاسداران‌اش برای طرح‌های امنیتی و نظامی از جمله برنامه موشکی و برای اهداف غارتگرانه‌ بیوقفه ظرفیتهای‌ زیست‌ محیطی ایران را ویران می‌کنند و برای مهار بحران و بی‌ثباتی خود در داخل ایران به‌جنگ و کشتار علیه مردم منطقه رو آورده‌اند. از این رو تحقق خواست مبرم مردم ایران برای به‌زیر کشیدن رژیم ولایت فقیه نه فقط برای احیای آزادی، حقوق بشر، عدالت و محیط زیست ایران بلکه لازمه صلح و امنیت منطقه و تمام جهان است.

در این تظاهرات که هزاران ایرانی در آن گرد آمده بودند شماری از شخصیتهای فرانسوی و اروپایی و عرب از جمله سید احمد غزالی نخست وزیر سابق الجزایر؛ ژان فرانسوا لوگاره و ژاک بوتو شهرداران مناطق یک و ۲پاریس‌، ژان پیر میشل و ژان پیر برار اعضای سابق سنا و مجلس ملی فرانسه و ژان پیر بکه، شهردار سابق اور سور اواز؛ استاندار ایو بونه، رئیس سابق د. اس .ت: آلخو ویدال کوادراس رئیس بنیاد در جستجوی عدالت و نایب رئیس سابق پارلمان اروپا، استروان استیونسون رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق و قاضی فرانسوا کلکومبه؛ مهدی سامع، مسئول کمیسیون صنایع شورای ملی مقاومت، پیر برسی، رئیس بنیاد حقوق بشر نوین، و ژاک دومینی شهردار شهر اورس و شرکت و سخنرانی کردند. ژرار لوتون پیام رئیس سندیکای معلمان را قرائت کرد.

خانم رجوی در پیام خود تجربه چهار دهه حاکمیت نظام ‌ولایت فقیه در ایران را انهدام‌ و انحطاط فزاینده خواند و گفت:‌ این رژیم حاکمیت خود را با کشتن آزادی‌ها آغاز و بر خون مجاهدان و مبارزان ایران و قتل‌عام شدگان سال ۶۷ بنا کرد، با صدور تروریسم و بنیادگرایی ادامه دادند و پا به‌پای آن تخریب و انحطاط را به همه عرصه‌ها از جمله اقتصاد، آموزش و فرهنگ و هنر و اخلاق و محیط زیست گسترش دادند. وی از جامعه جهانی خواست رابطه و معامله با این رژیم را به‌توقف شکنجه و اعدام در ایران مشروط سازند و برای توقف برنامه موشکی اینرژیم و اخراج سپاه پاسداران و شبه‌نظامیانش از کشورهای منقطه ‌‌تدابیر لازم‌الاجرا در پیش بگیرند و خواست و اراده مردم ایران برای تغییر رژیم را به‌رسمیت بشناسند.

تظاهر کنندگان شعار می دادند:‌ معامله با آخوند، یعنی تجارت خون؛ معامله با پاسدار، شلاق و حلقه دار؛ غارت هر ایرانی،کارنامه روحانی؛ زندانی سیاسی، آزاد باید گردد؛ دموکراسی آزادی، با مریم رجوی؛ فریاد هر ایرانی، ای مرگ بر روحانی؛ روحانی شیاد است، یک آخوند جلاد است؛ خامنه ای جانیه، قاتل ایرانیه؛ روحانی قاتل مردم ایران.

در پایان این برنامه، تظاهرکنندگان با صدور قطعنامه یی ضمن حمایت از خواست مبرم مردم ایران برای سرنگونی ولایت فقیه تأکید کردند منشور ۱۰ ماده یی مریم رجوی برای ایران فردا تضمین یک جامعه دموکراتیک، جدایی دین و دولت، برابری زن و مرد و حقوق و آزادیهای برابر برای ملیتها و پیروان ادیان مختلف در ایران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰ آذر ۱۳۹۶ (۱۱دسامبر ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here